У Полтаві відбулася всеукраїнська інтернет-конференція "Організаційно-правові аспекти публічного управління в Україні"
24 Квітня 2016 17:04
619
Децентралізація влади та створення ОТГ — одне з питань, яке обговорювали в ході III Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції "Організаційно-правові аспекти публічного управління в Україні", що відбулася днями в Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка.
«Мета конференції — узагальнення напрацювань вітчизняних та зарубіжних фахівців з питань здійснення публічного управління та вироблення пропозицій щодо його вдосконалення», пишуть на сайті ПолНТУ.
Загалом участь в конференції взяло близько ста осіб: це студенти, аспіранти, кандидати й доктори наук, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадські діячі.
У рамках конференції обговорили питання правових аспектів модернізації публічного управління, децентралізації влади та особливостей добровільного об’єднання територіальних громад в Україні, розвитку лідерства в публічному управлінні, удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Про реформу децентралізації, особливості її реалізації на Полтавщині та об’єднані територіальні громади розповів Олександр Полупан, консультант з правових питань Полтавського офісу реформ та проекту «ПУЛЬС», що реалізується Асоціацією міст України.
— На початок впровадження реформи з децентралізації в Полтавській області налічувалося понад 500 місцевих рад з населенням в сільських радах в основному від 400 до декількох тисяч осіб. Зрозуміло, що в таких умовах місцеве самоврядування навіть теоретично не може мати ресурсної бази для повноцінного функціонування. Кожна восьма сільська рада витрачала в минулому році понад 90 відсотків місцевого бюджету на утримання свого апарату. Тому децентралізація, яка триває в Україні та проведення реформи місцевого самоврядування є більш, ніж затребуваними, — говорить Олександр Полупан. — Децентралізація — це передача ресурсів, повноважень, відповідальності на базовий рівень, що дає можливість зробити місцеві ради спроможними, а місцеве самоврядування відповідальним та дієвим. Досягти такої спроможності можна завдяки об’єднанню громад.
Консультант наголосив, що сьогодні Полтавщина за кількістю об’єднаних громад входить у п’ятірку лідерів в Україні: у нас їх 14. Створені вони на базі майже 200 населених пунктів. Без врахування крупних міських агломерацій в громадах тепер проживає понад 15% населення області. Нині процес об’єднання продовжується.
— Можемо впевнено говорити, що вже є перші позитивні результати реформи. Якщо порівняємо бюджети двох років, то в результаті об’єднання громади отримали в декілька разів більші фінансові ресурси, а, отже, і більші можливості. Так, для прикладу бюджет Шишацької громади зріс більше, ніж у 7 разів. Це найвищий показник росту, пов’язаний він і з тим, що дана громада найбільша за територією і утворена на базі 12 місцевих рад. А, приміром, бюджет Глобинської об’єднаної громади за перший квартал перевиконаний на 124%,– зазначив Олександр Полупан.
Окрім того об’єднані громади вийшли на прямі міжбюджетні стосунки із Державним бюджетом, оскільки тепер мають статус міст обласного значення.
Насамкінець учасники конференції відзначили пріоритетність та необхідність подальшого дослідження організаційно-правових аспектів публічного управління в Україні та впровадження наукових результатів у практику діяльності органів влади.
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1723
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1038
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
876
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
836
15 Грудня 08:42,
940
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
729
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
714
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
796
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
708
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
865
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...