17 Октября,
04:47

Зареєструвати громадське об'єднання на Полтавщині можна в Місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги

22 Июля 2016 10:37   263
Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.06.2016 року №1717/5 «Про затвердження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань», місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Місцеві центри) здійснюватимуть функцію прийняття та видачі документів щодо державної реєстрації громадських формувань, як фронт-офіси. Таким чином полегшується доступ громадян до адміністративних послуг.

30 квітня завершився визначений Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» перехідний період для децентралізації владних повноважень у сфері реєстрації та бізнесу та передачі їх на місця. З 1 травня припинилося надання адмінпoслуг у сфері державної реєстрації бізнесу територіальними органами юстиції, повноваження яких не були достроково припинені на підставі розпоряджень Кабінету Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги» від 11.02.2016 року №99 на головні територіальні управління юстиції покладено виконання функцій з державної реєстрації громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об’єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих організацій роботодавців та їх об’єднань, з підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання.

На виконання вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 року №359/5 затверджено Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (далі – Порядок), розділом III якого врегульовано особливості проведення державної реєстрації громадських формувань через фронт-офіси.
Порядком передбачено, що державна реєстрація може проводитись за поданою заявою шляхом звернення до фронт-офісів, тобто до центрів надання адміністративних послуг, утворених відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», що забезпечують прийняття та видачу документів під час державної реєстрації. Центри надання адміністративних послуг передають заяву та електронні копії оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлені шляхом сканування, відповідним виконавчим органам міських рад (міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення), Київській, Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, при яких вони утворені, а у разі, коли відповідно до Закону державна реєстрація проводиться Міністерством юстиції України та його територіальними органами, – Міністерству юстиції України або його територіальним органам за місцезнаходженням громадського формування.

Згідно пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань така ж процедура проходження реєстрації передбачена і шляхом звернення до Місцевих центрів.

У разі, коли відповідно до Закону державна реєстрація проводиться Міністерством юстиції України та його територіальними органами, уповноважена особа відповідного центру надання адміністративних послуг чи Місцевого центру протягом трьох робочих днів надсилає заяву та оригінали документів для державної реєстрації Міністерству юстиції України або його територіальному органу.

Державний реєстратор до моменту надходження таких документів для державної реєстрації у паперовій формі використовує електронні копії оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлені шляхом сканування, що долучені до відповідної заяви.

Документи, що потребують усунення підстав для зупинення розгляду реєстрації, повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) уповноваженою особою фронт-офісу, що забезпечувала прийняття, зберігання та видачу документів для державної реєстрації, заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення за описом, сформованим за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.

У разі, коли відповідно до Закону державна реєстрація проводиться Міністерством юстиції України та його територіальними органами, документи, що потребують усунення підстав для зупинення розгляду повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) уповноваженою особою суб’єкта державної реєстрації заявнику не пізніше наступного робочого дня з моменту надходження від заявника заяви про їх повернення за описом, сформованим за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру, але не раніше дня отримання таких документів у паперовій формі від фронт-офісу.

У разі відмови в державній реєстрації уповноважена особа фронт-офісу чи Місцевого центру, що забезпечувала прийняття та зберігання документів для державної реєстрації, повертає їх заявнику відповідно до Порядку, крім випадків, коли вони надсилалися Міністерству юстиції України або його територіальному органу.

У випадку, коли документи для державної реєстрації надсилалися Міністерству юстиції України або його територіальному органу, вони (крім документа про сплату адміністративного збору) повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) Міністерством юстиції України чи його територіальним органом.

Таким чином, законодавством у сфері державної реєстрації врегульовано питання державної реєстрації громадських формувань за участю центрів надання адміністративних послуг та Місцевих центрів. У Полтавській області діє чотири Місцеві центри– два у м. Полтава, та по одному у містах Кременчук і Лубни.

Повноваження цих Місцевих центрів поширюються на навколишні райони.

Враховуючи викладене, для подання заяви щодо проведення державної реєстрації громадських формувань слід звертатись до фронт-офісів – тобто до Місцевих центрів чи до центрів надання адміністративних послуг, утворених відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги».

Місцеві центри з надання БВПД розташовані за адресами:
  • Перший полтавський місцевий центр з надання БВПД - м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел.: (0532) 50-27-22;
  • Другий полтавський місцевий центр з надання БВПД - м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. : (0532) 56-02-88;
  • Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД - м. Кременчук, вул. Пролетарська, 54, тел : (05366) 3-00-38;
  • Лубенський місцевий центр з надання БВПД - м. Лубни, вул. Монастирська, 17, тел. (05361) 77-479
Регіональний центр з надання вторинної правової допомоги
Рекомендуем почитать
13 Октября 16:18,   152
В оновленій актовій залі ЗОШ № 10 відбулися загальноміські урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва. ...
13 Октября 14:45,   142
У Полтавській області за добу зареєстровано 150 повідомлень стосовно злочинних посягань.
13 Октября 13:56,   148
Питання щодо впровадження з 1 листопада відкоригованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централіз ...
13 Октября 11:10,   139
Про вступ до цього представницького органу Полтавщини було прийняте рішення на пленарному засіданні сесії Кременчуцької міськради.
12 Октября 16:36,   123
У ККЗ відбувся урок правової дисципліни для учнів 9-11 класів за участі голови РДА Олексія Матюшенка та начальника відділу поліції Сергія Джулая.
12 Октября 15:55,   129
Облпрокуратура підтримала обвинувачення щодо двох полтавців, котрі упродовж серпня 2016 - квітня 2017 рр. пограбували 21 гараж.
12 Октября 14:00,   93
У Полтавській області за добу зареєстровано 116 повідомлень стосовно злочинних посягань.
12 Октября 11:26,   122
Повчальний та веселий захід рятувальники Шишацького та Кобеляцького районів провели для вихованців місцевих навчальних закладів.
12 Октября 10:37,   110
Відбулася "гаряча" телефонна лінія з питань роботи МК ЖЕУ.
11 Октября 16:05,   100
У Кременчуцькій дитячій лікарні, вчора було розпочато опалювальний сезон.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь