18 Августа,
04:21

Чиновники департаменту охорони здоров’я ОДА звітують про революційні досягнення у програмі "Репродуктивне здоров’я"

03 Марта 2016 13:55   478
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, під час публічних громадських обговорень діяльності медичної галузі Полтавщини повідомив, що протягом минулого року в галузі охорони здоров’я реалізовувалось 8 обласних галузевих програм, чотири з яких продовжуватимуться і в 2016 році. Їх виконання здійснюється за рахунок кошторисних призначень профільних закладів охорони здоров’я.

Зокрема, розглянуто виконання обласної програми «Репродуктивне здоров’я» за 2015 рік. Відповідно до неї акушерські стаціонари області забезпечено необхідними препаратами для надання невідкладної медичної допомоги у разі кровотечі та обладнанням (кардіомоніторами, апаратами ультразвукової діагностики, апаратами штучної вентиляції, пульсоксиметрами). А всі родопомічні заклади міст та районів області – компонентами крові та кровозамінниками для надання необхідної медичної допомоги. З обласного бюджету на закупівлю препаратів було виділено 79,3 тис. грн. Закінчено реорганізацію акушерських стаціонарів районів області та їх дооснащення. З метою впровадження ефективних перинатальних технологій обладнано індивідуальні пологові зали, палати спільного перебування матері та дитини, забезпечено тепловий ланцюг. На виконання цих заходів у 2015 році з обласного бюджету виділено 544,8 тис.грн. Усі новонароджені з малою вагою тіла, які потребують лікування дихальних розладів, забезпечуються сурфактантами, на що з обласного бюджету виділено 540,8 тис. грн.

У всіх кабінетах планування сім’ї жіночих консультацій міст та районів області сформовано цільові групи з числа жінок груп ризику материнської та малюкової смертності, які забезпечувалися безкоштовними контрацептивами за рахунок позабюджетних коштів – 39,413 тис. грн. Проводиться обстеження груп ризику населення на ТОRСН-інфекції та інші інфекції, що передаються статевим шляхом. Протягом зазначеного періоду з обласного бюджету виділено 192,8 тис. грн.

Віктор Лисак акцентував увагу присутніх на тому, що у виконанні даної програми досягнуто революційних змін. «Про це свідчить значна зміна у показниках протягом останнього періоду. Показник дитячої смертності є стабільно низьким і становить 5,6 на 1000 народжених живими (очікуваний - не вище 8,0).Значно зменшився показник материнської смертності – 7,4 на 100 тис. новонароджених (очікуваний – не вище 14,1). Менше стали хворіти на захворювання статевих органів - 93,4 на 10 тис. відповідного віку (очікуваний до 122 на 10 тис.)», - зазначив В.Лисак.

Учасники громадського обговорення акцентували увагу на проблемних питаннях та необхідності пошуку ефективних шляхів їх вирішення.

Відбулося спільне обговорення проекту стратегії розвитку галузі охорони здоров’я. Вона включає у себе зміну фінансування, автономізацію закладів охорони здоров’я, забезпечення лікарськими засобами, створення системи громадського здоров’я.

Учасники зібрання дійшли спільної згоди у необхідності більш ефективного використання наявних ресурсів в галузі охорони здоров’я.
Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
17 Августа 14:30,   111
У Полтавській області за добу зареєстровано 129 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 12:05,   187
 Від посягань недобросовісних бізнесменів збирається захищати урожай аграріїв штаб із чиновників і правоохоронців на чолі з заступником голови Полтавської ОДА Романом Товстим. ...
16 Августа 12:30,   128
У Полтавській області за добу зареєстровано 125 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 14:00,   106
У Полтавській області за добу зареєстровано 158 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 11:35,   141
Працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Полтавській області з виїздом до міста Горішні Плавні та смт Котельва проведені  ...
14 Августа 15:00,   123
У Полтавській області зареєстровано 165 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 15:00,   140
У Полтавській області за добу зареєстровано 110 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 09:19,   124
У відділенні денного перебування Гадяцького терцентру соціального обслуговування пройшла зустріч з В.М. Білохою, головним спеціалістом Гадяцького бюро правової допомоги. ...
10 Августа 16:27,   253
Двадцятидвохрічний житель села Засулля звернувся до поліції за допомогою.
10 Августа 15:00,   170
У Полтавській області за добу зареєстровано 116 повідомлень стосовно злочинних посягань.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь