18 Ноября,
12:32

Громадські активісти зацікавилися мільйонним тендером на послуги дератизації та дезінфекції ЖЕО №2

04 Октября 2016 13:19   307
12 серпня 2016 року КП "ЖЕО №2" оголосило про проведення тендеру на закупівлю послуг з дератизації та дезінсекції. Орієнтовна вартість знищення шкідників у підвалах полтавських будинків — 1 012 102 грн. Єдиним критерієм відбору підприємства комунальники встановили ціну. Уже до 29 серпня заявку на участь у торгах подали 7 підприємств.

Конкуренція, на перший погляд, — шалена. Натомість, закуповуючи послуги з дератизації та дезінфекції на 2015 рік, ЖЕО №2 декілька разів відміняв тендер через відсутність пропозицій. Потім у межах переговорної процедури замовник уклав у травні 2015 року договір з ТОВ "Санбюро Полтава" на 434 тис грн. Така ж ситуація сталася і при закупівлі послуг на 2016 рік. Напередодні святкування Нового року 31 грудня за результатами переговорної процедури ЖЕО №2 знову уклав договір з ТОВ "Санбюро Полтава" на суму 653,9 тис грн.

Після такого 2-річного досвіду перше, що видається дивним, це те, що при закупівлі послуг на 2017 рік комунальне підприємство знову хоче реалізувати суму практично у 2 рази більшу від минулорічної (1 012 102 гривні). При цьому, загальна річна площа, що підлягає обробці на 2017 рік порівняно з 2016 роком зменшилася на 1 420,3 кв.м.
2016 р. — 286 834 кв.м.
2017 р. — 285 414 кв.м.

Втім, цього разу проводять тендер уже по-іншому. Так, 16 та 20 вересня 2016 року відбувалися засіданні тендерного комітету КП "ЖЕО №2", на яких по черзі відхилили всі заявки. Офіційні причини, вказані у протоколах — документи учасників не відповідають умовам тендерної документації. Однак, в Інституті аналітики та адвокації (ІАА) вважають, що одна з них — надумана. Для прикладу, четвертому у рейтингу найвигідніших пропозицій — обласному комунальному підприємству "Профдезінфекція", — відмовили через відсутність у листі-згоді на обробку персональних даних працівників підприємства, які будуть залучені до виконання зобов’язань по договору, інформації із зазначенням серії та номеру документу, що посвідчує особу.

Представники ІАА вважають такі дії тендерного комітету ймовірно незаконними.

— Причина, вказана у протоколі засідання тендерного комітету, не відповідає дійсності та є надуманою,— вважає експерт ІАА Поліна Завадська. — Пропозицію можна і зараз переглянути на офіційній сторінці "ProZorro" (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-08-12-000130-c) і у ній наявні всі необхідні документи. На сторінці 52-53 є заява на підтвердження згоди щодо використання персональних даних з додатком переліку працівників ПОКП "Профдезінфекція" із зазначенням посади, і, що важливо, з серією та номером документу, який посвідчує особу.

Цю думку поділяє і заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Отже, через відхилення всіх пропозицій КП "ЖЕО №2" має повторно оголосити тендер пізніше. Цікаво, скільки учасників тоді подадуть свої пропозиції, адже участь у тендері — платна (1700 грн.). Тож, можливо, уже вдруге не всі підприємства виявлять бажання займатися труїнням шкідників у підвалах Полтави і, хто знає, може лише одне або кілька відповідних підприємств візьмуть участь у торгах.

ІАА буде ретельно моніторити цей та інші тендери КП "ЖЕО №2" і негайно реагуватиме у випадку порушень закону.

Дослідження здійснене ГО "Інститут аналітики та адвокації" за підтримки Transparency International Україна та Open Contracting Partnership.

Довідка:

Дератизація — це комплекс санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та протиепідемічних заходів, які включають роботи з винищування та захисту відсинантропних гризунів (у тому числі носіїв та розповсюджувачів інфекційних хвороб людини і тварин) у будівлях і спорудах населених пунктів, на транспорті та в навколишньому середовищі.

Дезінсекція — комплекс профілактичних і винищувальних заходів для знищення і врегулювання кількості комах (тарганів, мурашок, клопів, бліх, комарів, мух, вошей, молі, кліщів, ос тощо), які мають епідеміологічне і санітарно-гігієнічне значення.

ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Рекомендуем почитать
18 Ноября 09:10,   32
Український Дім – це феномен, який концентрує в собі культуру, побут, звичаї, традиції, обряди, мову, християнські цінності.
17 Ноября 16:45,   166
Управління Держагентства рибного господарства області днями отримало нове авто – Renault Daster. Про необхідність патрулювання водойм на автотранспорті й про обладнання інспе ...
17 Ноября 16:17,   136
На базі місцевих пожежних охорон Гадяцького району, які вже діють в Рашівці та Петрівці (найближчим часом планують запустити МПО в Красній Луці та Мартинівці), створять потужні цен ...
17 Ноября 15:11,   95
Пирятинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з районним сектором Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання та апробац ...
17 Ноября 13:17,   101
У Полтаві представники кафедри будівельних конструкцій Сергій Цвіркун, Ольга Мельник, доцент кафедри пожежно-профілактичної роботи Руслан Мельник та курсант 23 навчального взводу М ...
17 Ноября 12:20,   84
У Полтавській області за добу зареєстровано 100 повідомлення стосовно злочинних посягань.
17 Ноября 11:21,   119
На ХXVІІ сесії міськради депутати прийняли рішення – створити комунальне підприємство «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія» Кременчуцької міської ра ...
17 Ноября 08:30,   96
На сьогодні одним з найбільш затребуваних сервісів Міністерства юстиції України є видача свідоцтв про народження дітей – безпосередньо у пологовому будинку. ...
16 Ноября 15:30,   132
У Полтавській області за добу зареєстровано 128 повідомлення стосовно злочинних посягань.
16 Ноября 14:05,   147
Апеляційний суд області, розглянувши прокурорську апеляцію, скасував вирок Октябрського райсуду Полтави щодо частини, де йдеться про засудження зловмисника, котрий два роки тому на ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь