Інвестор, згідно із відповідною угодою, повертає кошти, витрачені на об'єкт з обласного і державного бюджетів, і добудовує заклад, зберігаючи його спортивний профіль. Більше про питання, що були розглянуті на 2 пленарному засіданні позачергової, 28 сесії обласної ради 5-го скликання, – далі.
Нагадаємо, стартувала позачергова 28 сесія Полтавської облради 5-го скликання 2 вересня. Тоді депутати затвердили кількісний склад рад різних рівнів на майбутню каденцію. Нині ж, на 2-му пленарному засіданні, на порядку денному – 31 питання. Першим розглянули затвердження звіту про виконання обласного бюджету за І півріччя 2010 року.
Володимир Шапошніченко, начальник Головного фінансового управління ОДА:
"За півріччя виконання складає 104,7%. Ми профінансували абсолютно всі заходи і кошториси всіх установ. За 9 місяців маємо 105,7%".
Серед інших питань – внесли зміни до профільної програми стосовно КП«Аеропорт-Полтава» та до головного фінансового документу області.
Володимир Марченко, голова Полтавської обласної ради:
"Перше, ми виділили 5 мільйонів гривень на завершення будівництва нашого обласного театру. Хто б що не говорив, а за цей рік ми маємо вже виділених 20 млн із обласного і державного бюджетів. До кінця року театр повинні ми запустити"
Також депутати проголосували «за» продаж інвесторові довгобуду по вулиці Петра Юрченка, а саме – недобудованого спорткомплексу.
Володимир Марченко, голова Полтавської обласної ради:
"Коли приймали рішення по будівницту - не було кризи і запевнення колишнім губернатором Асадчевим, що знайдуть кошти в державному бюджеті, спонсорів - зіграло ту роль і погодилися на почин, дали невеличку суму коштів".
Із часом, зазначає голова облради, змінилась не тільки ситуація в економіці, але і проектно-кошторисна документація. Спочатку вартість робіт оцінювали у 15, потім – у 20-ть мільйонів гривень. Нині ж, за словами Володимира Марченка, сума складає близько 80 мільйонів, а такі кошти не в змозі потягнути ні обласний, ні державний бюджети. А продаж інвестору, переконують, – це вихід із ситуації, оскільки і споруда буде добудована, і профіль спортивного комплексу не зміниться – залишається басейн у планах, спортзал школи гандболу. Також на сесії розглянули і ряд питань стосовно паливно-енергетичного комплексу, а саме – надання ділянок для дослідних розробок. Тут, запевняють керманичі області, як перед державними, так і перед приватними підприємствами ставили рівні умови – працювати на паритетних засадах – укладати договори про соціальний розвиток в тих районах, де встановлюють обладнання і починають працювати.
Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації:
"Коштами. Вони користуються нашими дорогами, іншими закладами. Тому було підписано 3-сторонню угоду, яка не підписувалась впродовж останніх кількох років з НАК «Нафтогаз». Ці кошти почали вже іти. Вся сума має надійти до Нового року, тоді ми матимемо змогу отримати 30 млн гривень на розвиток".