На Полтавщині склалася патова ситуація із перевізниками
03 Жовтня 2013 09:38
699
Багато із них припиняють свою діяльність через збитки, а область втрачає платників податків. Причина – втрати, які перевізники несуть, обслуговуючи пільговиків. Витрати на це перевізникам відшкодовують лише частково. Про це йшлося на нараді за участю перевізників області, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Шадчнєв.
Державних коштів на компенсацію витрат для перевезення пільгових категорій громадян (пенсіонерів, інвалідів та ветеранів війни) катастрофічно не вистачає. Проблема виникла не сьогодні, вона давно замучила перевізників. Згідно із договорами про організацію перевезень, що укладаються між облдержадміністрацією та надавачами послуг, останні зобов'язані забезпечити безкоштовний проїзд пільговиків. І забезпечують... собі у збиток.
Віктор Шадчнєв, заступник голови Полтавської ОДА: "Можна зрозуміти і перевізників, і інвалідів, які згідно із законом мають право на пільги. Тут праві всі. Ситуація зайшла в глухий кут. Вихід один".
Вихід заступник голови облдержадміністрації Віктор Шадчнєв, як і керівники профільних відділів та перевізники, вбачають у переході на адресну допомогу. Вони переконані: держава має відшкодовувати кошти не перевізникам, а пільговикам. На кожного пенсіонера, інваліда та ветерана війни припадає близько 40 грн. субвенції на місяць. Але чимало громадян, здебільшого інвалідів, не користуються послугами громадського транспорту. Пільговики мають право отримувати гроші на руки, переконані в обласній державній адміністрації.
Світлана Матуйзо, заступник директора Департаменту праці та соціального захисту Полтавської ОДА: "Що стосується субвенції з державного бюджету, то цього року вона на рівні минулого. У 2013 року 47 мільйонів грн. на пільговий проїзд направлено. Відшкодування проводиться на залізничний транспорт, автомобільний та електричний, це у Полтаві та Кременчуці".
Загалом на Полтавщині право на пільговий проїзд мають 464 тисячі людей. Перевізникам кошти відшкодовують лише в межах лімітних асигнувань. Якщо вони перевезли більше пільговиків і грошова компенсація не покриває усіх збитків - це їхня проблема. Нині в області уклали угоди із 104 перевізниками на відшкодування витрат за перевезення пенсіонерів, інвалідів та ветеранів війни.
Володимир Кургаєв, завідувач транспортного відділу Кременчуцького МВК: "Субвенція покриває лише 25-30% тих перевезень, що здійснюють перевізники. Решта лягає на плечі підприємств-перевізників".
Представник найбільшого підприємства-перевізника області Юрій Кіреєв розповідає: за останні кілька років через нерентабельність закрив 20 міжміських маршрутів. Через пільговиків його підприємство щороку втрачає 241 тисячу гривень. Говорить, незрозуміло, на якій підставі автостанція нав'язує представників пільгових категорій. Немає жодного договору із замовником, який би зобов'язував обслуговувати пенсіонерів, ветеранів та інвалідів війни.
Юрій Кіреєв, перевізник: "Держава ніби-то говорить за адресну дотацію, але не робить цього. Мовляв, якщо ми будемо виплачувати разову матеріальну допомогу на людину, то ми не потягнемо!".
Віктор Шадчнєв запевняє: за законом перевізник не має права відмовити пенсіонеру чи інваліду, навіть якщо пільгові місця у салоні вже зайняті. Пільговики підтверджують: їх права ігнорують.
Сергій Чумак, голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів: "Кожен водій автобуса, коли бачить мене, він старається втекти. А хотілось би, щоб до нас відносились, як до повноцінних громадян, які теж мають право на нормальне відношення".
Єдиний ефективний шлях вирішення проблеми - запровадження адресної допомоги. Віктор Шадчнєв підсумував: профільні структури, зокрема Департамент соціального захисту населення, одержать доручення: вжити заходів, щоб у 2014 наша область потрапила до пілотного проекту про адресну допомогу. Інакше перевезення на Полтавщині можуть припинитися, деякі перевізники вже згорнули свій бізнес.
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1718
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1036
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
871
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
833
15 Грудня 08:42,
938
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
724
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
710
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
791
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
703
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
862
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...