На Полтавщині презентували новий законопроект щодо оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення
14 Серпня 2014 08:15
800
На Полтавщині з робочим візитом перебував голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Рудик.
13 серпня в Полтавській обласній адміністрації відбувся «круглий стіл», на якому голова Держземагентства презентував новий законопроект, який передбачає заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Натомість задля уникнення тіньових схем, пропонується дозволити продаж права оренди на такі земельні ділянки.
У обговорення законопроекту взяли участь Віктор Бугайчук, голова Полтавської обласної адміністрації, народні депутати України Тарас Кутовий та Юрій Бублик, а також фермери, сільські голови, голови районних державних адміністрацій та місцевих підрозділів Держземагентства.
«Ми вводимо поняття речового права, яке, власне, і можна продавати, – пояснив нововведення Сергій Рудик. – Право довгострокової оренди, а не землю».
«Ми пропонуємо, щоб мінімальний термін оренди складав 14 років (дві сівозміни). Максимальний термін – 50 років, – саме таким чином можна буде уникнути споживацького ставлення до землі. Жоден інвестор не буде вкладати в землю кошти, якщо договір укладений на 1–3 роки», – переконаний Сергій Рудик.
«Особливістю сучасної земельної реформи є те, що вона є складовою частиною економічної реформи у державі. Ця реформа охоплює реформування не тільки земельних відносин, а і відносин на засоби виробництва, і націлена вона на ліквідацію державної монополії та відродження власника і хазяїна у сільській місцевості», – зазначив Рудик.
Перевага законопроекту, на думку Сергія Рудика, і в тому, що він нормалізує механізм розірвання угоди у випадку невиплати орендної плати орендарем у встановлений договором термін. Адже, починаючи ще з 2002 року, і до сьогодні за жоден рік 100% орендарями не було проведено розрахунок з орендодавцями за використання земельних ділянок.
«Цією нормою ми намагаємося перекрити ті ризики і боязні, які є у селян стосовно 14-ти річного терміну мінімальної оренди», – повідомив голова Держземагенства.
Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА, в свою чергу зауважив: намагається зробити усе, аби розподіл земельних ділянок серед сільськогосподарських підприємств здійснювався справедливо – на конкурсній основі.
«За останні 15 років жодна земельна ділянка, яка передавалася в оренду тим чи іншим способом, не проходила через конкурс. На питання, чому так сталося, мені відповіли, що навіть положення про конкурс немає».
Віктор Бугайчук додав, що нині фахівці Полтавської облдержадміністрації таке положення розробили. Але в проведення конкурсів втручається прокуратура, яка скасовує результати з незрозумілих причин.
В ході засідання Сергій Рудик повідомив, що обговорення нового законопроекту відбулося уже в 16 регіонах України. «Ми приблизно розуміємо, до чого схиляються люди, тому готові враховувати усі конструктивні пропозиції, які лягають на відповідний законопроект». Про усі плюси та мінуси потрібно проінформувати до 18 серпня.
Законопроект має стати новим витком у розвитку земельних відносин, оскільки має на меті покращення дієвого механізму землеобігу.
«Реформи – це надійне плече, на яке можна обіпертися. І перша галузь, у якій ці реформи можливі, і яка може принести реальні кошти в економіку – це сільське господарство. Тому в такому контексті законопроект має дуже важливе значення» – зауважив Тарас Кутовий, перший заступник голови комітету Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.
«Я переконаний, що все, що знаходиться на адміністративній території громади села, селища повинно належати цій територіальній громаді, і виділятися повинно теж тільки за рішенням громади. Завдяки реалізації законопроекту буде унеможливлено скуповування сільськогосподарських земель, що дозволить зберегти землю – головний ресурс нашої держави – для нащадків», – висловив свою думку щодо запропонованого законопроекту народний депутат України Юрій Бублик.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1706
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1024
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
863
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
820
15 Грудня 08:42,
927
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
714
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
703
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
785
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
697
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
848
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...