На виконання основних напрямків державної політики та соціальних ініціатив Президента України в місті Полтаві впроваджуються заходи щодо розвитку фізичної культури і спорту, поліпшення спортивної інфраструктури та пропаганди здорового способу життя серед всіх верств населення.
Робоча нарада щодо розвитку спортивної інфраструктури міста була проведена під головуванням заступника міського голови Світлани Порохні.
– Сьогодні ми виокреслили те, що було зроблено за цей рік і намітили план розвитку спортивної інфраструктури Полтави на найближчі два роки, – сказала Світлана Порохня. – Ми повинні подбати про оновлення матеріально-технічної бази спортивних закладів, створення відповідних умов для тренування та відпочинку юних спортсменів.
Керівники дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста зазначили найбільші проблемні питання, для яких під час робочої наради знайдено шляхи вирішення.
Міська влада подбає про новий зал для юних гімнасток, про створення майданчику зі штучним покриття для футболістів, про ремонт даху в легкоатлетичному манежі, про початок будівництва спортивного комплексу на вулиці Петра Юрченка та належну підтримку інших спортивних об'єктів міста.
– Протягом останніх трьох років було виділено 8,5 мільйонів гривень для поліпшення умов тренування спортсменів, для покращення їх результатів у спорті, на капітальні та ремонтні роботи матеріально-технічних баз спортивних шкіл та на придбання спортивного інвентарю, – сказала Світлана Порохня. – Підтримка спортивної інфраструктури та пропаганда здорового способу життя займає одне із головних завдань влади і тут велику роль відіграє принципова позиція в цьому питанні міського голови. Полтава – єдине місто в Україні, в якому повністю виконується навчальна програма із уроків плавання, адже в нашому місті всі учні початкової школи мають відповідну кількість годин і відвідують басейн спортивної школи «Дельфін» чи три басейни, які знаходяться в полтавських школах. Бажаючих займатись плаванням стає із кожним роком все більше. Полтавці мають серйозні досягнення в цьому виді спорту. Влада має першочергове завдання – розпочати будівництво спортивного комплексу із басейном на вулиці Петра Юрченка. Сьогодні проектно-кошторисну документацію вже виготовлено, подано заявку на державну субвенцію. В наступному році заплановано збудувати кілька сучасних будиночків для відпочинку для юних спортсменів та розвинути наявну інфраструктуру в спортивно-оздоровчому таборі «Олімпійські надії».
Спортивна інфраструктура міста налічує 4 стадіони, 3 басейни, 6 басейнів з малою ванною, спортивний клуб «Спартак», шахово-шашкова школа, функціонують спортивні зали в кожному навчальному закладі, тренажерні та фітнес зали, спортивні майданчиків з синтетичним покриттям, стрілецькі тири, льодова ковзанка, спортивно-технічний комплекс «Лтава», гребні, велосипедні бази та легкоатлетичний манеж. Працює школа вищої спортивної майстерності та 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, з яких 5 спортивних шкіл комунальної форми власності, також, за рахунок міського бюджету утримуються Полтавський міський заклад-центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та спортивний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Олімпійські надії».
В дитячо-юнацьких спортивних школах комунальної форми власності тренується понад 2800 спортсменів під керівництвом 113 тренерів-викладачів з різних видів спорту.
Зокрема, можна відзначити досягнення юних полтавських спортсменів з боксу Олександра Хижняка – майстра спорту міжнародного класу України, з плавання Вікторію Солнцеву – майстра спорту України та Європейську рекордсменку, майстрів спорту України з хокею на траві Вікторію Мельник та Альону Погорелу, які являються членами національної збірної команди України, та відзначити команди з волейболу та баскетболу, які виборювали призові місця на чемпіонатах України та багато інших наших дітей.
Також, залучаються спонсорські кошти на оновлення спортивних баз. Серед яких у 2013 році є легкоатлетичний манеж стадіону «Ворскла» (1,6 мільйонів гривень), спортивна школа №1 та інші об'єкти. Згідно такій тенденції залучається більше дітей до занять фізичною культурою і спортом.
І потрібно зазначити, що тільки на 2013 навчальний рік збільшено на 6,8% кількість дітей, які тренуються в ДЮСШ, СДЮСШОР.
З метою покращення спортивних результатів з міського бюджету у 2013 році виділено 675 тисяч гривень на проведення змагань у місті з усіх видів спорту, що розвиваються, та на відрядження команд спортсменів на обласні, Всеукраїнські змагання.
Наймасовіші традиційні заходи по місту:
- Меморіал пам'яті А.Кузнецова з волейболу (понад 170 учасників);
- Міжнародні змагання з волейболу «Наталка-Полтавка» (понад 250 учасників);
- Всеукраїнський турнір пам'яті М.Бричкова з плавання (понад 300 учасників),
- Всеукраїнські змагання з легкої атлетики на призи олімпійських чемпіонів (понад 250 учасників);
- «Молодь Європи обирає здоровий спосіб життя» (понад 1000 учасників та щороку набирає обертів) та інші.
В літній період відділом з фізичної культури і спорту проводилися навчально-тренувальні збори та оздоровлення спортсменів спортивних шкіл комунальної власності в «Олімпійських надіях», на що додатково виділилося 250 тисяч гривень.
Сім найкращих спортсменів міста Полтави протягом року отримують спортивну стипендію міського голови щомісяця по 400 гривень.
На проведення спортивних заходів Центром «Спорт для всіх», який залучає всі верстви населення та інтегрує людей із особливими потребами у суспільство. Щороку з міського бюджету виділяються кошти не менше ніж 25 тисяч гривень для забезпечення соціальної адаптації, пропаганди здорового способу життя та проведення спортивних змагань.