На Полтавщині збираються перейменувати 47 населених пунктів та демонтувати 194 пам’ятника
27 Грудня 2015 16:24
677
25 грудня у облдержадміністрації відбулася прес-конференція директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадима Штефана стосовно засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборони пропаганди їхньої символіки на території області.
Із 21 листопада 2015 року розпочато другий етап декомунізації, який буде тривати до 21 лютого 2016 року. Цей етап передбачає перейменування вулиць, населених пунктів та демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків тоталітарного режиму.
«На Полтавщині 47 населених пунктів підлягають перейменуванню. Лідером у цій справі є Гадяцький район», - повідомив Вадим Штефан.
На сьогодні у області необхідно демонтувати 194 пам’ятника, пам’ятних знаків та символіки. «У цьому питанні найбільше необхідно попрацювати Миргородському району, оскільки їм необхідно демонтувати 18 об’єктів», - наголосив Вадим Штефан.
Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» також передбачено перейменування об’єктів топоніміки. Зокрема, у 818 населених пунктах області є об’єкти топоніміки, які підпадають під дію закону. У 319 населених пунктах уже розпочато процес перейменування (у них проведено громадські слухання та готуються проекти відповідних рішень). Не розглядалося ж питання перейменування об’єктів топоніміки у 441 населених пунктах області.
«У облдержадміністрації діє робоча група щодо вирішення даного питання. Уже проведено 2 засідання, після чого для ВРУ підготовлено та надано відповідні пропозиції. Але необхідно зазначити, що цей процес ще продовжується», - сказав керівник.
Вадим Штефан закликав мешканців області та членів громадських організацій більш активно брати участь у вирішенні питання декомунізації. Оскільки після 21 лютого 2016 року вони вже не матимуть такої змоги. «Зона відповідальності у вирішенні даного питання лежить на плечах сільських, селищних та міських головах. Зі своєї ж сторони ми створюємо усі необхідні умови для проведення на території області процесу декомунізації», - акцентував Вадим Штефан.
Наголошуємо, що на сайті Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації знаходиться повна інформація щодо проведення на території області процесу декомунізації.
Прес-служба ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1706
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1024
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
863
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
820
15 Грудня 08:42,
927
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
714
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
703
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
785
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
697
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
848
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...