20 Августа,
11:04

З 2018-го Полтавщина збиратиме «золоте» сміття

14 Декабря 2016 10:11   256
Області знадобиться майже 400 млн. грн., щоб цивілізовано збирати сміття.

В Україні 1 січня 2018 року набере чинності норма закону, згідно з якою захоронення на звалищах побутового сміття без попередньої переробки та сортування забороняється. І українцям доведеться переходити на роздільне збирання й починати переробку сміття.

Полтавщина вже має приклади цивілізованої поведінки щодо твердих побутових відходів. Проте планує перейти роздільне збирання, сортування та переробку сміття у повному обсязі. Перехід заплановано здійснити до 2021-го. Це прописано у Регіональній комплексній програмі.

Обласну програму поводження з твердими побутовими відходами презентовано на розширеній колегії ОДА. Йдеться про своєрідну дорожню карту, де детально розписано всі заходи, етапи, кошторис й фінансування, виконавці. Відповідно до цієї карти, до 2021-го року в області збудують: вісімнадцять станцій сортування сміття, п’ять сучасних полігонів, три переробні заводи.

Як поінформувала Оксана Ілляш, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Полтавського техуніверситету ім. Ю. Короленка, область пропонують розділити на п’ять субрегіонів – Полтавський, Хорольський, Котелевський, Пирятинський, Кременчуцький. Для кожного розроблять власну "дорожню карту". Одна з них вже запущена у Полтавському субрегіоні.

Крім цього, буде розроблено логістичні схеми вивезення сміття за конкретними маршрутами. Проведуть паспортизацію звалищ, які ще на певний період залишатимуться в експлуатації. Паспорт вартуватиме – 15-20 тис. грн.

Загалом Полтавщині на виконання Програми потрібно 381 млн. грн. Це кошти - з бюджетів різних рівнів, які будуть виділятися протягом п’яти років. Оксана Ілляш поінформувала, що різні етапи й заходи передбачатимуть різноманітні джерела фінансування. Наприклад, розробку схем саночистки району, паспортизацію звалищ фінансуватимуть місцеві бюджети. Будівництво 18-ти сортувальних станцій (36,5 млн. грн.) – на умовах співфінансування обласний екофонд та місцеві бюджети. Місцевим бюджетам щороку на програму потрібно буде виділяти 1,5 млн. грн., а облбюджету – 34 млн.

Інвестиційна складова потребуватиме додатково 790 млн. грн. – на спорудження комплексів переробки – Полтава, Горішні Плавні та Кременчук.

"Це реальні цифри, – зауважив Валерій Головко, голова Полтавської ОДА. – Привести до порядку існуючі полігони можливо до 1-го січня 2018-го. Чверть століття ми викидаємо сміття за паркан і переконані, що у нас чисто. Тепер ми знаємо напрямок руху, маємо спільну дорожню карту стосовно твердих побутових відходів".
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
18 Августа 13:15,   135
У Полтавській області за добу зареєстровано 123 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 14:30,   141
У Полтавській області за добу зареєстровано 129 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 12:05,   204
 Від посягань недобросовісних бізнесменів збирається захищати урожай аграріїв штаб із чиновників і правоохоронців на чолі з заступником голови Полтавської ОДА Романом Товстим. ...
16 Августа 12:30,   135
У Полтавській області за добу зареєстровано 125 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 14:00,   111
У Полтавській області за добу зареєстровано 158 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 11:35,   145
Працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Полтавській області з виїздом до міста Горішні Плавні та смт Котельва проведені  ...
14 Августа 15:00,   132
У Полтавській області зареєстровано 165 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 15:00,   146
У Полтавській області за добу зареєстровано 110 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 09:19,   126
У відділенні денного перебування Гадяцького терцентру соціального обслуговування пройшла зустріч з В.М. Білохою, головним спеціалістом Гадяцького бюро правової допомоги. ...
10 Августа 16:27,   257
Двадцятидвохрічний житель села Засулля звернувся до поліції за допомогою.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь