Цьогоріч у місті 3239 дитини вперше сядуть за шкільну парту. З року в рік ця цифра збільшується, що вимагає посилення уваги до найменших полтавців, створення таких умов, які сприятимуть їх розвитку, забезпечать якісну дошкільну освіту. Про перспективи розвитку і найважливіші моменти в роботі галузі освіти у новому навчальному році говорили на серпневій педагогічній конференції.
Особливу увагу міська влада завжди приділяє дошкільній освіті. Щороку відкриваються нові дошкільні групи (за 4 роки відкрили 23 групи, на які було спрямовано майже 1,5 мільйони гривень). У 2015 році планується відкрити ще 7 додаткових дошкільних груп, з яких 4 – комунальні, 3 – приватні. Вперше здійснено 100-відсоткову комп'ютеризацію дитячих садочків та їх підключення до Інтернету. Торік встановлено дитячі ігрові майданчики у 8 садочках. Через кілька тижнів заплановано встановити ще 17 таких майданчиків в дошкільних закладах.
З огляду на здорожчання продуктів, збільшено видатки на харчування вихованців ДНЗ та школярів: з 1 липня 2015 року вартість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах зросла в ясельних групах – з 8 до 18 гривень, у дошкільних групах – з 10 до 23 грн. На ці цілі з міського бюджету додатково виділено 6 мільйонів гривень. Із 1 вересня цього року вартість харчування учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів пільгових категорій зросте на 3 гривні і складатиме 8 гривень. На це додатково спрямовано з міського бюджету понад 1,5 мільйони гривень. За рахунок міського бюджету збережено безкоштовне харчування учнів пільгових категорій.
Особливої уваги, безперечно, потребує і підготовка закладів освіти до нового навчального року. За 5 останніх років на проведення капітальних ремонтів у закладах освіти, заходів з енергозбереження виділено понад 40 мільйонів гривень. Для порівняння за 2005-2010 рік ця сума склала 15 млн.грн.
Це дозволило відремонтувати:
- покрівлі 36-ти закладів;
- санвузли 21-го закладу;
- кабінети, майстерні, підлоги- 18 закладів.
- заміну віконних блоків 17-ти закладів.
Протягом 2015 року заплановано здійснити:
- заміну віконних блоків – у 19-ти закладах;
- ремонт покрівель – в 11-ти;
- ремонт санвузлів – у 10-ти;
- системи опалення у 6-ти;
- ремонт підлоги – в 4-х;
- фасаду – в 3-х закладах;
- будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям – теж у 3-х;
- облаштування індивідуальних теплових пунктів – в 11-ти;
- окремі види ремонтних робіт – у 8 закладах.
З огляду на те, що водо- і тепломережі експлуатуються вже тривалий час, виникають аварійні ситуації, які потрібно негайно ліквідовувати, адже під загрозою опиняється саме функціонування закладу, життя дітей. Оскільки державною субвенцією не передбачено кошти на аварійно-поточні ремонти, із міського бюджету було додатково виділено ще понад 800 тис. грн. для проведення аварійно-поточних ремонтів, а також майже 900 тис. грн. на капітальний ремонт закладів позашкільної освіти.
Постійного оновлення потребує і матеріальна база навчальних закладів. За 5 років придбано побутової техніки (холодильники, пральні машини, електричні та газові плити, жарочні шафи, електросковорідки), комп'ютерів, мультимедійних комплексів, швейних машин, офтальмологічного обладнання, сенсорних кімнат (для ДНЗ №78 і СШ №39), класних дошок, меблів та спортивного інвентарю на загальну суму понад 3,0 мільйони гривень.
Не менш важливим на сьогодні залишається і питання безкоштовного проїзду учнів. Про це під час свого виступу на конференції наголосив
міський голова Олександр Мамай:
– Нами винайдено можливість забезпечити безкоштовними проїзними учнівськими квитками всіх школярів Полтави. А це значить, що понад 26 тисяч юних полтавців з 1 вересня зможуть безкоштовно добиратися в будь-який куточок міста, щоб відвідати школу, бібліотеку, гурток тощо. При плануванні проекту бюджету на наступний рік будуть враховані кошти на продовження терміну дії проїзного квитка до кінця 2015-2016 навчального року.
Із метою підтримки доброї традиції цьогоріч передбачено додаткові кошти на придбання безкоштовних канцелярських наборів для всіх першокласників. Якщо в минулому році вартість такого подарунка становила 100 гривень, то в цьому році – 200 гривень. З огляду на ситуацію в нашій країні, такі подарунки напередодні навчального року отримують не лише першокласники нашого міста, але й діти вимушених переселенців.