Характерною ознакою політичної ситуації у найбільших містах Полтавської області є те, що потенційні кандидати на посади міських голів намагаються позиціонувати себе незалежно від політичних партій. Немає вираженого політичного протистояння партій на рівні області, боротьба в основному ведеться у містах між певними кандидатами.
В обласному центрі Полтави найбільшою підтримкою виборців користуються дві політичні партії – «Батьківщина» та Партія регіонів.
Найбільшою популярністю та підтримкою серед населення користується кандидат у мери Олександр Мамай. Рік тому він вступив до Партії регіонів, але сказав, що сподівається на підтримку партії «Совість України», яка зареєстрована ще у 2005 році. Його готові підтримати 43,9 %, опитаних громадською організацією «Незалежний центр стратегічних досліджень». За
Андрія Матковського сьогодні можуть проголосувати 26,2 % респондентів, за Анатолія Кукобу – 17,9 %.
Новим місцевим політиком можна назвати
Андрія Мартенса, який є підприємцем, власником мережі фітнес-центрів та консалтингової компанії. У Полтаві представляє партію «Фронт Змін». Але він не користується особливою підтримкою, симпатії полтавчан в основному поділені в основному між трьома вище згадуваними кандидатами.
Вибори до органів місцевої влади, які відбудуться 31 жовтня, виборці здебільшого не збираються ігнорувати. За результатами соціологічних опитувань, які регулярно проводяться «Незалежним центром стратегічних досліджень», 61 % полтавців збирається прийти на виборчі дільниці та проголосувати. Про це розповів відомий полтавський соціолог Микола Лебедик.
Свобода слова та ЗМІ
Особливих ознак тиску на ЗМІ в Полтаві не зафіксовано. Але слід зазначити, що в таких медіа як «Полтавський Вісник» та «Полтава Вечірня», а також на місцевих телеканалах «Місто» та «ІРТ» немає жодної негативної інформації щодо нинішнього мера Андрія Матковського. Натомість часто наголошується на його «добрих справах». Тоді як в інших джерелах можна прочитати статті про судові справи з привласнення земельних ділянок, придбання мером нерухомості та про те, що він зовсім мало часу знаходився у Полтаві за час перебування на посаді мера міста.
Кількість проплачених інформаційних матеріалів (джинси) в медіа збільшилась, «купують» новини в основному «Фронт Змін» та «Сильна Україна». «Батьківщина» та ПР не настільки активно.
Агітація та анти-агітація
Кандидати та політичні партії проводять агітаційні та інформаційні кампанії, передвиборчі масові заходи. 16 вересня кілька сотень підприємців протестували проти нового податкового кодексу. Захід відбувся у рамках всеукраїнської акції «Зніми локшину з вух» за участі
Андрія Мартенса – кандидата у мери від партії «Фронт Змін».
Агітаційна кампанія чинного мера
Андрія Матковського має назву «Соціальна програма «Турбота» та включає такі елементи як розповсюдження листівок, розміщення поліграфії у транспорті та на біл-бордах. Міська влада наразі активно ремонтує дорожнє покриття, за рахунок міського бюджету придбано 10 нових автобусів та презентовано це як «добру справу» міського голови.
Олександр Мамай планує реконструкцію дитячих майданчиків та, за неофіційною інформацією, розповсюдження продуктових наборів. Зараз ці факти перевіряються спостерігачами ОПОРИ.
Зафіксовані випадки використання «чорного» піару. Наприклад, розповсюдження невідомими фальшивок-запрошень на отримання продуктових наборів від Олександра Мамая. Після цього інциденту у місті пройшла кампанія у відповідь, організована проти міської влади, очолюваної Андрієм Матковським. А саме: 2-го вересня у Полтаві невідомі почали роздавати фальшиві запрошення на свято для дітей війни, яке начебто організовувала команда міського голови.