23 Червня,
03:59

Система безоплатної правової допомоги у Полтавській області: хто має на неї право і у чому вона полягає

27 Лютого 2017 13:31   418
З метою забезпечення реалізації закріплених прав і свобод людини і громадянина Конституція України встановлює відповідні правові гарантії.

Забезпечення людині її прав і свобод є головним обов'язком держави.

Кожен громадянин має право на професійну правничу допомогу, в окремих, передбачених законом випадках, допомога ця надається безоплатно. Однак, не всі громадяни поінформовані про те, як цим правом можна скористатися.

Традиційно звернення до юристів вважається справою витратною й складною, а у нинішніх економічних умовах, коли переважна кількість громадян належить до категорії малозабезпечених, чимало українців просто не вдаються для захисту своїх прав кваліфікованих платних юристів, вникають у юридичні тонкощі самі, що не у кожному разі гарантіє позитивний результат. А куди можна звернутися, нажаль, більшість громадян не поінформовані.

Саме у таких випадках громадянам у нагоді стає система безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД).

Які послуги можуть громадяни отримати, звернувшись до фахівців системи?

Безоплатна первинна правова допомога, згідно Закону, включає наступні види правових послуг: надання правової інформації; консультації і роз’яснення з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання громадянину допомоги в забезпеченні йому доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога – це вид держгарантії, яка полягає у забезпеченні особам рівних можливостей для доступу до правосуддя. Включає вона наступний перелік правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів громадян, які мають право на таку допомогу в судах, інших держорганах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; оформлення документів процесуального характеру.

Яким категоріям громадян надається безоплатна первинна та вторинна правова допомога? У чому вона полягає?

Первинну безоплатну правову допомогу надають місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги/бюро правової допомоги усім громадянам України.

Вторинна безоплатна правова допомога надається:

внутрішньо переміщеним особам;
громадянам України, котрі звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщені особи;
особам, до яких застосовано адмінзатримання або адмінарешт;
особам, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;
особам, щодо яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;
особам, у кримінальних провадженнях щодо котрих, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії;
особам, засудженим до покарання у вигляді ув’язнення, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;
особам, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення;
інвалідам, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
дітям-сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування, дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
особам, на котрих поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту";
ветеранам війни й особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
особам, котрі належать до числа жертв нацистських переслідувань;
особам, котрі перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
особам, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
особам, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
особам, реабілітованим відповідно до законодавства.

Куди звертатися мешканцям Полтавщини за отриманням первинної та вторинної правової допомоги?

Система надання безоплатної правової допомоги Полтавщини – це Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, яким надається вторинна правова допомога, а саме, здійснюється захист прав громадян у кримінальному провадженні.

Чотири місцеві центри (Перший, Другий полтавські, Кременчуцький та Лубенський місцеві центри з надання БВПД) надають первинну (консультації, правове інформування) та вторинну правову допомогу у цивільних та адмінсправах. Двадцять три бюро правової допомоги, надають юрконсультації та забезпечують доступ громадян до електронних сервісів Мінюсту, що дає можливості отримати консультації у всіх куточках області.

Куди звертатися полтавцям та жителям області за отриманням безоплатної юридичної консультації?

Жителі Полтави мають можливість отримати правову допомогу, звернувшись до Першого та Другого полтавських центрів з надання вторинної безоплатної правової допомоги.

Перший полтавський центр з надання вторинної безоплатної правової допомоги розташований за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка 2. Він обслуговує Подільський район Полтави. У його структурі - сім бюро правової допомоги, що надають відповідну первинну правову допомогу у райцентрах:

Великобагачанське бюро: селище В.Багачка, вул. Леніна, 19-А, тел.: (05345) 91-426.
Карлівське бюро: м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54-А, тел.: (05346) 26-3-10.
Котелевське бюро: селище Котельва, вул. Жовтнева, 235, тел. (05350) 22-9-12.
Новосанжарське бюро правової допомоги: селище Нові Санжари, пл. Перемоги, 11, тел.: (05344) 3-28-60.
Решетилівське бюро: селище Решетилівка, вул. Покровського,11, тел.: (05363) 2-11-50.
Чутівське бюро: селище Чутове, вул. Набережна, 15, тел.: (05347) 9-10-23.
Шишацьке бюро: селище. Шишаки, вул. Партизанська,2, тел.: (05352) 9-24-13.

Другий полтавський місцевий центр з надання вторинної безоплатної правової допомоги розташованийза адресою: м. Полтава, вул. Європейська 37/40. Він поширює свою діяльність на Шевченківський та Київський райони Полтави. До його складу входять чотири бюро.

Гадяцьке бюро: м. Гадяч, вул. Шевченка, 5 тел.: (05354) 3-25-05.
Диканське бюро правової допомоги знаходиться за адресою:: с-ще. Диканька, вул. Гоголя, 1 (2 поверх), тел. (05351) 9-73-53.
Зіньківське бюро: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел.: (05353) 3-34-74 .
Машівське бюро: м. Машівка, вул. Незалежності, тел.: (05364) 9-14-11.

Кременчуцький місцевий центр з надання вторинної безоплатної правової допомоги розташований за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної сотні, 54, тел.. (05366) 3-00-38. Він поширює свою діяльність на м. Кременчук та Кременчуцький район. До його складу входять 5 бюро правової допомоги, що надають правову допомогу у відповідних районах.

Глобинське бюро: м. Глобине, вул. Леніна, 212, тел.: (05365) 25-0-25.
Горішньоплавнівське бюро: м. Горішні Плавні, вул. Героїв Дніпра, 40, тел.: (05348) 6-15-10.
Козельщинське бюро: селище Козельщина, вул. Радянська, 75/15, тел.: (05342) 3-14-40.
Кобеляцьке бюро: селищеще Кобеляки, вул. Батиря, 6, тел.: (05342) 3-14-40.
Семенівське бюро: селищеще Семенівка, вул. Незалежності, 34, тел.: (05341)91-2-43.

Лубенський місцевий центр з надання вторинної безоплатної правової допомоги розташований за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська 17 (у дворі суду).

Гребінківське бюро правової допомоги розташованеза адресою: м. Гребінка, пров. Спортивна, 11, тел.: (05359) 2-11-94.
Лохвицьке бюро: м. Лохвиця, вул. Перемоги, 6, тел.: (05356) 3-14-05.
Миргородське бюро: м. Миргород, вул. Покровського,11, тел.: (05363) 2-11-50.
Оржицьке бюро: селище Оржиця, вул. Центральна, 22, тел.: (05357) 9-18-47.
Пирятинське бюро: м. Пирятин, вул. Соборна, 41, тел.: (05358) 3-22-54.
Хорольське бюро: м. Хорол, вул. Незалежності, 78 А, тел.: (05362) 3-32-20.
Чорнухинське бюро: селище. Чорнухи,вул. Центральна,30, тел.: (05340) 5-17-43.
Хорольське бюро: м. Хорол, вул. Незалежності, 78 А, тел.: (05362) 3-32-20.

У випадку, коли громадянин не може через хворобу прибути до місцевого центру, як він може отримати юрконсультацію працівників центрів та бюро правової допомоги?

Важливим чинником забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги є надання адресної допомоги громадянам, котрі за станом здоров’я не можуть самостійно відвідати центри. Надання адресної правової допомоги для таких категорій громадян постійно практикується місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До проведення таких прийомів також залучають параюристи (молоді юристи, студенти). Фахівці центру вивчають надані документи, з'ясовують проблеми, надають юрконсультацію (при необхідності, приймають письмові звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги). За поданими зверненнями приймаються рішення про надання БВПД та видаються доручення адвокатам, які допоможуть безпосередньо вирішити проблему.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   382
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   376
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   333
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   319
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   202
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   196
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   206
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   203
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   236
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок