На своїй прес-конференції міський голова Андрій Матковський назвав сьогоднішню сесію рекордною. Проведено її за 45 хвилин, прийнято, причому одноголосно, понад 20 рішень. Мер пишається тим, що між депутатами склалися відносини, де пріоритетні господарські, а не політичні питання.
Андрій Матковський зупинився на прийнятті до комунальної власності гуртожитку заводу «Хіммаш» на Маршала Бірюзова,94, де мешкає 103 родини. Щодо ремонту будівлі між ними та акціонерами не було порозуміння. Нині цим рішенням знайдено компроміс. Мешканці мають створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, отримали можливість приватизувати житло.
Всі питання щодо опалення будуть вирішені.
99% будинків комунальної власності, 100% шкіл, дитсадків та лікарень готові до початку опалювального сезону, повідомив Андрій Матковський. Дитсадки при потребі отримають тепло з 1-го жовтня.
Хоча ОП «Полтаватеплоенерго» і не належить до міської комунальної власності, мер упевнений, що опалювальний сезон почнеться без проблем: додадуть ліміти на газ. За рівнем розрахунку мешканців область входить у десятку кращих платників в Україні.
Про майно міського голови – брехня і правда
Гостроти прес-конференції додала присутність правозахисника, депутата міської ради Олексія Гаврікова. Він прийшов на неї, щоб запитати Андрія Матковського у присутності журналістів про чутки, які ходять навколо майна, «приписаного» меру опонентами. Ці теми на останній прес-конференції Гаврікова озвучили представники ІА «Новини України» та Інтернет-видання «Полтавщина».
Отже, чи належить Андрію Матковському будинок у селі Копилах? Міський голова відкрито заперечив існування нерухомості (майна чи землі) поза внесеною до його декларації про доходи. І взагалі, прибутки очільника Полтави з 2006-го зменшилися: підприємництвом, як вимагає закон, він припинив займатися, лишилася зарплата мера і викладача. Водночас міський голова ніколи не відмовлявся від того, що його родині належить 4 об’єкти нерухомості, які приносять доходи.
Відкидає Андрій Матковський звинувачення щодо нібито незаконної передачі йому земельних ділянок під нерухомістю (на Майдані Незалежності, 1-а та Шевченка, 3). «Розкрутка» цієї теми шляхом звернення до суду мер називає піаром. До речі, від приватизації згаданих ділянок до міського бюджету надходять кошти, за які, наприклад, замінюють вікна у дитсадках. І дружина Андрія Матковського сплатила гроші, подібно до інших підприємців – які тут можуть бути винятки?
Андрій Матковський пообіцяв переписати свою уявну власність на того, хто її розшукає. Він зауважив: за цей час його неодноразово перевіряли на різних рівнях – компромату не знайшли.
Політтехнологи не знайшли, за що можна критикувати владу
Розпускання брудних чуток про нього Андрій Матковський вважає частиною розпочатої опонентами ще рік тому піар-кампанії. З цієї серії – і звинувачення, нібито міський голова у деяких підприємців бере побори у розмірі 50% від прибутків.
Андрій Матковський наголосив: хто-хто, а підприємці завжди виходять захищати свої права. Так було з книжковим ринком, з Центральним ринком, нині – з секонд-хендом. Якби хоч в одного мер справді щось забрав, знали б усі, а під міськвиконкомом відбулися б десятки мітингів.
Андрій Матковський нагадав, що всі рішення про виділення землі приймаються колективно депутатами міської ради. То, може, всі вони ділять гроші між собою? Чи, може, це таки безсоромна брехня, мета якої – привести до керма певних людей?
А причина проста, говорить мер: політтехнологи просто не знайшли, за що можна критикувати міську владу, ось і розпочали масові провокації.