17 Октября,
12:20

Результати роботи за минулий рік презентувало Полтавське обласне тервідділення АМКУ

16 Февраля 2017 16:32   159
Сьогодні відбулася звітна прес-конференція голови Полтавського обласного тервідділення АМКУ Володимира Оніщенка.

Під час зустрічі із пресою керівник ТВ АМКУ підбив підсумки роботи відділення за минулий рік та окреслив головні напрямки роботи на рік нинішній.

Зокрема, В. Оніщенко зауважив: "За 2016 рік Полтавське відділення Антимонопольного комітету України отримало 546 листів та звернень, розглянуло 185 заяв і 83 справи. Економічним суб’єктам надано 125 рекомендацій стосовно захисту економічної конкуренції та 243 рекомендації - запобігання порушенням конкурентного законодавства".
Економічний ефект від припинення правопорушень тервідділенням склав 521 424 грн. З них 151 963 грн. - з ринку ЖКГ, 26 093 грн. - ритуальних послуг, 229 968 грн. - хліба, 113 400 грн. - пасажироперевезень.

В. Оніщенко наголосив, що одна з основних задач тервідділення - контролювати, щоб на Полтавщині зберігалися чесні ринкові умови. Так, обсяг реалізації товарів, яким поновлено належні умови конкуренції минулого року склав 33 495 760 грн. З них 25 819 440 грн. — на ринку роздрібної реалізації товарів, 7 554 720 грн. — на ринку виробництва мінеральної води, 121 600 грн. — на ринку реалізації молокопродукції.

За минулий рік відділення подало 32 позови до суду. Всі вони були повністю задоволені. Сума задоволених позовів склала 2 039 802 грн. Окрім того, Полтавський АМКУ активно співпрацював з правоохоронцями. Від тервідділення правоохоронні органи області отримали 29 матеріалів про наявність ознак злочину. До АМКУ правоохоронці направили 202 матеріали та листи.

"За матеріалами, які від них надійшли, ми розпочали 10 справ. Наклали в результаті їх розгляду 775 тисяч 200 гривень штрафних санкцій. В свою чергу, до правоохоронців ми направляли матеріали по тендерах, які проводилися в Управлінні капітального будівництва, КТП-1628, КП "Полтава-сервіс", Полтавській міській шляхово-експлуатаційній дільниці і так далі. По ним наразі розпочаті кримінальні справи", — зазначив Володимир Оніщенко.

Керівник відділення окремо зупинився на найрезонансніших правопорушеннях за минулий рік. Скажімо, спотворення результатів торгів між ТОВ "Промзахист1" та ТОВ "Ідеал" щодо закупівлі регенеративних патронів РП-4, РП-5, РП-6, пристроїв ПДУ-3 могли завдати збитків у розмірі 11 150 000 грн. За це компанії отримали штраф у розмірі 544 000 грн., правопорушення вдалося попередити.

В. Оніщенко звернув увагу на постачання молокопродукції недобросовісними виробниками до ДНЗ Полтави: "Вирішення цих справ дуже важливе, зважаючи на те, що від зловживань страждали наші діти. На виробників ТОВ "ТД "Центр харчових технологій" та ТОВ "Малороганський молочний завод" накладено загальний штраф у розмірі 78 000 гривень.

Серед поточних справ Полтавського тервідділення АМКУ, В. Оніщенко окреслив основні напрямки роботи. Серед них — зловживання монопольним становищем на фармринку, в сфері медпослуг та діяльності "Полтавафарм": "Минулого року ми проводили дослідження реалізації медпрепаратів через аптечні мережі. За результатами прийняли рішення по двох справах — це реалізація медпрепаратів у Міській клінічній лікарні №5 та №2 у межах 500 м зони. У цих межах ми виявили ознаки монопольного становища "Полтавафарм". Дослідження ще тривають".

Також планується дослідження щодо "Полтаваавтотрансу" стосовно автозбору. Полтавським АМКУ проведе дослідження щодо всіх автовокзалів області. Це пов’язане з намаганням підійняти вартість проїзду. Одна зі складових — автостанційний збір, який міститься у вартості проїзду. У тервідділенні хочуть з’ясувати, як він впливає на вартість. Також є питання щодо монопольного становища "Полтаваавтотранс".
По Полтаві триває резонансна справа щодо перевірки УЖКГ міськвиконкому, ЖЕО №2 та УМБК №23 стосовно прибирання тротуарів. За словами голови тервідділення АМКУ, Управління ЖКГ не надає всю необхідну для розслідування інформацію, вказуючи лише, які проводились роботи і яка сума сплачена. Полтавському АМКУ ж потрібна чітка задокументована інформація. І надання актів виконаних робіт.

Володимир Оніщенко запропонував порівняти вулиці Полтави з тротуарами Кременчука, які постійно очищають від снігу: "Вважаю, що зараз пішохідну зону Полтави по вулиці Соборності можна порівняти із блокадним Ленінградом. Тротуари перетягнуті стрічками, висять написи "Обережно бурульки". "Червоні лінії" мають чиститися від цоколя до бордюрів. Покажіть мені хоча б одну вулицю міста, де виконуються ці вимоги.

Очільник АМКУ області згадав випадок, коли комунальники Полтави очистили вулицю відбійними молотками. За це він висловив їм "подяку": "Вони 100% підтвердили, свою бездіяльність".

Працівники АМКУ взяли довідку у травмпункті. Статистика свідчить, що за грудень 2016 року зафіксовано 1683 звернення. А за січень цього року 1837. Люди отримували переломи, черепно-мозкові травми та інші ушкодження.

"Ми вийдемо на перевірки в управління ЖКГ, ЖЕО №2 та УМБК №23. Я хочу побачити акти виконаних робіт", — додав В. Оніщенко.
Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ
Рекомендуем почитать
17 Октября 12:10,   23
У Полтавській області за добу зареєстровано 72 повідомлення стосовно злочинних посягань.
13 Октября 16:18,   153
В оновленій актовій залі ЗОШ № 10 відбулися загальноміські урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва. ...
13 Октября 14:45,   142
У Полтавській області за добу зареєстровано 150 повідомлень стосовно злочинних посягань.
13 Октября 13:56,   149
Питання щодо впровадження з 1 листопада відкоригованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централіз ...
13 Октября 11:10,   142
Про вступ до цього представницького органу Полтавщини було прийняте рішення на пленарному засіданні сесії Кременчуцької міськради.
12 Октября 16:36,   123
У ККЗ відбувся урок правової дисципліни для учнів 9-11 класів за участі голови РДА Олексія Матюшенка та начальника відділу поліції Сергія Джулая.
12 Октября 15:55,   130
Облпрокуратура підтримала обвинувачення щодо двох полтавців, котрі упродовж серпня 2016 - квітня 2017 рр. пограбували 21 гараж.
12 Октября 14:00,   93
У Полтавській області за добу зареєстровано 116 повідомлень стосовно злочинних посягань.
12 Октября 11:26,   122
Повчальний та веселий захід рятувальники Шишацького та Кобеляцького районів провели для вихованців місцевих навчальних закладів.
12 Октября 10:37,   110
Відбулася "гаряча" телефонна лінія з питань роботи МК ЖЕУ.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь