Зініціювана керівником Полтавської ОДА Валерієм Головком нарада, розглянула питання стосовно припинення діяльності свинокомплексу ТОВ "Сільські традиції" в Біликах, яке так і не виконано належних умов щодо продовження діяльності.
На нараді були присутніми: Роман Товстий, перший заступник керівника ОДА, керівники місцевих рад, представники екоструктур та громадськості.
На початку наради В. Головко підкреслив, що діяльність підприємства призупинена, як і було обіцяно. До 1-го квітня з комплексу усе поголів’я свиней – вивезли: "Я неодноразово наголошував – якщо підприємство не усуне екопорушення, то має зупинити виробничу діяльність. Так, на жаль, і сталося".
Р. Товстий зауважив: "Очисні споруди підприємство так і не збудувало, хоч тривалий час обіцяло виконати цю умову. Призупинка діяльності - показовий приклад для підприємств, що не поспішають виконувати еконорми".
Мешканці Біликів, що були присутні на зібранні, подякували керівникам області за тверде рішення - припинити роботу комплексу. На їх переконання, віднині здоров’ю громади селища нічого більше не загрожує. Також вони висловили сподівання, що подібні підприємства, коли недобросовісно господарюють, в області не працюватимуть.
В. Головко наголосив, що хоч ситуацію вдалося виправити цивілізовано, однак цей випадок стане прикрим прикладом неправильної експлуатації підприємства.
Сільгосппідприємство відновити роботу зможе лише за умов усунення порушень, забезпечення повноцінної очистки відходів та діяльності в межах закону.
Вадим Осипенко, керівник Державної екоінспекції області, поінформував, що навіть на момент будівництва та при введенні в експлуатацію на підприємстві мав місце значний перелік порушень еконорм: "На сьогодні маємо судово-претензійну роботу по "Сільських традиціях". Недавно в судовому апеляційному процесі задоволено наш позов до підприємства щодо заподіяних збитків ̶ більше 3,5 млн. грн. Тепер "Сільським традиціям" залишилося утилізувати відходи й навести лад на власній території".
"Якщо "Сільські традиції" вирішать у подальшому відновити діяльність, то має виконати всі еконорми й обговорити це з громадою, забезпечити очистку відходів. Лише за таких умов воно матиме можливість працювати у подальшому", – резюмував В. Головко.
У сільській місцевості підприємства необхідні, адже це – робочі місця й наповнення бюджету. Але їх діяльність ні в якому разі не повинна здійснюватись всупереч законодавству й еконормам.
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".
Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.