За реконструкцією Каланчі вже три місяці щодня спостерігають полтавці.
На запитання про реконструкцію годинникової вежі та про час її завершення журналістам розповів міський голова.
– Ініціатором реконструкції Каланчі стала полтавська громада, – говорив міський голова
Олександр Мамай. – Я лише втілив це бажання жителів нашого міста. Як інакше, адже і самому приємно, що після скількох років годинник на вежі нарешті покаже точний час. Це візитівка нашого міста! Цей годинник буде найточнішим у Полтаві. О 7 годині буде грати гімн Полтави, а кожну годину будуть відбивати дзвони – аж до 21.00, адже пізніше ці звуки можуть заважати відпочивати тим, хто живе поблизу. Вночі ж годинникова вежа матиме спеціальне підсвічення.
– Рятувальники максимально сприяли ремонтним роботам, – продовжив мер. – Залучали власну спецтехніку і через це зекономили близько 200 тисяч гривень. Запевняю полтавців, що на День міста Каланча буде відкрита. Годинникову вежу запрацює 18 вересня, тож запрошую всіх полтавців долучитись до цього міського свята.
Начальник Полтавського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій у Полтавській області Сергій Пругло розповів журналістам про об’єми робіт та про сам годинниковий механізм на вежі.
– Ця споруда побудована в 1957 році і використовувалась як пожежне депо, – розповів головний рятувальник Полтави Сергій Пругло. – Частину приміщення пожежники ділили із міліціонерами, але останні вже кілька років як залишили будівлю. Вже близько 10 років ремонт годинникової вежі не проводився. Для капітального ремонту у пожежної частини не було коштів, тож підтримували як могли саму будівлю за власні кошти. Цього року за сприянням міської влади були виділені кошти під цільову програму підтримки. Згідно кошторису проекту для робіт потрібно було 1 мільйон 270 тисяч гривень, а під час тендеру будівельна організація зазначила, що зробить реконструкцію за 1 мільйон 40 тисяч гривень. Ми реально зекономили частину коштів, які виділено міською владою, адже використовували рятувальну спецтехніку. Впродовж 90 діб ми провели реконструкцію стін, годинникової вежі, замінили вікна та двері, встановили нові ворота, які дозволили зменшити час виїзду чергового відділення. Дуже важко було знайти фахівців-годинникарів, тому після переговорів сам годинниковий механізм за 90 тисяч гривень замовлено у майстрів із Луганська. Кожні 5 хвилин годинник за допомогою супутникового модуля буде звіряти час і автоматично вносити уточнення.
Самі ж полтавці такі дії міської влади сприймають більш ніж позитивно.
– Скажу прямо – Каланча вже була в такому стані, що просто соромно, – сказала Олена Олексіївна, полтавка. – Дуже приємно, що відтепер вежа матиме гарний вигляд, а не світитиме побитими шибками. А те, що це буде ще й найточніший годинник у місті, – взагалі полтавцям подарунок.
Журналісти мали змогу на власні очі побачити всі зміни, які відтепер має Каланча. Годинниковий механізм буде звіряти час із супутниками завдяки GPS-модулю, а верхівка отримала оновлений флюгер та новий дах. Вигляд на Полтаву із Каланчі, яка має висоту більше 35 метрів, справив незабутнє враження.
Урочисте відкриття годинникової вежі відбудеться 18 вересня о 10.00.