21 Августа,
19:05

Брак інформації – один з чинників протидії утворенню на Полтавщині ОТГ

22 Декабря 2016 09:17   189
Мешканці Карлівського району під час зустрічі з Олександром Біленьким, головою Полтавської облради, обговорили проблеми утворення ОТГ.

Вели мову навіть не про саме об'єднання – присутні переконані у його необхідності. Дискусія традиційно відбувалась навколо числа утворюваних громад. Селяни зауважували – у районі багато сіл, що зможуть самі собі дати раду, знайдуть кошти, щоб розбудовувати інфраструктуру. Однак, переконаний голова облради О. Біленький, сам процес об’єднання – це не поділ на "слабких" та "сильних", а шанс для кожної з громад – на розвиток.

Причини ж гальмування об'єднання дуже прості. Як говорить О. Біленький: "2016 фінансовий рік для сільрад був дуже непоганим. Бюджет у рамках сільради влаштовує їх голів, тому вони і не бачать нині причин щось міняти. Отож, щодо об'єднання, то слід людям активніше роз'яснювати переваги. Насамперед те, що об’єднані громади матимуть прямі фінансові зв’язки зі столицею і право фактично вільно розпоряджатись своїми надходженнями до бюджетів".

Інша важлива перевага – перехід до громади ряду повноважень держорганів. Як наголосив депутат облради Володимир Литвин: "Органам місцевого самоврядування передається право у питанні земельних ділянок змінювати їх цільове призначення, вони регулюватимуть бюджетні потоки на медицину, освіту та інші соціальні напрямки. І головне - база оподаткування: 60% податків фізосіб залишатиметься у громадах".

Селяни нарікають – недостатньо інформації про реформування, і чому було б не "озброїтись" досвідом країн, які вже цей шлях пройшли? Але, за переконанням депутата облради Анатолія Кибка, – не треба будувати громади на чужому досвіді, треба споруджувати своє, таке що базуватиметься на нашому менталітеті.

Учасники зустрічі підсумували розмову – об'єднання неминуче. От тільки за якими правилами? "Правило" тут тільки одне – поділити чесно відповідальність між "сильними" і "слабкими" громадами. "Відтягування в часі" може стати підставою до того, що із Закону можуть прибрати слово "добровільне", і процесом будуть керувати зі столиці. Наразі – поки що, вирішувати громадам.
Полтавська обласна рада
Рекомендуем почитать
21 Августа 10:10,   109
У Полтавській області за добу зареєстровано 60 повідомлень стосовно злочинних посягань.
18 Августа 13:15,   147
У Полтавській області за добу зареєстровано 123 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 14:30,   144
У Полтавській області за добу зареєстровано 129 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 12:05,   210
 Від посягань недобросовісних бізнесменів збирається захищати урожай аграріїв штаб із чиновників і правоохоронців на чолі з заступником голови Полтавської ОДА Романом Товстим. ...
16 Августа 12:30,   138
У Полтавській області за добу зареєстровано 125 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 14:00,   113
У Полтавській області за добу зареєстровано 158 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 11:35,   148
Працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Полтавській області з виїздом до міста Горішні Плавні та смт Котельва проведені  ...
14 Августа 15:00,   133
У Полтавській області зареєстровано 165 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 15:00,   149
У Полтавській області за добу зареєстровано 110 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 09:19,   128
У відділенні денного перебування Гадяцького терцентру соціального обслуговування пройшла зустріч з В.М. Білохою, головним спеціалістом Гадяцького бюро правової допомоги. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь