23 Октября,
00:11

Чиновники департаменту охорони здоров’я ОДА звітують про революційні досягнення у програмі "Репродуктивне здоров’я"

03 Марта 2016 13:55   497
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, під час публічних громадських обговорень діяльності медичної галузі Полтавщини повідомив, що протягом минулого року в галузі охорони здоров’я реалізовувалось 8 обласних галузевих програм, чотири з яких продовжуватимуться і в 2016 році. Їх виконання здійснюється за рахунок кошторисних призначень профільних закладів охорони здоров’я.

Зокрема, розглянуто виконання обласної програми «Репродуктивне здоров’я» за 2015 рік. Відповідно до неї акушерські стаціонари області забезпечено необхідними препаратами для надання невідкладної медичної допомоги у разі кровотечі та обладнанням (кардіомоніторами, апаратами ультразвукової діагностики, апаратами штучної вентиляції, пульсоксиметрами). А всі родопомічні заклади міст та районів області – компонентами крові та кровозамінниками для надання необхідної медичної допомоги. З обласного бюджету на закупівлю препаратів було виділено 79,3 тис. грн. Закінчено реорганізацію акушерських стаціонарів районів області та їх дооснащення. З метою впровадження ефективних перинатальних технологій обладнано індивідуальні пологові зали, палати спільного перебування матері та дитини, забезпечено тепловий ланцюг. На виконання цих заходів у 2015 році з обласного бюджету виділено 544,8 тис.грн. Усі новонароджені з малою вагою тіла, які потребують лікування дихальних розладів, забезпечуються сурфактантами, на що з обласного бюджету виділено 540,8 тис. грн.

У всіх кабінетах планування сім’ї жіночих консультацій міст та районів області сформовано цільові групи з числа жінок груп ризику материнської та малюкової смертності, які забезпечувалися безкоштовними контрацептивами за рахунок позабюджетних коштів – 39,413 тис. грн. Проводиться обстеження груп ризику населення на ТОRСН-інфекції та інші інфекції, що передаються статевим шляхом. Протягом зазначеного періоду з обласного бюджету виділено 192,8 тис. грн.

Віктор Лисак акцентував увагу присутніх на тому, що у виконанні даної програми досягнуто революційних змін. «Про це свідчить значна зміна у показниках протягом останнього періоду. Показник дитячої смертності є стабільно низьким і становить 5,6 на 1000 народжених живими (очікуваний - не вище 8,0).Значно зменшився показник материнської смертності – 7,4 на 100 тис. новонароджених (очікуваний – не вище 14,1). Менше стали хворіти на захворювання статевих органів - 93,4 на 10 тис. відповідного віку (очікуваний до 122 на 10 тис.)», - зазначив В.Лисак.

Учасники громадського обговорення акцентували увагу на проблемних питаннях та необхідності пошуку ефективних шляхів їх вирішення.

Відбулося спільне обговорення проекту стратегії розвитку галузі охорони здоров’я. Вона включає у себе зміну фінансування, автономізацію закладів охорони здоров’я, забезпечення лікарськими засобами, створення системи громадського здоров’я.

Учасники зібрання дійшли спільної згоди у необхідності більш ефективного використання наявних ресурсів в галузі охорони здоров’я.
Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
20 Октября 11:33,   122
У Полтавській області за добу зареєстровано 150 повідомлень стосовно злочинних посягань.
19 Октября 15:51,   155
Практичні заняття з тактико-спеціальної підготовки провів особовий склад місцевої поліції, граючи в пейнтбол.
19 Октября 13:04,   119
В області зареєстровано вже кілька випадків отруєння дикорослими грибами. Саме тому й прийнято рішення про заборону торгівлі ними.
19 Октября 12:11,   103
У Полтавській області за добу зареєстровано 115 повідомлень стосовно злочинних посягань.
19 Октября 08:30,   119
Тільки четверо з обранців мають позитивні результати стосовно відвідування ВР.
18 Октября 15:00,   96
У Полтавській області за добу зареєстровано 113 повідомлень стосовно злочинних посягань.
18 Октября 13:03,   92
Два авто придбано для аварійних служб компанії.
17 Октября 15:47,   230
Згідно із делегованими повноваженнями Гадяцька районна державна адміністрація має здійснювати перевірку роботи сільських рад.
17 Октября 12:10,   117
У Полтавській області за добу зареєстровано 72 повідомлення стосовно злочинних посягань.
13 Октября 16:18,   165
В оновленій актовій залі ЗОШ № 10 відбулися загальноміські урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь