18 Октября,
06:42

Хорольська РДА підписала угоду з Лубенським центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги

11 Сентября 2015 14:27   495
10 вересня 2015 року підписано угоду про співпрацю між Хорольською районною державною адміністрацією та Лубенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Меморандум підписано з метою створення зручних і сприятливих умов для отримання мешканцями Хорольського району безоплатної правової допомоги, сприяння захисту соціально незахищених верств населення та співпраці суб’єктів надання правових послуг.

Основними завданнями партнерської співпраці є забезпечення розвитку системи надання первинної правової допомоги та створення рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги. Ця угода набрала чинності з дня її підписання сторонами.

Угоду про співпрацю підписали голова райдержадміністрації В.А.Мартюк та директор Лубенського місцевого центру А.І.Россоха, який побував цього дня в місті Хоролі та мав зустріч з керівниками та юристами відділів і служб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Спільно з начальником відділу взаємодії із суб’єктами надання первинної правової допомоги центру М.С.Паляницею вони проінформували присутніх про завдання центру, про види правових послуг, які надає центр та про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатну правову допомогу поділяють на первинну (консультації, роз’яснення громадянам їхніх прав та можливостей їх захисту) та вторинну (захист у судах, підготовка процесуальних документів тощо). Порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу, підстави та державні гарантії визначаються Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

З 1 січня 2013 року – безоплатна вторинна правова допомога в Україні надається особам, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт; які затримані за підозрою у вчиненні злочину; до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою; у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії. Організацію послуги забезпечують регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такий центр в Полтавській області розміщується в Полтаві за адресою: вул. Фрунзе, 37/40. Окрім надання послуг захисту в кримінальному процесі, регіональний центр координує діяльність чотирьох місцевих центрів.

З 1 липня 2015 року – безоплатна вторинна правова допомога в Україні надається всім визначеним законом категоріям осіб: малозабезпеченим, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (в тому числі учасникам АТО), членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам та особам, стосовно яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності чи надання психіатричної допомоги в примусовому порядку та ін. відповідно до ст. 14 Закону. Ці категорії осіб можуть, у разі потреби, скористатися послугами адвокатів для представництва своїх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах.

Організацію послуги забезпечують місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У Полтавській області розпочали роботу чотири місцевих центри: Лубенський, Кременчуцький, Перший полтавський, Другий полтавський.

Лубенський місцевий центр обслуговує мешканців м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч, а також – Гадяцького, Гребінквського, Лохвицького, Лубенського, Миргородського, Оржицького, Пирятинського, Хорольського, Чорнухинського районів. Центр знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Радянська, 159, телефон центру - (05361) 61-120.
Держава фактично фінансує послуги адвокатів, які будуть захищати інтереси громадян - судитися, в тому числі і з владою, якщо вона порушує норми законодавства.
Розвиток системи надання безоплатної правової допомоги вбачається за рахунок поглиблення співпраці з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями з метою забезпечення надання громадянам консультацій щодо їх прав та можливості для їх захисту.

Додаткову інформацію щодо того, де і на яких умовах забезпечується безоплатна правова допомога, у чому вона полягає тощо можна отримати за єдиним номером безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800 213 103.
Хорольська РДА
Рекомендуем почитать
17 Октября 15:47,   174
Згідно із делегованими повноваженнями Гадяцька районна державна адміністрація має здійснювати перевірку роботи сільських рад.
17 Октября 12:10,   110
У Полтавській області за добу зареєстровано 72 повідомлення стосовно злочинних посягань.
13 Октября 16:18,   157
В оновленій актовій залі ЗОШ № 10 відбулися загальноміські урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва. ...
13 Октября 14:45,   144
У Полтавській області за добу зареєстровано 150 повідомлень стосовно злочинних посягань.
13 Октября 13:56,   152
Питання щодо впровадження з 1 листопада відкоригованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централіз ...
13 Октября 11:10,   149
Про вступ до цього представницького органу Полтавщини було прийняте рішення на пленарному засіданні сесії Кременчуцької міськради.
12 Октября 16:36,   126
У ККЗ відбувся урок правової дисципліни для учнів 9-11 класів за участі голови РДА Олексія Матюшенка та начальника відділу поліції Сергія Джулая.
12 Октября 15:55,   130
Облпрокуратура підтримала обвинувачення щодо двох полтавців, котрі упродовж серпня 2016 - квітня 2017 рр. пограбували 21 гараж.
12 Октября 14:00,   94
У Полтавській області за добу зареєстровано 116 повідомлень стосовно злочинних посягань.
12 Октября 11:26,   123
Повчальний та веселий захід рятувальники Шишацького та Кобеляцького районів провели для вихованців місцевих навчальних закладів.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь