19 Червня,
11:57

Очільник прокуратури Полтавщини поінформував про результати діяльності у 2016 році

03 Червня 2016 09:26   320
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» 1 червня 2016 року на 2 пленарному засіданні 7 сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання керівник Полтавської регіональної прокуратури Сергій Попов поінформував про результати діяльності органів прокуратури.

Він зазначив, що цьогоріч прокуратурою області організовано та проведено 2 координаційні наради з питань протидії злочинності та корупції, а також протидії злочинності серед неповнолітніх, своєчасного виявлення, розкриття, припинення та попередження злочинних проявів у сфері охорони дитинства.

Створено 4 міжвідомчі робочі групи з питань протидії окремим видам кримінальних правопорушень та 4 групи з метою розкриття найбільш резонансних кримінальних правопорушень.

З метою підвищення якості досудового розслідування та процесуального керівництва з ГУ Національної поліції в області проведено спільний семінар.

Вказані заходи сприяли деяким позитивним результатам. Зокрема, вдалося стримати ріст злочинності, бо якщо у лютому ця динаміка становила + 32 %, у квітні + 22 %, то в кінці травня – + 15 %.

Вдалося знизити кількість умисних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілих, розбійних нападів, грабежів.

Розкрито 91% умисних вбивств, 80% – тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілих, 65% – розбійних нападів. Відсоток розкриття кримінальних правопорушень в області дещо вищий від загальнодержавного.

Прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво у майже 38 тисячах кримінальних проваджень, досудове розслідування в яких проводили слідчі поліції. За результатами було затверджено та направлено до суду понад 2 тисячі обвинувальних актів.

За принципової позиції процесуальних керівників слідчими підрозділами Управління СБУ в області вжито дієвих заходів щодо протидії сепаратизму. У поточному році до судів скеровано 3 кримінальні провадження щодо осіб, які брали участь у діяльності незаконних збройних формувань на території Донецької та Луганської областей.

Правоохоронними органами області знешкоджено 3 злочинних угрупування, з яких одне з транснаціональними зв’язками.

Вжитими наглядовими заходами вдалося покращити ефективність оперативно-розшукової діяльності. Завдяки належній взаємодії органів прокуратури та територіальних органів поліції розшукано 411 осіб.

Активізовано нагляд за додержанням законів органами фіскальної служби. Прокурорами затверджено та скеровано до суду 7 (2015 рік – 2) обвинувальних актів у сфері оподаткування та незаконного обігу підакцизних товарів, питома вага яких значно перевищує середньодержавну.

В області залишається стабільно високим рівень апеляційного реагування прокурорів на незаконні судові рішення. За їхньою ініціативою переглянуті вироки місцевих судів стосовно 35 осіб з 42 змінених або скасованих в апеляційному порядку (83%).

Слідчими слідчого відділу прокуратури області закінчено досудове розслідування у 109 кримінальних провадженнях, з них 11 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальними актами про кримінальні правопорушення, вчинені працівниками правоохоронних органів, з яких 3 – з ознаками корупції.

Загалом слідчими підрозділами правоохоронних органів області закінчено та направлено до суду 14 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення.

Також прокуратурою області забезпечено дієву протидію проявам адміністративної корупції.

Упродовж року правоохоронними органами області складено 25 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією. За порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» у відповідні органи та установи на підставі ст. 65 цього закону направлено понад 200 подань.

За порушення антикорупційного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 11 осіб, до дисциплінарної – 36.

Окрім цього, прокуратурою області ініційовано проведення низки службових розслідувань за фактами порушень вимог ЗУ «Про запобігання корупції» щодо врегулювання та запобігання конфлікту інтересів.

Із метою захисту гарантованих Конституцією та законами України прав, свобод людини і громадянина, інтересів держави органами прокуратури області направлено до суду позовів на 142 млн. грн., задоволено 66 позовів на 46 млн. грн., реально виконано рішень судів на 63 млн. грн.

Із незаконного користування повернуто 158 га земель, з них 150 га – землі природно-заповідного фонду України вартістю понад 44 млн. грн.

Відшкодовано до бюджету понад 1 млн. грн. збитків, завданих навколишньому природному середовищу.

За прокурорського втручання шляхом вступу у справи попереджено незаконне відшкодування з бюджету понад 60 млн. грн. податків.

Сума за рішеннями, скасованими за апеляційними та касаційними скаргами органів прокуратури області, складає 33,8 млн. грн.

За результатами здійснення представницької діяльності органами прокуратури області розпочато 27 кримінальних проваджень у сфері захисту інтересів громадян та держави.

Постійно перебувають у полі зору прокуратури області питання охорони дитинства. На захист прав дітей заявлено 37 позовів, 15 з яких задоволено, решта перебувають на розгляді, у 67 справах забезпечено участь. Розпочато 6 кримінальних проваджень.

Завдяки вжитим заходам координаційного характеру та заходам, направленим на профілактику дитячої злочинності, спостерігається тенденція до зниження її рівня на 10,3%.

Упродовж року вдалося подолати чимало проблем та зменшити кількість порушень щодо додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

За результатами проведених перевірок внесено 80 документів прокурорського реагування, які розглянуто із вжиттям заходів до усунення виявлених порушень, у тому числі дисциплінарного впливу стосовно 42 службових осіб.

У виправних установах області не допущено скоєння засудженими випадків масової непокори та дій, що дезорганізують роботу виправних установ.

Відсоток залучення засуджених до оплачуваних робіт (71%) та їх середня заробітна плата (724 грн.) є одними із найвищих у державі.

Під час виступу прокурор області навів конкретні приклади.
Прес-служба прокуратури Полтавської області 
  
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   379
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   373
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   332
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   319
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   199
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   195
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   205
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   203
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   234
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок