З 2018-го Полтавщина збиратиме «золоте» сміття
14 Грудня 2016 10:11
544
Області знадобиться майже 400 млн. грн., щоб цивілізовано збирати сміття.
В Україні 1 січня 2018 року набере чинності норма закону, згідно з якою захоронення на звалищах побутового сміття без попередньої переробки та сортування забороняється. І українцям доведеться переходити на роздільне збирання й починати переробку сміття.
Полтавщина вже має приклади цивілізованої поведінки щодо твердих побутових відходів. Проте планує перейти роздільне збирання, сортування та переробку сміття у повному обсязі. Перехід заплановано здійснити до 2021-го. Це прописано у Регіональній комплексній програмі.
Обласну програму поводження з твердими побутовими відходами презентовано на розширеній колегії ОДА. Йдеться про своєрідну дорожню карту, де детально розписано всі заходи, етапи, кошторис й фінансування, виконавці. Відповідно до цієї карти, до 2021-го року в області збудують: вісімнадцять станцій сортування сміття, п’ять сучасних полігонів, три переробні заводи.
Як поінформувала Оксана Ілляш, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Полтавського техуніверситету ім. Ю. Короленка, область пропонують розділити на п’ять субрегіонів – Полтавський, Хорольський, Котелевський, Пирятинський, Кременчуцький. Для кожного розроблять власну "дорожню карту". Одна з них вже запущена у Полтавському субрегіоні.
Крім цього, буде розроблено логістичні схеми вивезення сміття за конкретними маршрутами. Проведуть паспортизацію звалищ, які ще на певний період залишатимуться в експлуатації. Паспорт вартуватиме – 15-20 тис. грн.
Загалом Полтавщині на виконання Програми потрібно 381 млн. грн. Це кошти - з бюджетів різних рівнів, які будуть виділятися протягом п’яти років. Оксана Ілляш поінформувала, що різні етапи й заходи передбачатимуть різноманітні джерела фінансування. Наприклад, розробку схем саночистки району, паспортизацію звалищ фінансуватимуть місцеві бюджети. Будівництво 18-ти сортувальних станцій (36,5 млн. грн.) – на умовах співфінансування обласний екофонд та місцеві бюджети. Місцевим бюджетам щороку на програму потрібно буде виділяти 1,5 млн. грн., а облбюджету – 34 млн.
Інвестиційна складова потребуватиме додатково 790 млн. грн. – на спорудження комплексів переробки – Полтава, Горішні Плавні та Кременчук.
"Це реальні цифри, – зауважив Валерій Головко, голова Полтавської ОДА. – Привести до порядку існуючі полігони можливо до 1-го січня 2018-го. Чверть століття ми викидаємо сміття за паркан і переконані, що у нас чисто. Тепер ми знаємо напрямок руху, маємо спільну дорожню карту стосовно твердих побутових відходів".
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1710
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1027
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
865
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
824
15 Грудня 08:42,
930
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
717
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
706
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
788
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
699
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
853
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...