Керівництво області, міста Полтави та 5 районів підписало меморандум про співпрацю у сфері збору і переробки сміття
07 Жовтня 2016 15:49
611
Як і прогнозувалося, Полтавська область таки зробили рішучий крок назустріч запровадженню сучасних технологій утилізації побутових відходів. Сьогодні у залі для нарад Полтавської облради відбулося підписання Меморандуму про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з твердими відходами для Полтавської області.
Свої підписи під історичним документом поставили голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький (зробив це напередодні, оскільки у день підписання знаходився у відрядженні), Полтавський міський голова Олександр Мамай та голови райдержадміністрацій і рад 5 районів — Полтавського, Машівського, Новосанжарського, Карлівського та Чутівського.
— Сьогодні дійсно історичний момент — початок реалізації серйозного проекту цивілізованого поводження із твердими побутовими відходами. Ми говоримо про зовсім інший підхід до утилізації сміття і робимо це чи не першими в Україні, — прокоментував перед підписанням голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Ми точно не будемо рухатися шляхом створення 641-го сміттєзвалища в області (на сьогодні їх 640. — прим. авт).
Голова Полтавської ОДА зазначив, що необхідне комунальне підприємство, яке буде створене учасниками угоди про міжмуніципальне співробітництво і зароблятиме на утилізації сміття кошти.
Нагадаємо, що в основу Стратегії ліг розроблений німецькими партнерами з GIZ субрегіональний проект поводження з ТПВ. Згідно з ним, у кожному з районів-учасників проекту буде споруджено по сортувальній станції, а також спільний сучасний сміттєпереробний завод та полігон для побутових відходів (тут мають зберігатися біля 5% всіх зібраних відходів, що не підлягатимуть переробці). От з приводу розміщення полігону і виникає чимало запитань. Валерій Головко зауважив, що місце під полігон ще не визначене.
Наступний крок — це робота координаційної ради з реалізації проекту. До неї всі сторони-підписанти мають делегувати фахових представників. ОДА в робочій групі представлятиме профільний заступник Олег Пругло.
До цієї координаційної ради також увійдуть науковці кафедри екології ПНТУ імені Юрія Кондратюка та громадськості. За два місяці вони мають розробити детальний план реалізації проекту.
Перші кроки з реалізації мають бути зроблені до прийняття місцевих бюджетів, щоб закласти фінансування. Тому на розкачування часу немає — за два місяці слід визначитися із розмірами фінансування першого етапу проекту.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1716
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1034
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
870
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
831
15 Грудня 08:42,
937
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
723
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
709
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
790
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
702
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
861
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...