21 Липня,
04:59

Повна інформація щодо реалізації права голосу на місцевих виборах

16 Жовтня 2015 21:51   921
25 жовтня в Україні відбудуться чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які матимуть ряд нововведень: пропорційна виборча система з відкритими списками на місцевих виборах; гарантоване представництво жінок у кожній трійці виборчого списку; вибори міських голів (у містах, де кількість виборців перевищує 90 тис.) проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості (50% + 1 голос), якщо жоден з кандидатів не набрав більше половини голосів виборців, проводиться другий тур голосування серед двох найбільш рейтингових кандидатів.

Про це повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко.

Також Законом України «Про місцеві вибори» встановлюється виборчий бар’єр у 5% голосів виборців, поданих за виборчі списки місцевих організацій партій в межах багатомандатного округу. Місцеві вибори – це можливість прийти новим політикам і змінити життя територіальної громади, тому раджу всім обов’язково скористатися можливістю реалізувати своє право вибору.

Право голосу на місцевих виборах мають виборці, які належать до місцевої громади та проживають в межах відповідного виборчого округу. Належність до місцевої громади та проживання на відповідній території визначається зареєстрованим місцем проживання. На місцевих виборах не використовується механізм тимчасової зміни місця голосування (отримання так званих «відкріпних талонів»), який діяв на виборах Президента України та народних депутатів України.

На місцевих виборах згідно нового Закону не проголосують: військовослужбовці ЗСУ строкової служби; громадяни України, що проживають за кордоном; особи, визнані судом недієздатними; громадяни України, які перебувають у місцях позбавлення волі.

Кожен виборець може перевірити своє включення та правильність внесених даних до реєстру виборців персональних даних уже зараз. Це можна зробити особисто звернувшись з паспортом у відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання або скористатись електронним ресурсом "Особистий кабінет виборця" на сайті ЦВК (https://www.drv.gov.ua/apex/f?p=111:LOGIN) . Передача попередніх списків та запрошень відбулося до 11 жовтня включно. З 12 жовтня кожен виборець має право ознайомитися із попереднім списком виборців на виборчій дільниці та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Іменні запрошення кожному виборцю дільничні виборчі комісії зобов’язані доставити до 14 жовтня включно.

При виготовленні попередніх та уточнених списків будуть враховані зміни у персональних даних виборців, подані у відомостях періодичного поновлення станом на 30 вересня та до 14 жовтня відповідно. Якщо зміни в персональних даних виборця відбудуться у термін з 14 по 19 жовтня, для того, щоб проголосувати, виборцям необхідно звернутись у відділ ведення Державного реєстру виборців для внесення таких змін. Причини, з яких ви маєте обов’язково прийти на свою дільницю, щоб ознайомитись із попередніми списками:
  • особисто ви не отримали запрошення на вибори;
  • в іменному запрошенні вказані неправильні ваші дані;
  • на попередніх виборах ви мали проблеми із включенням у списки виборців або неточностями в ньому;
  • ви нещодавно змінили місце реєстрації, прізвище, ім’я чи інші персональні дані;
  • вам нещодавно або до дня виборів включно виповнилось 18 років;
  • ви - студент і нещодавно проживаєте в гуртожитку.

Отже, якщо виборець не знайшов себе у списках виборців, не згодний з відміткою «Може / не може» самостійно пересуватися» або якщо встановив наявність у списках згадування однієї особи два або більше разів, згадування померлих або тих громадян, які проживають за кордоном, згідно статті 31 Закону України «Про місцеві вибори» зможе оскаржити ці помилки за своїм вибором в одну із інстанцій: у дільничну виборчу комісію, в орган ведення державного реєстру виборців або в окружний адміністративний суд.

Начальник управління юстиції радить всім все-таки не чекати дня голосування, а завчасно перевірити дані про себе та своїх близьких у попередніх списках виборців, а в разі виявлення похибок – негайно їх оскаржити, оскільки в день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Виборці, які тимчасово не здатні самостійно пересуватися, подають заяву та довідку медичної установи про стан їх здоров’я, до дільничної виборчої комісії, з проханням забезпечити їм голосування за місцем перебування. Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана ним особисто, поштою або через інших осіб не пізніше 20 години 23 жовтня 2015 року.

25 жовтня 2015 року голосування з обрання депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів триватиме з 8.00 до 20.00.

Для того, щоб отримати виборчий бюлетень та проголосувати необхідно надати членам виборчої комісії паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім члена виборчої комісії, кандидата, уповноваженої особи місцевої організації партії, довіреної особи кандидата, офіційного спостерігача.

Виборець може голосувати лише за одну місцеву організацію партії у відповідному територіальному виборчому окрузі, одного кандидата в депутати у відповідному одномандатному виборчому окрузі, за одного кандидата на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови, старости.

Що ж стосується підсумків волевиявлення, то остаточні результати місцевих виборів, з врахуванням другого туру, мають стати відомими не пізніше 20 листопада, оскільки у містах, де передбачений другий тур виборів (у випадку коли жоден із кандидатів на пост голови Полтавської міської ради та Кременчуцької міської ради не набере 50% + 1 голос) протягом трьох тижнів має пройти повторне голосування. Закон України «Про місцеві вибори» передбачає призначення територіальною комісією другого туру на неділю 8 чи 15 листопада щонайпізніше.
Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області 
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   389
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   384
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   338
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   329
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   207
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   201
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   215
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   217
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   244
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок