30 Апреля,
02:21

Полтавщина: обговорювали реформу профтехосвіти

20 Апреля 2017 08:09   99
На розширеному засіданні регіональної ради профосвіти обговорювали перспективи та першочергові завдання системи, підготовку кваліфікованих кадрів відповідно до потреб сучасного ринку праці у регіоні.

Засідання було ініціюване Валерієм Головком, керівником Полтавської ОДА. Серед учасників – керівництво області, члени облкомісії з питань освіти, науки й культури, представники депутатського корпусу, замовників робітничих кадрів, облцентру зайнятості та ради стейкхолдерів, керівники галузевих департаментів ПОДА та профтехзакладів.

"Завдання на найближчу перспективу – означити найнеобхідніші професії, – зауважив В. Головко. – Міносвіти надає можливість зробити цей проект. Донині профтехучилища мали статус доволі невисокий. Маємо здолати прірву, що існувала між освітою та роботодавцями. Заклади нині недобирають учнів, тому й підприємства відчувають дефіцит кадрів робітничих професій. І в той же час – центри зайнятості фіксують чимало безробітних".

Завдання Уряду – реорганізувати заклади підготовки спеціалістів. Очільник ОДА закликав здійснити це – відповідально й швидко, не розтягуючи в часі.

"Минулоріч щодо трудових кадрів перейшли з держзамовлення на регіональне, а через місяць затверджуватимемо нове", – поінформував Олег Пругло, заступник керівника Полтавської ОДА. – Головною справою є збереження закладів профтехосвіти, їх потенціалу, їх перспектив".

Олена Харченко, керівник Департаменту освіти й науки ОДА, дякуючи за ініціативу в проведенні заходу, зауважила: "Профтехосвіта – це галузь, інтегрована у виробництво. Вона повинна бути пристосована до вимог часу, будуватись відповідно держстандартів й влаштовувати ринок праці регіону. Відповідна законодавча база дала змогу створити в області базу стейкхолдерів.

Ключові напрямки в реалізації держполітики у сфері освіти – затвердження плану регіонального замовлення, розвиток та модернізація профтехосвіти. Зокрема, з
2-х закладів створили у Горішніх Плавнях вище професійне гірничо-будівельне училилище. За рахунок оптимізації штату, економія – сімсот тис. грн. Три профтехзаклади Кременчука "злилися" для утворення Єдиного регіонального центру профтехосвіти (економія - 1 млн. 150 тис. грн.). І на завершальній стадії – утворення у Зінькові Регіонального центру профтехосвіти через об’єднання 3-х навчальних закладів.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
28 Апреля 16:05,   100
Міським головою Полтави підписано розпорядження щодо призначення за особливі досягнення іменних стипендій молодим вченим, студентам та спортсменам.
28 Апреля 15:06,   75
Сьогодні під головуванням Ольги Борисенко, заступника міськголови з питань діяльності виконавчих органів, пройшло засідання Ради з питань безпечної життєдіяльності населення. ...
28 Апреля 14:54,   97
Відбулося чергове третє у цьому році засідання виконавчого комітету. У його роботі взяли участь міський голова Олександр Грицаєнко, його перший заступник Олександр Шингарій, секрет ...
27 Апреля 22:34,   127
Ініціаторами даного заходу виступили громадські організації Полтавщини разом з представниками Громадської ради Державної прикордонної служби України. ...
27 Апреля 15:25,   122
З метою підвищення рівня соцзахисту пільгових категорій в області діє комплексна облпрограма соцзахисту і соцзабезпечення на 2013-2020 роки.
27 Апреля 14:40,   85
Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації С.Г. Абрамова відбулося засідання комісії з питань прийняття рішень щодо призначення грошової компенсації для відшко ...
26 Апреля 20:25,   96
Влада вкотре наголошує, що працює відкрито і "будь-хто з полтавців може подивитися всі наші операції на відповідних порталах".
26 Апреля 16:46,   197
Сьогоднішня сесія облради розпочалася з акцій протесту перед президією.
26 Апреля 16:32,   86
У рамках підготовки сесії, що відбудеться 28.04.2017, працювала комісія з питань житлово-комунального господарства, будівництва, торговельного обслуговування, транспорту, зв’ ...
26 Апреля 10:20,   150
Відповідно до обласної стратегії поводження з твердими побутовими відходами, на Полтавщині створять 4-5 великих полігонів, що будуть облаштовані відповідно сучасних норм, та близьк ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь