22 лютого відбулась позачергова тридцять дев'ята сесія Полтавської міської ради шостого скликання. ЇЇ провів міський голова Олександр Мамай. Депутати ухвалили проект заяви, текст якої приводиться нижче.
«Ми, депутати Полтавської міської ради, глибоко стурбовані загрозливою суспільно-політичною ситуацією, що склалась в державі.
Ми засуджуємо злочинні дії Віктора Януковича та його поплічників, які призвели до численних вбивств, каліцтв та катувань учасників мирних протестів. Кожен день перебування Януковича при владі наближує Україну до межі існування як Держави. Ми впевнені, що для порятунку України необхідно здійснити наступне:
1. Усунути від влади нині діючого Президента.
2. Повернути країну до парламентсько-президентської форми правління.
3. Сформувати Уряд національної довіри.
4. Провести позачергові вибори Президента та Верховної Ради України.
5. У цей непростий для долі України час депутати Полтавської міської ради оголошують про свою солідарність з полтавцями, які виборюють краще життя для своєї держави та Полтави.»
Було прийнято рішення про встановлення пам'ятника гетьману Іванові Мазепі. Також на порядку денному було питання демонтажу пам'ятника Володимиру Ульянову (Леніну) в м. Полтаві. Останній був по-вандальськи знесений і розтрощений ввечері 21 лютого 2014 року, відтак рішення прийняли у новій редакції: демонтаж постаменту та зняття з балансу міста.
У зв'язку зі складною суспільно-політичною ситуацією в країні заяву про складення повановажень написала секретар міської ради Оксана Деркач.
Після сесії деякі громадяни заблокували вихід, не випускаючи міського голову із зали засідань. Вони вимагали відставки очільника міста або ж розпуску міської ради. Втім, самі протестуючі не могли дійти єдиного рішення – чого ж вони таки прагнуть і яким шляхом. Були й ті, хто позицію захоплювачів категорично не поділяв і виступав проти їх дій, адже на виборах міського голову обрало більше 100 тисяч людей, а наразі "питання посади очільника міста і відповідно долю міста хочуть вирішити 80 чоловік". Ані охорону, ані міліцію не викликали – щоб не виникло протистоянь. Відтак, протримавши міського голову після сесії ще протягом 9 годин у сесійній залі, мітингуючи врешті-решт розійшлися.