На Полтавщині запровадять експеримент із створення молочних кооперативів у співпраці з приватними інвесторами
31 Жовтня 2016 14:42
476
Як повідомили в Полтавській ОДА, понад 16% всього українського молока мають полтавське походження. А сама область на сьогодні посідає перше місце за об’ємами його виробництва. Про це під час щотижневої апаратної наради повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.
Наймолочніші на Полтавщині Шишацький, Гадяцький, Хорольський, Котелевський, Оржицький райони. А от "білі плями", як їх назвав Сергій Фролов — це райони, де рік від року зменшується як поголів’я ВРХ, так і об’єми молока — Новосанжарський, Машівський, Козельщанський, Кобеляцький, Кременчуцький, пирятинський, Чорнухинський, Семенівський райони.
Директор Департаменту АПК відмітив і той момент, що полтавське молоко з року в рік зростає у якості. 50% молока, яке виробляється у сільгосппідприємствах, — це молоко екстра-класу та вищого ґатунку. Говорив Сергій Фролов і про ризики галузі та проблеми. Серед них — зменшення поголів’я ВРХ.
Поліпшити ситуацію мають законодавчі зміни та підтримка тваринницької галузі на рівні держави. І з такими пропозиціями полтавська влада і аграрії звертатимуться і до Міністерства аграрної політики та продовольства України, і до Верховної Ради. Проте й на місцевому рівні вже почали робити практичні кроки щодо підтримки тваринництва. Так, на прохання голови ОДА Валерія Головка Національна академія аграрних наук разом із Полтавським інститутом свинарства розробила стратегію розвитку тваринництва в області до 2020 року.
Окрім того, у обласному бюджеті на наступний 2017 рік планують закласти кошти у рамках підтримки тваринницької галузі. Валерій Головко зауважив, що ці кошти потрібно використати під конкретні дієві проекти, а не розмазувати їх без користі для аграріїв. Тому дав доручення профільному заступнику Роману Товстому зібратися разом із аграріями найближчим часом на розширену нараду. І розглянути на ній декілька пропозицій. Перша стосується створення молочних кооперативів на селі. Тим паче, що позитивний досвід на Полтавщині вже і на започаткування кооперативів кошти вже виділяються не лише на рівні районних бюджетів, долучаються і сільські ради та приватні інвестори.
Як приклад, згадав нещодавню поїздку до Шишацького району та ініціативу компанії "Астарта", зокрема Агрофірми імені Довженка, яка допомагає господарям із декількох сіл створити кооператив та купує для нього холодильне обладнання.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1716
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1034
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
870
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
831
15 Грудня 08:42,
936
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
723
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
708
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
790
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
702
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
861
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...