Полтавщина: підсумки громадського моніторингу стосовно публічних закупівель у галузі освіти
16 Лютого 2017 17:27
633
На прес-конференції, яка відбулася сьогодні, підсумували результати реалізації проекту "Під громадським контролем: моніторинг публічних закупівель у Полтавській області".
Цей проект впроваджувався АЦ "Бюро економічних та соціальних досліджень" (за підтримки Міжнародного фонду "Відродження").
Костянтин Донченко, що представляв АЦ, поінформував, що моніторингом було охоплено сорок три відділи й управління освіти, 5 інститутів, університетів та академій. 26 вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації (коледжі, технікуми), 42 профтехзаклади та ще сотня інших закладів та установ - спецшколи-інтернати, спеціалізовані інтернатні навчальні заклади, навчально-реабілітаційні центри, школи-інтернати санаторного типу, дитячі заклади оздоровлення, позашкільні заклади (виключення склали ЗОШ й дошкільні заклади).
Андрій Остапенко, юрист проекту, поінформував про порушення й недоліки, виявлені при публічних закупівлях: "Скажімо, приховування учасниками інформації (документів) у складі тендерної пропозиції. У електронній системі закупівель ProZorro розкривається автоматично вся інформація стосовно пропозицій учасників. І в онлайн-режимі будь-яка зацікавлена особа може побачити склад пропозиції (документи) учасника закупівель, надати їм свою оцінку, оцінити обґрунтованість рішення замовника стосовно переможця торгів. Однак, окремі учасники зловживали правом на конфіденційність й позначали в електронній системі закупівель (в якості конфіденційної інформації) весь склад власної пропозиції, приховуючи її від громадськості.
Непоодинокі випадки й неоприлюднення замовниками всієї інформації про закупівлю, зокрема, звіту про виконання договору.
Задокументовано випадки укладення замовниками договорів, котрі за рядом ознак можна зарахувати до фіктивних, що не спрямовані на реальне настання правових наслідків. Подібні договори укладалися на суми не більше – 200.000.00 грн. для товарів й послуг (тобто – не вимагалася процедура торгів).
Серед недоліків при проведенні публічних закупівель, слід відзначити: недоброякісну підготовку замовниками тендерної документації; плутанину з визначенням – предмета закупівлі; безпідставне вартісне оцінювання предмета закупівлі.
Відповідні звернення за всіма виявленими випадками порушень спрямовано до обласного Полтавського тервідділення Антимонопольного комітету України та Держфінінспекції в Полтавській області.
Аналітичний центр «Бюро економічних та соціальних досліджень»
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1716
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1035
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
870
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
831
15 Грудня 08:42,
937
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
723
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
709
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
790
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
702
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
861
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...