29 Апреля,
18:30

Полтавщина проводить операцію "Первоцвіт" – щоб врятувати рідкісні види квітів

17 Марта 2017 08:25   161
Кожної весни повторюється неблаговидна ситуація – триває "тотальна" торгівля ранньоквітучими рослинами, в тому числі, занесеними до Червоної книги України: шафраном – весняним, Гейфелів та кримським; цикламеном Кузнєцова; білоцвітом весняним; підсніжником складчастим.

Раннє цвітіння і привабливість провокує ситуацію, що збут цих весняних квітів розповсюджується досить далеко за межі їх ареалу – мегаполіси України, Угорщини, Росії, Словаччини. Таке "полювання" на ранньоквітучі види рослин закінчується плачевно – зменшенням чи навіть знищенням цілих популяцій певних видів.

Саме тому Мінприроди щороку ініціює операцію "Первоцвіт". Мета акції – запобігти незаконному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних рослин. До акції, крім держінспекторів з охорони навколишнього середовища, лісоохорони та співробітників органів МВС, активно долучаються представники громадських організацій та ЗМІ.

Втім, на переконання екологів та департаменту екології і природних ресурсів Полтавської ОДА, свідомими повинні бути усі мешканці області і не нищити дикоростучі рідкісні рослини заради короткочасного задоволення. Ранні весняні квіти несуть свою вартісну роль для життя лісів та луків як природного комплексу. Вони являються їх обов’язковою складовою частиною. Відродити втрачені види квітів, які створювала природа тисячоліттями, – неможливо.
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
28 Апреля 16:05,   95
Міським головою Полтави підписано розпорядження щодо призначення за особливі досягнення іменних стипендій молодим вченим, студентам та спортсменам.
28 Апреля 15:06,   71
Сьогодні під головуванням Ольги Борисенко, заступника міськголови з питань діяльності виконавчих органів, пройшло засідання Ради з питань безпечної життєдіяльності населення. ...
28 Апреля 14:54,   93
Відбулося чергове третє у цьому році засідання виконавчого комітету. У його роботі взяли участь міський голова Олександр Грицаєнко, його перший заступник Олександр Шингарій, секрет ...
27 Апреля 22:34,   124
Ініціаторами даного заходу виступили громадські організації Полтавщини разом з представниками Громадської ради Державної прикордонної служби України. ...
27 Апреля 15:25,   120
З метою підвищення рівня соцзахисту пільгових категорій в області діє комплексна облпрограма соцзахисту і соцзабезпечення на 2013-2020 роки.
27 Апреля 14:40,   84
Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації С.Г. Абрамова відбулося засідання комісії з питань прийняття рішень щодо призначення грошової компенсації для відшко ...
26 Апреля 20:25,   96
Влада вкотре наголошує, що працює відкрито і "будь-хто з полтавців може подивитися всі наші операції на відповідних порталах".
26 Апреля 16:46,   194
Сьогоднішня сесія облради розпочалася з акцій протесту перед президією.
26 Апреля 16:32,   86
У рамках підготовки сесії, що відбудеться 28.04.2017, працювала комісія з питань житлово-комунального господарства, будівництва, торговельного обслуговування, транспорту, зв’ ...
26 Апреля 10:20,   149
Відповідно до обласної стратегії поводження з твердими побутовими відходами, на Полтавщині створять 4-5 великих полігонів, що будуть облаштовані відповідно сучасних норм, та близьк ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь