17 Августа,
14:39

На Полтавщині з листопада цього року запровадять видачу електронного апостиля

03 Ноября 2015 11:02   342
Про це розповіла начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко.

Апостиль – це спеціальний штамп, який, відповідно до Гаазької конвенції 1961 року, ставиться на офіційних документах, що надходять від держав - учасниць Конвенції.  Апостиль звільняє ці документи від необхідності дипломатичної чи консульської легалізації. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і справжність печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.  Апостиль повинен відповідати зразку, що додається до Конвенції, і може бути складений офіційною мовою органу, який видає його.

В Україні апостиль проставляється трьома органами влади:
  • Мін’юстом (нотаріальні, судові документи, акти цивільного стану, інформація з ЄДР);
  • Міністерством освіти і науки (документи про освіту);
  • Міністерством закордонних справ (виписка про судимість, довідка про фінансову спроможність, інші офіційні документи).

Апостиль проставляється на вимогу особи, що підписала документ, або будь-якого пред'явника документа. Щорічно близько 120 тисяч громадян звертаються за цією послугою до Міністерства юстиції України. Спочатку громадянин звертається (подає документи) до головного територіального управління юстиції у своєму регіоні, далі управління направляє документи до Міністерства юстиції. І тільки в Мін'юсті українці з усіх регіонів могли отримати цей документ.
Для того, щоб дана система більше не створювала підґрунтя для бюрократії та черг, Кабінет Міністрів України на засіданні 28.10.2015 підтримав ініціативу Мін'юсту, яка забезпечить запуск в Україні системи електронного апостиля.

В черговий раз, презентуючи новий сервіс, Міністр юстиції України Павло Петренко зазначив: «Україна приєднається до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни за місцем проживання в будь-якому органі РАЦСу зможуть подати документи для посвідчення їх електронним апостилем. Ці документи опрацьовуватимуться електронною системою, на них накладатиметься електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина може роздрукувати з сайту, або отримати його в тому самому РАЦСі».

До цієї системи вже під'єднані 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші.

Уповноважені представники країни, до якої подаються документи, які потребують посвідчення апостилем, через реєстр зможуть перевірити автентичність апостилю і оригінальність документу.

Таким чином, Україна ввійде в передову 20-ку країн, які застосовують електронний апостиль у транскордонних  операціях. Після публікації постанови Кабінету Міністрів України протягом 2 тижнів новація працюватиме в тестовому режимі, а потім перейде в постійне використання.
Головного територіального управління юстиції у Полтавській області 
Рекомендуем почитать
17 Августа 14:30,   16
У Полтавській області за добу зареєстровано 129 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 12:05,   136
 Від посягань недобросовісних бізнесменів збирається захищати урожай аграріїв штаб із чиновників і правоохоронців на чолі з заступником голови Полтавської ОДА Романом Товстим. ...
16 Августа 12:30,   128
У Полтавській області за добу зареєстровано 125 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 14:00,   102
У Полтавській області за добу зареєстровано 158 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 11:35,   139
Працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Полтавській області з виїздом до міста Горішні Плавні та смт Котельва проведені  ...
14 Августа 15:00,   120
У Полтавській області зареєстровано 165 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 15:00,   136
У Полтавській області за добу зареєстровано 110 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 09:19,   124
У відділенні денного перебування Гадяцького терцентру соціального обслуговування пройшла зустріч з В.М. Білохою, головним спеціалістом Гадяцького бюро правової допомоги. ...
10 Августа 16:27,   251
Двадцятидвохрічний житель села Засулля звернувся до поліції за допомогою.
10 Августа 15:00,   170
У Полтавській області за добу зареєстровано 116 повідомлень стосовно злочинних посягань.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь