Відповідно до інформації Держспоживслужби України, лише на території Харківської області, у вересні поточного року зареєстровано 56 випадків отруєння сурогатами алкоголю. Із загальної кількості постраждалих 24 особи померло. На території Донецької області виявлено 9 випадків отруєння з яких 5 завершилися летально. У Миколаївській області також встановлено 5 смертельних випадків за результатами отруєння метанолу.
Дані факти свідчать про наявність на споживчому ринку розгалуженої
системи розповсюдження сурогатного алкоголю, який реалізується через мережу Інтернет.
Враховуючи вищезазначене, звертаємо увагу, як пересічних споживачів, так і суб’єктів господарювання всіх форм власності, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі алкогольними напоями, що якісна продукція не може мати низьку вартість та реалізуватися зокрема і на розлив із тари невідомого походження без відповідного маркування.
Відповідно статті 11 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами і доповненнями) маркування алкогольних напоїв, зокрема горілчаної продукції, які реалізуються в Україні, здійснюється таким чином:
- на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки або самої пляшки (іншого посуду) алкогольних напоїв, крім продукції, зазначеної у частині другій цієї статті, які реалізуються через торговельну мережу, в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови вказуються:
- загальна та власна назви виробу;
- найменування виробника;
- знак для товарів і послуг;
- географічна назва місця виготовлення виробу, якщо найменування виробника не відображає місця розташування суб'єкта господарювання;
- вміст спирту (% об.);
- місткість посуду;
- вміст цукру (якщо це регламентується нормативними документами);
- позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України).
Штриховий код повинен бути нанесений на видиму сторону етикетки, або контретикетки, або пляшки (іншого посуду).
На видимій стороні етикетки, або контретикетки, або корка, або пляшки (іншого посуду) виробу повинні бути зазначені дата виготовлення виробу, код суб'єкта господарювання та номер ліцензії на виробництво.
Вся алкогольна продукція, як вітчизняного, так і імпортного виробництва, що перебуває в реалізації, має бути
маркована марками акцизного податку.