24 Ноября,
03:40

Полтавська влада оголосила війну стихійним ринкам у місті

29 Апреля 2016 13:21   451
Південний вокзал – своєрідна візитівка нашого міста, і саме він є тим місцем, по якому гості Полтави складають своє перше враження про духовну столицю України. Проте навіть місцеві мешканці погоджуються, що нині привокзальна територія має такий вигляд, за який їм соромно: бруд, антисанітарія, стихійна торгівля. Але є надія, що незабаром ситуація зміниться на краще, оскільки міська влада твердо вирішила навести лад на цій території. Більш конкретно про те, що робиться і буде зроблено у майбутньому, «Полтавському віснику» розповів Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства.

– Олексію Григоровичу, буквально недавно на площі Слави перед Південним вокзалом комунальники випиляли всі дерева у сквері. Полтавці говорили про те, що там тепер або буде базар, або хтось збудує черговий торговий центр. Наскільки подібні чутки є правдивими?

– По-перше, рішення про спилювання аварійних дерев приймалося на основі акту обстеження і висновку експертів про те, що ці дерева аварійні. По-друге, ніхто ніякого торгового центру, павільйонів чи якихось інших торгівельних площ в цьому сквері будувати не планує! По-третє, стихійна торгівля, що здійснюється нашими мешканцями і гостями міста навколо цього скверу на площі Слави, планомірно буде припинена.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше, про роботи на території скверу.

– Облагородження скверу є першим кроком до наведення порядку на Південному вокзалі. Як усі вже знають, старі аварійні дерева були випиляні. На роботи по їх звалюванню витратили близько 15,5 тисяч гривень, а на закупівлю та посадку нових дерев пішло майже 42 тисячі гривень. Працівники КП «Декоративні культури» посадили на місці ліквідованих дерев липи, клени, берези, катальпу.

– А якщо хтось захоче зламати чи пошкодити насадження?

– Людина, яка прийде у той сквер, повинна розуміти, що на висадку цих дерев були витрачені бюджетні кошти. І якщо у когось виникнуть думки про вандалізм чи бажання зламати хоча б одне з цих дерев, то він повинен уяснити: на нього чекає покарання згідно чинного законодавства. Поліція запевнила нас, що у них є всі засоби і сили забезпечити там правопорядок і збереження цих насаджень.

Додам, що зараз ми ведемо перемовини з деякими громадськими організаціями, з проектантами та з архітекторами. До оголошення конкурсу ще не дійшли, але ми зараз запропонували їм, аби вони ділилися з нами своїми поглядами на те, що люди хотіли б бачити в цьому сквері. Можливо, ми прийдемо до його реконструкції і трошки змінимо сам сквер.

– Ви сказали, що збираєтеся ліквідувати на площі Слави стихійну торгівлю. Як саме ви плануєте цього досягнути?


– Людей ми збираємося перевести на інші місця, які їм підготуємо. Це буде на території, що прилягає до нині діючого ринку, за Будинком культури залізничників. Місцина буде обгороджена, матиме тверде покриття, столи з навісами, охоронятиметься. Якою буде її площа, ми поки що визначаємося.

– Скільки коштуватиме місце на ринку для людини?


– На першому етапі ми домовилися між собою і доносимо це людям, що буде певний перехідний період, коли вони не платитимуть коштів за місце. Але якщо ми говоримо про серйозний нормальний підхід, то зрозуміло, що на ринку повинна бути певна охорона, прибиральники, яким потрібно платити гроші за їх роботу. Тому якась затратна частина таки буде.

До встановлення вартості підходитимемо виважено, адже там торгують не тільки солідні підприємці, котрі з автомобілів продають городину чи насіння, та й бабусі, які привозять з передмість молоко та масло. Тому брати одні й ті ж суми з підприємця і пенсіонерки – докорінно неправильно. Ми переконані, що платня за місце має бути диференційованою.

Загалом же, хочу наголосити, що першочергове наше завдання зараз – це не збільшення надходжень до бюджету, а ліквідація стихійної торгівлі на цій площі та впорядкування території, аби нам не було соромно в першу чергу перед самими собою.

– Спроби прибрати звідти стихійну торгівлю були вже неодноразово, проте поки що все залишається, як і раніше.


– Цьому питанню – не один рік, і не я перший, хто намагається його вирішити. Мої колеги з певним скептицизмом ставляться до цієї ідеї, мовляв, проблема стара, як світ. Але тим не менше є мета, і я думаю, що у нас все вийде.

Звичайно, зараз зустрічаємо великий супротив тих людей, які здійснюють там стихійну торгівлю, є їх небажання і нерозуміння того, що торгувати там, де заманеться, не завжди виходить і не завжди це правильно. Та кількість сміття і бруду, яку вони залишають після себе на площі Слави, не залишає нам іншого вибору, крім того шляху, яким ми зараз ідемо. Будемо припиняти цю стихійну торгівлю і наводити лад

– Як плануєте переконати людей піти на облаштований ринок: будете ходити і пояснювати кожному?

