Полтава: обговорювали оптимізацію шкільної системи
30 Березня 2017 17:15
539
В обласному театрі ляльок 30 березня пройшла нарада щодо створення на Полтавщині опорних шкіл.
Захід, ініційований головою ОДА Валерієм Головком, відбувався у площині урядових завдань щодо запровадження єдиного освітньо-культурно-спортивного простору.
У нараді брали участь: Валерій Головко – керівник Полтавської ОДА, Олег Пругло – заступник голови ОДА, Олена Харченко – керівник Департаменту освіти та науки, Сергій Дятленко - заступник керівника Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міносвіти, голови міськвиконкомів, РДА, об’єднаних тергромад, керівники органів управління освітою та інші.
Голова ОДА насамперед наголосив на важливості створення рівних умов навчання у міських та сільських школах. Адже частка останніх в області – практично 75%. Також, В. Головко зауважив, що для нього оцінкою діяльності навчального закладу та викладацького складу в цілому будуть результати ЗНО: "Для мене буде показником діяльності влади - у яку школу першого вересня підуть діти в кожному районі, у кожній об’єднаній громаді. У серпні об’їду всю область і погляну, як моє доручення на кожній території виконано. Поставтесь до цієї реформи, як до змін у власному вашому домі".
С. Дятленко наголосив, що дві третини сільських шкіл на ЗНО продемонстрували низький та середній результати, а така ж кількість міських – достатній й високий. Тому закликав невідкладно оптимізувати систему навчальних закладів та якість освітніх послуг у невеликих населених пунктах: "Маємо провести оптимізацію. Адже невеликі школи не дають доступу до повноцінної якісної освіти. У селі, як правило, один вчитель викладає кілька предметів. Рекорд, що довелося бачити – 9 предметів. Чи може вчитель виконувати роботу якісно? Звичайно, ні. Адже до кожного уроку треба серйозно готуватися".
О. Харченко акцентувала увагу на тому, що нині суттєвим є питання підвищення якості освіти і її доступності для учнів з особливими потребами.
Торкнулись під час обговорення й середнього показника утримання одного учня в школі - по області він становить двадцять тис. грн. на рік. Саме такі цифри у Омельницькій, Пирятинській та Глобинській об’єднаних тергромадах, а також Карлівському, Кременчуцькому, Хорольському, Шишацькому й Чутівському районах. Але чимало громад значно зависили ці показники. На думку О. Харченко, такі показники не дають ні якісного навчання, ні можливостей ефективно використовувати кошти.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1722
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1037
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
875
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
836
15 Грудня 08:42,
940
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
728
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
714
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
796
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
707
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
864
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...