На Полтавщині проведуть комплексне обстеження всіх ставків та водосховищ
29 Серпня 2016 16:55
462
На ставки Полтавщини чекає паспортизація, інвентаризація договорів оренди та повне обстеження. Таке доручення сьогодні на щотижневій апаратній нараді дав перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький відповідним структурам та керівникам районів.
Окрім того, на наступний бюджетний рік розроблять обласну програму розвитку рибництва, аби виправити ситуацію з використанням водних об’єктів у області.
Доповідаючи про ситуацію в галузі, директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов не приховував того факту, що сьогодні Полтавщина втрачає мільйони гривень надходжень до бюджету. Щонайменше — 3 мільйони гривень на рік.
Згідно змін до чинного законодавства обласна влада віднедавна отримала право надавати всі водні об’єкти, що знаходяться на території області, в оренду (до цього такі повноваження мали райдержадміністрації). А ще згідно із законодавчими змінами, в оренду можна надати лише той ставок чи водосховище, які мають паспорт водного об’єкта. Тому нині в області триває паспортизація об’єктів водного господарства.
— На сьогодні на Полтавщині налічується 2757 водних об’єктів. Із цієї кількості лише 60% придатні для розведення риби ( 1622 водойми). Станом на 1 серпня цього року угоди на оренду укладені на 802 ставки. Загальна площа водного дзеркала, яке використовується, — 6,5 тис. гектарів, — повідомив Сергій Фролов. — Нині без паспорта водного об’єкта жоден ставок не можна надати в оренду. На той момент, коли райдержадміністрації мали таке право, вимог щодо паспорту не було. Тому із 800 об’єктів паспорти є лише на 292 водойми. З 1 липня 2013 року управління водних ресурсів виготовили 132 паспорти, і за рахунок коштів, які були виділені обласною радою, зокрема.
У квітні цього року для паспортизації обласна рада виділила ще 1 мільйон 176 тисяч гривень для паспортизації водних об’єктів. За словами Сергія Фролова, вже оголошено другий тендер, який проводитиметься через систему ProZorro.
Укладення орендних договорів гальмувала й не урегульованість законодавства та різні тлумачення щодо виготовлення документації на землю водного фонду, який знаходиться під водним дзеркалом, і на землі прибережної зони. Сергій Фролов зауважив, що оформлення прибережної зони значно здорожує оренду.
— Все таки із новим керівництвом Держгеокадастру у Полтавській області ми знайшли шляхи вирішення проблеми. Домовилися, що під час заключення договорів оренди будуть прописані умови, що орендар зобов’язується оформити законодавчо використання певної частини прибережної зони, — пояснив директор Департаменту агропромислового розвитку. — На сьогодні крига скресла і по двох земельних ділянках на території Попівської сільської ради Миргородського району пройшли експертизи і найближчим часом вони будуть виставлені на торги.
І все ж на Полтавщині обстежуватимуть всі ставки, а не лише ті, які придатні до рибальства. Бо як слушно зауважив представник Громадської ради при ОДА Костянтин Боровик, в області чимало ставків, на оренду яких угоди не укладаються, проте, як тільки забажаєте на них порибалити, відразу з’являються «господарі». Без пред’явлення відповідних документів з пересічних рибалок беруть по 100—200 гривень за можливість посидіти з вудкою.
— Якщо ми виготовляємо паспорти, контролюємо водні об’єкти, ми повинні відповідати і за розвиток рибництва та вкладати у нього кошти, — наголосив перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький. — Якщо буде розроблена програма, створені нові комунальні підприємства, профінансовані, то ситуація буде абсолютно інша. Але цим потрібно займатися зараз — до формування бюджету на 2017 рік розробити таку програму і запропонували на розгляд депутатів. Бо якщо її не прийматимемо, то стан справ не зміниться.
В області у короткий час буде проведено інвентаризацію договорів оренди, укладених до 1 липня 2013 року. Попросили долучитися голів РДА, щоб цю роботу прискорити. Також буде зроблено перерахунок орендної плати згідно з новими нормативами Кабміну.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1720
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1036
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
874
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
835
15 Грудня 08:42,
939
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
727
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
713
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
795
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
706
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
863
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...