06 Листопада,
07:47

Віктор Бугайчук відзвітував про перші 100 днів на посаді

17 Червня 2014 18:58   649
Голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук під час сьогоднішньої прес-конференції відзвітував про 100 днів керівництва Полтавщиною.

Основна мета, яку ставив перед собою Віктор Бугайчук, прийшовши на посаду голови Полтавської обласної державної адміністрації після Революції Гідності, – змінити систему управління, відмовившись від корупційних схем та придушування бізнесу. Навпаки своїм першочерговим завданням Віктор Бугайчук бачив створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу та формування середнього класу.

«Працювати довелося в умовах агресії та економічної війни з боку Російської Федерації, що не могло не відбитися на економіці регіону, промисловий потенціал якого великою мірою був орієнтований на експорт своєї продукції на ринки СНД», – розповів Віктор Бугайчук.

І все ж, на думку нинішнього голови ОДА, вдалося чимало. Головне – припинити корупційні схеми, які раніше існували повсюдно у владних кабінетах – під час виділення землі для сільськогосподарських підприємств, під час проведення конкурсу на пасажирські перевезення, під час отримання різноманітних дозволів...

«Звичайно, ще рано заспокоюватися. Процес люстрації лише розпочався і не всюди проходить успішно. Скажімо, судді на Полтавщині, так само, як і по всій Україні, майже на 90% залишилися на своїх посадах. Тож навіть автор люстраційної реформи Єгор Соболєв вважає: необхідно люструвати систему, а не окремих посадовців. Але важливо, що громадськість через Народні Віча активно бере участь у формуванні нових стосунків між владою та громадою, влада враховує думку Громадської ради при ОДА, що суттєво оновлена і завжди має власну позицію», - підкреслив керівник.

Полтавський батальйон бере участь у антитерористичній операції

Ще одним напрямком роботи, яким доводиться займатися постійно в нинішніх умовах, – формування батальйонів територіальної оборони та спецпідрозділів міліції для захисту рідної землі від терористів і сепаратистів.

На сьогодні Полтавський батальйон територіальної оборони повністю укомплектований та оснащений усім необхідним. Хоча на початку владі доводилося вирішувати чимало побутових проблем бійців. Нині Полтавський батальйон ТО – один із найкращих у країні. Хлопці забезпечені і зброєю, і одягом, пройшли навчання і вже беруть участь у антитерористичній операції в східних регіонах і навіть відзначилися – затримали дві групи терористів.

Для допомоги військовим та міліцейським спецпідрозділам «Каскад», «Полтава» і «Кременчук» влада звертається і до спонсорів (які за весь період пожертвували близько 1,5 мільйона гривень на потреби полтавських військових), і виділяє кошти з обласного бюджету (майже 400 тисяч гривень на одноразову грошову допомогу солдатам та офіцерам батальйону ТО, а також близько 300 тисяч грн. – на вирішення матеріально-технічних проблем). Нині планується створити спеціальний фонд, на якому акумулювати кошти на потреби оборони і допомоги переселенцям із Криму та Сходу України.

Економіка: тиск Росії відчутний, але підприємства працюють


Незважаючи на те, що продовжується економічний тиск на українські підприємства з боку РФ, економічну ситуацію в області вдалося втримати на стабільному рівні.
За підсумками рейтингової оцінки діяльності облдержадміністрацій за I квартал Полтавська область посіла 12 місце серед регіонів України (хоча минулого року перебувала на 25 місці).

З позитивною динамікою виробництва працюють такі бюджетоутворюючі підприємства: Полтавський та Єристівський ГЗК (за оперативними даними за 5 місяців з початку року виробництво окатишів зросло на 2% та збагаченої залізної руди на 43%), збільшили виробництво продукції ПАТ „Тепловозоремонтний завод”, ПАТ „Склоприлад”, ПрАТ „Обод”, Кременчуцький завод шляхових машин «Кредмаш», Кременчуцький автоскладальний завод, АвтоКрАЗ. Полтавський ГЗК освоює європейський та азіатський ринки для експорту своєї продукції.

В харчовій промисловості наростили обсяги виробництва ТОВ «Гадячсир» (на 30%), ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод Кернел Груп» (на 31%), ПАТ «Кременчукм’ясо» (на 1%), ПАТ «Джей Ті Інтернешенл Україна» (на 7%).

Разом із тим ще існують серйозні проблеми у тих великих промислових підприємств, які були орієнтовані на експорт своєї продукції до Росії та інших країн СНД. Така ситуація характерна для держави в цілому (по Україні – на 5,3%).

Згідно з укладеними раніше угодами Крюківському вагонобудівному заводу вдається здійснювати поставки вантажних вагонів до Російської Федерації, проте вони незначні (за 5 міс. вироблено 626 вантажних вагонів), планується участь заводу у тендерних торгах на поставку вагонів до Казахстану. Хорошою новиною стало те, що днями «Укрзалізниця» прийняла рішення придбати в лізинг два швидкісних двосистемних електропоїздів, виготовлених КВБЗ ще до «Євро-2012».

Нафтогазовий комплекс: на території Полтавської області здійснюють видобуток вуглеводнів 21 підприємств (з них 5 підприємств державної та 16 приватної форми власності), що мають 100 спеціальних дозволи на користування нафтогазоносними надрами.

За 5 місяців з надр Полтавщини підприємствами різних форм власності видобуто 3,2 млрд.куб.метрів природного газу, 100,1 тис. тонн нафти, 202,3 тис. тонн газового конденсату.
Видобуток газу в Полтавській області збільшився на 1,8%, в той час, як в цілому в Україні зменшився на 1,4%.

Найбільшим державним газовидобувним підприємством ГПУ «Полтавагазвидобування» цього року введено в експлуатацію 4 газоконденсатних свердловини, на початку 2-го півріччя планується ввести ще 3 свердловини, що дає можливість не тільки утримувати, а нарощувати видобуток вуглеводнів.

Агропромисловий комплекс – один із небагатьох секторів економіки області, який забезпечує стабільну діяльність навіть в умовах кризи.
У тваринництві в усіх категоріях господарств збільшилося виробництво м’яса – на 15% та молока на – 3,7%.

Задля зменшення фіскального тиску на сільськогосподарських виробників ОДА та обласна рада ініціювали підписання меморандуму про порозуміння з усіма контролюючими органами – податковою, екоінспекцією, санстанцією та іншими контролюючими органами, що мають припинити перевірки та утримуватися від накладення величезних штрафів на фермерів на весь період весняно-польових робіт.

Малий та середній бізнес - В Полтавській області працює понад 9 тис. малих підприємств та більше 75 тис. фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності.

Цього року рішенням обласної ради виділено 300 тис.грн з обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми розвитку малого підприємництва.

До позитивних факторів, що характеризують інвестиційну сферу діяльності регіону слід віднести значний обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одиницю населення на фоні більшості регіонів, а саме: 1129,6 грн (область займає 4 місце серед регіонів).

Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення на 01.04.2014 становить 695,9 дол. США.

Пенсії та соціальні допомоги виплачуються вчасно

Усього різноманітними формами соціального захисту охоплено майже 500 тис. мешканців області.

За п΄ять місяців 2014 року виплата державних допомог сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства та малозабезпеченим сім’ям проведена на загальну суму 523,6 млн. грн., заборгованість з виплати відсутня.

У травні майже 57 тисяч ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які мешкають в Полтавській області, вчасно отримали щорічну одноразову допомогу.

На виплату допомоги профінансовано кошти у сумі 33,1 млн. грн.

Крім того за рішенням 22 сесії Полтавської облради шостого скликання протягом травня 15,2 тисяч учасників бойових дій та інвалідів війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни отримали по 100 грн. На це з обласного бюджету виділено кошти у сумі 1,7 млн. грн.

Виплачена й разова адресна грошова допомога вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також сім’ям загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів – по 400 грн.

Вчасно видаються компенсаційні виплати мешканцям області, що мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Додаткові соціальні гарантії надаються за рахунок коштів обласного бюджету.

Цього року виділено 200 тис. грн. на пільгове медичне забезпечення та на ліки за безоплатними рецептами на амбулаторне лікування та безоплатне зубопротезування; а також 200 тис. грн. на санаторно-курортне лікування в санаторіях місцевої оздоровчої бази для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Соціальні послуги людям похилого віку та інвалідам в області надаються 33 територіальними центрами. Різні види соціальних послуг отримали цього року 68 894 особи, в тому числі 40 646 жителі сільської місцевості. У відділеннях соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває близько 20 тисяч громадян похилого віку та інвалідів, яким щоденно надаються соціально-побутові послуги в домашніх умовах.

Для дітей-інвалідів у систем соціального захисту населення Полтавської області створено 5 центрів соціальної реабілітації (у містах Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч).

Центрами соціальної реабілітації дітей-інвалідів надано реабілітаційні послуги 532 дітям-інвалідам. До реабілітаційного процесу залучено 284 дитини інваліда з 17 територіально наближених сільських населених пунктів та міста Комсомольська.

Один із пріоритетів - енергозбереження

Основні напрями впровадження енергозберігаючих заходів в області – це повна або часткова термічна модернізація будівель, модернізація котелень із підвищенням коефіцієнту корисної дії котлів та переведенням їх на використання альтернативних видів палива.

Прикладами успішно впроваджених енергозберігаючих заходів є: переведення частини котелень комунальних теплопостачальних підприємств та топкових бюджетних установ на використання альтернативних видів палива, встановлення твердопаливних котлів в сільських будинках культури в Карлівському районі, в навчальних заклади та центральній районній лікарні у Лохвицькому районі, впровадження енергозберігаючого вуличного освітлення з використанням світлодіодних світильників та сонячних батарей в Пирятинському та ряді інших районів.

Впровадження аналогічних енергозберігаючих заходів планується до кінця року в інших районах області.

На додаткові житлові субсидії з 1 липня коштів вистачить


Програмою житлових субсидій в області охоплено 48,4 тис. сімей - 8% від сімей, які проживають в області (всього сімей в області – 605 тис.).

З 1 липня набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою передбачено надання нового виду соціальної гарантії – компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг сім’ям, середньомісячний дохід яких не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім’ї.

Очікуємо, що право на субсидію додатково набуде близько 100 тисяч сімей.

З метою забезпечення стабільної роботи прийнято розпорядження голови облдержадміністрації про організацію роботи в області щодо посилення соціального захисту населення під час оплати за житлово-комунальні послуги в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги.

Органи праці та соціального захисту населення вже з травня проводять організаційні заходи з тим, щоб не допустити черг та забезпечити з 1 липня своєчасне призначення субсидії та компенсації мешканцям міст та з 1 жовтня – мешканцям сільських населених пунктів.

На 2014 рік на надання субсидій за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам передбачено 111,7 млн. грн., що на 35,5 млн. більше, ніж у минулому році.

Заборгованість із заробітної плати вдалося зменшити на 3,5 мільйона гривень

Пріоритетним залишається в області вирішення питань погашення зарплатних боргів. Станом на 1.05.2014 сума боргу склала 26,9 млн. грн. на 76 підприємствах-боржниках (у тому числі 49 економічно-активних).

Для оперативного вирішення цієї життєво важливої для мешканців області проблеми проаналізовано ситуацію по кожному підприємству-боржнику. Враховуючи, що 56% заборгованості із заробітної плати по економічно-активним підприємствам-боржникам припадає на підприємства, підпорядковані центральним органам виконавчої влади, для сприяння у вирішенні питання погашення зарплатних боргів направлені листи до центральних органів виконавчої влади. Налагоджена тісна співпраця з органами прокуратури та Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області.

У результаті вжитих комплексних заходів у квітні-травні повністю погашено зарплатний борг на ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» - 6,5 млн. грн., ТОВ «Амарант» - 544 тис. грн., ТОВ «ВКП Котлогаз» (м. Кременчук) - 380 тис. грн., Полтавській експедиції по геофізичним дослідженням в свердловинах ДГП «Укргеофізика» - 344 тис.грн., Агрофірма «Перемога» (Зінківський район) - 116 тис. грн.. Значно зменшився борг на ДП „Полтавський облавтодор” ВАТ ДАК „Автомобільні дороги України” та його філій - на 2,8 млн. грн., ТОВ «Гадячсир» - на 635 тис.грн.

Цього року створено 7 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу

В області проживають 236,7 тис. дітей, з них 2486 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Проведено роботу щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Зберігається пріоритет національного усиновлення, із 27 усиновлених дітей – 26 усиновлено громадянами України.

У 2014 році створено 7 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу.

Під опіку, піклування влаштовано 102 дитини, станом на 01.06.2014 у сім’ях опікунів, піклувальників виховується 1661 дитина.

Для надання соціальної допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, діють 3 центри соціально-психологічної реабілітації дітей (у містах Полтава, Кременчук, Комсомольськ).

Обласний центр розпочав роботу в 2014 році. Кількість дітей, які перебували в цих закладах, зменшилася на 26,4% (із 220 дітей на 01.06.2013 до 162 дітей на 01.06.2014).

Разом з тим, у Гадяцькому, Глобинському, Карлівському, Кобеляцькому, Козельщинському, Новосанжарському, Полтавському, Хорольському, Чутівському, Шишацькому районах кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплених сімейними формами виховання, менше 80%. Головою облдержадміністрації на нараді 02.06.2014 дано доручення керівникам цих районів вжити додаткових заходів щодо охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання на рівні не менше 80%.

Охорона здоров’я: 39 нових автомобілів «Швидких допомог»

На сьогодні у Полтавській області вже завершено створення юридичне самостійних Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Нині в області функціонує 34 Центри первинної медико-санітарної допомоги. Всі центри мають реєстраційне посвідчення та ліцензію МОЗ України на медичну практику. 92,5% населення отримують послуги сімейних лікарів.

Забезпеченість амбулаторіями на 10 тис. населення в сільській місцевості загалом в області становить 4 (норма - 3,3), в містах - 1 (норма -1).

Організацію та надання екстреної медичної допомоги у Полтавській області забезпечує єдина юридична особа - «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», до складу якої ввійшли всі існуючі 29 підрозділів екстреної медичної допомоги області. Установа на 100% забезпечена медикаментами, виробами медичного призначення, пульсоксиметрами. Впроваджена дистанційна передача електрокардіограм за допомогою систем «Юкард» та «Телекард» з подальшою розшифровкою та консультуванням фахівцями цілодобового телеметричного центру у м. Полтаві.

На даний час автопарк екстреної медичної допомоги оновлено 39 автомобілями.

У Полтавській області буде реалізовуватися проект Світового банку «Поліпшення здоров'я на службі у людей» стосовно виявлення усіх випадків артеріальної гіпертензії на ранніх стадіях та контролю над артеріальним тиском у міській та сільській популяції Полтавської області у віковій групі 40-60 років. Основними завданнями проекту є визначення контингенту області (особи від 40 до 60 років) з підвищеним А'Г; забезпечення немедикаментозного лікування для всіх пацієнтів з виявленими АГ та забезпечення медикаментозного лікування пацієнтів з АГ, відповідно до Клінічних рекомендацій та Протоколу.

Освіта: відновлено дитячий садочок у с.Маячка

В області продовжується робота щодо відновлення функціонування та створення дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості.

3 червня в с. Маячка Новосанжарського району після капітального ремонту урочисто відкрито дитячий садочок «Перлинка».

Значна увага приділяється підтримці обдарованих та талановитих дітей. Організовано проведено обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. 22 травня у сесійному залі обласної ради відбулася урочиста церемонія нагородження 63 юних полтавців з усієї області – переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів (41) та Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів-членів Малої академії наук України (21) у 2013–2014 навчальному році. У рамках виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, яка передбачає всебічну підтримку роботи з обдарованою учнівською молоддю, переможцям вручили премії та подарунки.

Продовжується робота з підготовки та організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання на 46 пунктах тестування для 10561 учасників, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у поточному році.

На відновлення залу обласного музично-драматичного театру ім. М.Гоголя після пожежі виділено 500 тис. грн.

У 2014 році на галузь культура області затверджено 295,9 млн. грн. бюджетних коштів, що на 9,1 млн. грн. (або на 3,16%) більше, ніж у минулому році.
В повному обсязі проводиться фінансування на оплату праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, проведення централізованих культурно-мистецьких заходів.

Належно та урочисто відзначено в області 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

Вирішено питання коштів на відновлення залу для глядачів, сцени та майна академічного обласного українського музично-драматичного театру
ім. М.В. Гоголя після пожежі, яка сталася в березні цього року. З обласного бюджету додатково виділено 500 тис. грн.

Вирішуватиметься питання щодо продовження ремонтно-реставраційних робіт приміщень Полтавського краєзнавчого музею та обласної філармонії.

Триває конкурс на кращу ескіз-ідею пам’ятного знаку вшанування подій та учасників Майдану”.


Конкурс проводиться на виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Бугайчука.

Оскільки пам’ятний знак планується встановити в Полтаві, то відкритий конкурс проводиться за сприяння виконкому Полтавської міської ради.

До складу конкурсного журі увійшли архітектори, скульптори, художники, представники громадських організацій. Над створенням образу пам’ятки працюють студенти архітектурного факультету Полтавського державного національного університету імені Юрія Кондратюка. З ініціативами виступають члени громадської організації „Благодійний фонд В.І.Вернадського.

Ініціативу створення пам’ятного знаку „Небесній сотні” підтримали скульптори, проектанти.

На сьогодні вже надійшли перші роботи, які будуть підготовлені до відбору конкурсного журі для участі в інтернет-голосуванні та для широкого обговорення громадськістю.

За Умовами проведення відкритого конкурсу його учасниками можуть бути усі бажаючі, але до участі у конкурсі допускаються роботи, які відповідають його вимогам і надійшли в період з 28 квітня по 20 червня 2014 року на поштову адресу Управління містобудування та архітектури Полтавської обласної державної адміністрації.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   1706
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   1024
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   863
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   927
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   714
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   703
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   785
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   697
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   848
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок