23 Ноября,
04:03

Полтавська влада зустрілася із аташе з питань торгівлі Посольства США в Україні

28 Октября 2016 11:34   200
Як повідомила прес-служба Полтавської ОДА, з метою визначення напрямків взаємовідносин, 27 жовтня 2016 року до Полтави завітала аташе з питань торгівлі Посольства США в Україні Мішель Сміт. Також її цікавило питання американських технологій, для яких підприємств Полтавщини вони можуть бути корисними.

Для вирішення цих завдань пані посол зустрілася з першим заступником голови Полтавської ОДА Андрієм Пісоцьким. На початку зустрічі він ознайомив гостю із економічним станом Полтавської області:
– На жаль, не всі підприємства працюють так, як би нам цього хотілося, – говорить Андрій Пісоцький. – Наприклад, якщо раніше на Крюківському вагонобудівному заводі працювало 11 тисяч осіб, то нині штат скорочено до 3,5 тисяч осіб. Сьогодні, ми працюємо над тим, щоб вони змогли збільшити обсяг своєї продукції для реалізації її як в України так і закордоном.

Важливе питання розвитку нафто-газової галузі області. Американські кампанії мають бажання долучатись до розробки родовищ і готові направляти інвестиції у цю галузь.

– На останній зустрічі з торгово-промисловою палатою США ми зазначили, що готові до плідної співпраці, але обов’язково усі прийняті нами угоди необхідно погоджувати на рівні громадських обговорень та з депутатським корпусом Полтавської ОДА, − зазначив Андрій Пісоцький.

На Полтавщині досить потужним є виробництво зернових культур. Саме в нашій області вирощують понад 15% валу зерна. Але керівництво області не зацікавлено в тому, що б з Полтави сировина експортувалась. Зараз працюють над тим, що б у підприємств був максимальний цикл переробки сировини, максимальна додана вартість за рахунок чого збільшувалась би кількість робочих місць та надходження в бюджет.

Також перший заступник голови ОДА говорив з американською представницею і про територіально-адміністративну реформу, яка зараз триває в Україні:
– Філософія реформи в тому, що громади отримують повноваження, а разом із ними і відповідальність. Нині держава стимулює реформу, надає громадам субвенції. Якщо у вашій Торгово-промисловій палаті є фахівці з даного питання, ми хотіли до них звернутись, щоб вони поділилися міжнародним досвідом. Оскільки об’єднані громади, отримавши кошти, не завжди можуть їх ефективно використати.

Мішель Сміт
подякувала Андрію Пісоцькому за відкритість стосовно сильних та слабких сторін області.

– Сполучені Штати Америки підтримують процес децентралізації в Україні. Агентство США з міжнародного розвитку займалося цим питанням в інших країнах світу. Ми можемо вас з’єднати щодо питання самоврядування, − повідомила Мішель Сміт.

Також вона зазначила, що відбувається активна співпраця із Полтавською торгово–промисловою палатою. А головне завдання посольства − налагодити співпрацю бізнесу Америки з Україною. Співпраця, в першу чергу, орієнтується на потреби малих компаній, оскільки великим простіше знайти партнерів.

– Для нас поставлене завдання перейти від сировинного експорту на кінцеву переробку, оскільки ми маємо достатньо потужну сировинну базу, − зазначив Андрій Пісоцький.

Окрім сировини, Полтавщина має багатий інтелектуальний потенціал. Українські ІТ–спеціалісти визнані одними з найкращих в світі. Вони мають всі можливості створювати підприємства на Полтавщині. Обласна влада готова забезпечувати для них всі необхідні умови для розвитку. Після проходження закону «Про створення індустріальних парків» вони отримають повну можливість, щоб заходити в ту чи іншу область для реалізації своїх планів. Також це стосується і іноземних кампаній, з якими вони зможуть спільно реалізовувати проекти.

Найближчим часом керівництво області визначиться з форматом проведення в посольстві та торгово–промисловій палаті США презентації промислового потенціалу Полтавської області. Представлятимуть перспективні напрямки розвитку підприємництва Полтавщини, які в подальшому сприятимуть економічному зростанню нашого регіону.

Обговорили також і питання проведення інвестиційно–економічного форуму в Полтавській області з залучення торгово–промислової палати США та посольства штатів, полтавських промислових, аграрних підприємств, представників малого та середнього бізнесу. Це стане великим поштовхом для розвитку співпраці між інвестиційними кампаніями Америки та підприємствами Полтавської області.

Не лише бізнес області потребує розвитку. Андрій Пісоцький також згадав про комунальні підприємства, зокрема аеропорт, який має хорошу інфраструктуру. Нині триває пошук базової авіаційної компанія, яка б розпочала з ним співпрацю. Сьогодні влада області працює над тим, щоб він отримав статус міжнародного, триває підготовка злітно–посадкової смуги. Допомога в цьому питанні стане вагомим внеском в розвиток Полтавщини.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
22 Ноября 16:46,   82
Сьогодні міський голова Віталій Малецький зустрівся з представниками благодійного об’єднання допомоги Східній Європі "Св.Марія – Ешендорф-Рейне" (Німеччина) & ...
22 Ноября 14:15,   92
У Київській райраді міста Полтава пройшло засідання комісії з питань захисту прав дитини.
22 Ноября 12:20,   119
Сьогодні у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання міської комісії з питань тех ...
21 Ноября 16:25,   155
Господарський суд області задовольнив позовну заяву Лубенської місцевої прокуратури до ТОВ «Луксор-Агро» про повернення земельної ділянки площею 11,3 га у комунальну вл ...
21 Ноября 15:00,   105
У Полтавській області за добу зареєстровано 119 повідомлення стосовно злочинних посягань.
21 Ноября 13:14,   102
У рамках операції «Мігрант» співробітники Семенівського відділення поліції задокументували факт незаконного перебування 51-річного громадянина іншої держави на територі ...
20 Ноября 16:53,   148
За активізації економічних процесів у країні – започатковано соцпроект під лозунгом «Живи та працюй в Україні». Головна мета його – пожвавлення людей на рин ...
20 Ноября 15:55,   172
Наказом Мінфіну від 25.09.2017 №803 внесено зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Мінфі ...
20 Ноября 13:31,   137
Управління соцзахисту населення Гадяцької райдержадміністрації повідомило, що у 2017 році оздоровлено 37 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. ...
20 Ноября 12:20,   119
Цього тижня, за словами начальника відділу транспорту Руслана Івашини, планується проведення перевірки дотримання графіків руху маршрутних таксі на маршруті № 17. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь