24 Червня,
10:01

Хорольська РДА підписала угоду з Лубенським центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги

11 Вересня 2015 14:27   529
10 вересня 2015 року підписано угоду про співпрацю між Хорольською районною державною адміністрацією та Лубенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Меморандум підписано з метою створення зручних і сприятливих умов для отримання мешканцями Хорольського району безоплатної правової допомоги, сприяння захисту соціально незахищених верств населення та співпраці суб’єктів надання правових послуг.

Основними завданнями партнерської співпраці є забезпечення розвитку системи надання первинної правової допомоги та створення рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги. Ця угода набрала чинності з дня її підписання сторонами.

Угоду про співпрацю підписали голова райдержадміністрації В.А.Мартюк та директор Лубенського місцевого центру А.І.Россоха, який побував цього дня в місті Хоролі та мав зустріч з керівниками та юристами відділів і служб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Спільно з начальником відділу взаємодії із суб’єктами надання первинної правової допомоги центру М.С.Паляницею вони проінформували присутніх про завдання центру, про види правових послуг, які надає центр та про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатну правову допомогу поділяють на первинну (консультації, роз’яснення громадянам їхніх прав та можливостей їх захисту) та вторинну (захист у судах, підготовка процесуальних документів тощо). Порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу, підстави та державні гарантії визначаються Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

З 1 січня 2013 року – безоплатна вторинна правова допомога в Україні надається особам, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт; які затримані за підозрою у вчиненні злочину; до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою; у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії. Організацію послуги забезпечують регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такий центр в Полтавській області розміщується в Полтаві за адресою: вул. Фрунзе, 37/40. Окрім надання послуг захисту в кримінальному процесі, регіональний центр координує діяльність чотирьох місцевих центрів.

З 1 липня 2015 року – безоплатна вторинна правова допомога в Україні надається всім визначеним законом категоріям осіб: малозабезпеченим, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (в тому числі учасникам АТО), членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам та особам, стосовно яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності чи надання психіатричної допомоги в примусовому порядку та ін. відповідно до ст. 14 Закону. Ці категорії осіб можуть, у разі потреби, скористатися послугами адвокатів для представництва своїх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах.

Організацію послуги забезпечують місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У Полтавській області розпочали роботу чотири місцевих центри: Лубенський, Кременчуцький, Перший полтавський, Другий полтавський.

Лубенський місцевий центр обслуговує мешканців м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч, а також – Гадяцького, Гребінквського, Лохвицького, Лубенського, Миргородського, Оржицького, Пирятинського, Хорольського, Чорнухинського районів. Центр знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Радянська, 159, телефон центру - (05361) 61-120.
Держава фактично фінансує послуги адвокатів, які будуть захищати інтереси громадян - судитися, в тому числі і з владою, якщо вона порушує норми законодавства.
Розвиток системи надання безоплатної правової допомоги вбачається за рахунок поглиблення співпраці з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями з метою забезпечення надання громадянам консультацій щодо їх прав та можливості для їх захисту.

Додаткову інформацію щодо того, де і на яких умовах забезпечується безоплатна правова допомога, у чому вона полягає тощо можна отримати за єдиним номером безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800 213 103.
Хорольська РДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   382
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   376
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   333
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   320
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   202
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   196
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   206
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   203
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   237
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок