23 червня 2016 року у Полтаві пройшов громадський форум Інтегрованого розвитку міста. На захід завітали всі полтавчани, яким не байдуже, як розвивається їх місто, які готові поділитися своїми думками та вступити у відкритий діалог з представниками міської влади, щоб змінити своє місто на краще.
На жаль, незначні проблеми або побажання громади часто недостатньо враховуються при плануванні розвитку міста та міської діяльності, хоча вони є життєво важливими для людини і вказують на недоліки в збільшеному масштабі. Процеси за участю широкої громадськості та виявлення суспільної думки дають можливість проаналізувати не тільки корені проблем, а виходячи з них, знайти шляхи до їх усунення, зібрати інноваційні ідеї та рішення. Тому на захід також запрошені різні представники суспільства – керівники ОСББ, громадські організації, професійні асоціації, представники бізнесу та інших об’єднань.
Організаторами Форуму стали Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та проект «Інтегрований розвиток міст в Україні». Захід організований для того, щоб почути точку зору полтавчан на подальший розвиток Полтави, а також наявні недоліки в різних секторах життєдіяльності міста та пропозиції щодо вдосконалення системи міського менеджменту. Ця інформація буде врахована при розробці Концепції інтегрованого розвитку Полтави, що наразі здійснюється в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»
Збір інформації відбувся у форматі групової роботи із залученням досвідчених модераторів за такими темами, як-от:
- житловий простір та умови проживання;
- дорожній рух та транспорт;
- культура, культурна спадщина, відпочинок і туризм;
- зовнішній вигляд міста, дизайн, міська навігація;
- публічний простір, пішохідний простір;
- соціальна сфера, освіта, економіка міста.
У розробці концепції заходу організатори спирались на кращий досвід демократичних європейських країн, а також основні засади Європейської хартії місцевого самоврядування та Лейпцизької хартії сталого європейського міста, дія яких поширюється на Україну і окреслює політичні рамки діяльності проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Європейська хартія передбачає розширення повноважень місцевого самоврядування, а таким чином і можливостей міст. Лейпцизька хартія визначає, що сталий розвиток міст гарантує економічне процвітання, соціальну рівновагу і здорове навколишнє середовище. Вона рекомендує зосередити увагу на принципах інтегрованого розвитку, у центрі уваги якого є людина і тому він неможливий без активного залучення широкої громадськості.
Організовуючи ефективний діалог з громадою під гаслом «Моя Полтава – моє майбутнє», Полтава також долучається до демократичних перетворень. Сподіваємося, що Форум стане поштовхом до підвищення громадської активності та якісних змін міста на краще.
Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.