– Насамперед підкреслю, що люди, які торгують з асфальту та у непристосованих для цього місцях, порушують закон. Влада міста, аби розрулити ситуацію, вибрала шлях пропонування їм альтернативного варіанту. Тобто ми не кажемо: ви звідси йдіть, і куди ви підете – нам все рівно! Так, ми можемо сказати всім підприємцям: шановні підприємці, здійснюйте свою підприємницьку діяльність в установленому законом порядку і в спеціально відведених місцях – і крапка! Але ми йдемо на компроміси, пропонуючи альтернативу, і зрозуміло, що від них теж чекаємо розуміння ситуації та готовності до діалогу. Іншого шляху не буде. Якщо і надалі порушуватимуть, то є поліція, яка в законному порядку буде наводити там лад.

– Але ходять чутки, що люди вже готові вийти на протести, перекривати дороги.


– Ми пройдемо цей шлях. Протести – значить протести. Перекриття дороги – це порушення закону, що тягне за собою відповідну реакцію.

– Ви сказали «порушення закону». Але тоді виникає питання: якщо стільки років усупереч закону там торгували, значить відповідальність ніхто не поніс?

– У нас сьогодні є нова патрульна поліція. Те, що вони роблять, мені особисто подобається. Ми почали боротися зі стихійною торгівлею не тільки на площі Слави. У нас є приклад на вулиці Грушевського, де біля магазину «АТБ» теж був абсолютний безлад. Зараз наводимо порядок.

Стихійна торгівля – це просто наслідок. Чому так відбувається? Тому що економічний стан держави такий, що люди вимушені йти ставати й торгувати, аби заробити собі на життя, прогодувати свої родини та мати хоч якісь «живі» гроші. Проте ми ж повинні розуміти, що коли продуктами торгують з асфальту, в абсолютно антисанітарних умовах, тут мова вже про елементарну безпеку полтавців. Але, якщо поглянути з іншої точки зору на ситуацію і запитати: чому там люди торгують? Бо там хтось купує! Якби полтавці думали і хвилювалися за своє здоров'я і не купували продукти з асфальту, то зрозуміло, що ніхто б там і не торгував. Тобто маємо таку ситуацію, коли є попит, а значить є і пропозиція. Це основний закон ринкової економіки. І тут якраз ми повинні знайти компромісні варіанти: забезпечити людей місцями для торгівлі, а полтавців навчити тому, що здійснювати торгівлю продуктами та іншими товарами можна тільки в спеціально відведених місцях, а не з асфальту.

Зараз у нас є практика об'їзду міста зранку, а потім ще й пішки ходимо, дивимось, що відбувається і де. Однією з останніх вулиць, де ми ходили, була Новобазарна. Там процвітає стихійна торгівля, і деякі люди, котрі там торгують, залишають після себе величезні купи сміття. Ми вступили з ними в дискусію: раз ми вже закриваємо очі на те, що ви тут незаконно торгуєте, то ви хоча б прибирайте за собою.

Ми розуміємо, що вирішення питання стихійної торгівлі по місту забере у нас ще чимало часу, але впевнені, що рано чи пізно ми таки наведемо лад у цьому питанні.
Оксана Ханас, "Полтавський вісник"
Рекомендуем почитать
23 Ноября 16:15,   82
У Полтавській області за добу зареєстровано 117 повідомлення стосовно злочинних посягань.
23 Ноября 14:09,   86
У дошкільних підрозділах Радалівського й Горбівського навчально-виховних комплексів діти з 20 сімей здобуватимуть якісну дошкільну освіту.
23 Ноября 13:12,   117
Співробітниками Головуправління Нацполіції, за процесуального керівництва прокуратури, затримано 44-річного мешканця Полтави (уродженець Азербайджану), котрий своєму 27-річному пле ...
23 Ноября 12:13,   120
У рамках проекту "Знай свої права", 23 листопада о 14.00 відбудеться консультація головного спеціаліста відділу систематизації законодавства правової роботи та правової о ...
23 Ноября 10:20,   116
Психологом Головного управління ДСНС України у Полтавській області Юлією Фалєєвою проведено практичне заняття з представниками об’єднаних територіальних громад та селищних ра ...
23 Ноября 09:22,   90
Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді запрошує волонтерські загони громадських організацій, державних та недержавних установ, навчальних заклад ...
22 Ноября 16:46,   122
Сьогодні міський голова Віталій Малецький зустрівся з представниками благодійного об’єднання допомоги Східній Європі "Св.Марія – Ешендорф-Рейне" (Німеччина) & ...
22 Ноября 14:15,   107
У Київській райраді міста Полтава пройшло засідання комісії з питань захисту прав дитини.
22 Ноября 12:20,   135
Сьогодні у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання міської комісії з питань тех ...
21 Ноября 16:25,   162
Господарський суд області задовольнив позовну заяву Лубенської місцевої прокуратури до ТОВ «Луксор-Агро» про повернення земельної ділянки площею 11,3 га у комунальну вл ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь