Полтава презентувала ініціативу для учасників АТО "Муніципальна варта"
14 Березня 2017 11:12
517
Очільнику Полтавської ОДА Валерію Головку й представникам силових відомств області презентували "Муніципальну варту", котра спрямована на соціалізацію учасників АТО у сільській місцевості.
Ініціативу представили Валерій Довженко, керівник облцентру допомоги учасникам АТО, та Геннадій Коваленко і Руслан Рогов – депутати облради. За моніторингом, який у Центрі проводять кожного місяця, можна зробити висновок, що військовим, котрі повернулись із зони бойових дій, на сьогодні складно знайти роботу, особливо, у сільській місцевості.
Як зауважує В. Довженко: "Повернувшись додому, вони не мають можливості отримувати психологічну кваліфіковану допомогу. Односельці кілька разів послухають про війну й подвиги, але потім усе те стає їм нецікаво. І часто воїни лишаються наодинці з власними проблемами. І відчуття непотрібності тільки поглиблюється на фоні відсутності зайнятості".
У той же час у населених пунктах сільської місцевості виникають проблеми з охороною правопорядку – фермери та сільгосппідприємства через недостатню охорону, несуть збитки через крадіжки.
За переконанням Валерія Головка, впровадження цієї ініціативи дозволить вирішити кілька проблем одночасно: "Насамперед, хлопці матимуть роботу, а разом з тим, вирішиться і проблема правопорядку на селі".
Подібну організацію "Щит Миргородщини". до речі, вже створено у Миргороді – зареєстровано статут, незабаром організація розпочне роботу за принципом діяльності добровільних народних дружин.
"Керуючись цим досвідом й пропонуємо створити в Полтавській області організацію, – говорить В. Довженко. – Не варто допускати ситуації, подібній до того, як була після Афганістану – бійці повертались з "гарячої точки" і чи просто спивались, чи йшли у кримінал. Це, в першу чергу, спричинювала їхня незайнятість".
Очільник ОДА підтримав впровадження ініціативи, однак наголосив, що слід усе добре зважити та прописати, щоб не було створено додаткових проблем: "Необхідність створення цієї організації ні в кого не викликає заперечень. Сьогодні на рівні області уже розробляється чимало програм допомоги учасникам АТО – реабілітація бійців, адаптація та реабілітація родин, навчання та відпочинок дітей.
Представники силових відомств також підтримали створення організації та наголосили на готовності до співпраці. Після підготовки статуту силовики виділять координаторів за напрямками, щоб разом відпрацювати всі моменти роботи, беручи до уваги усі плюси й мінуси організації роботи.
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1716
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1035
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
870
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
831
15 Грудня 08:42,
937
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
723
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
709
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
790
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
702
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
861
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...