20 Августа,
03:33

Полтавщина: обговорювали реформу профтехосвіти

20 Апреля 2017 08:09   156
На розширеному засіданні регіональної ради профосвіти обговорювали перспективи та першочергові завдання системи, підготовку кваліфікованих кадрів відповідно до потреб сучасного ринку праці у регіоні.

Засідання було ініціюване Валерієм Головком, керівником Полтавської ОДА. Серед учасників – керівництво області, члени облкомісії з питань освіти, науки й культури, представники депутатського корпусу, замовників робітничих кадрів, облцентру зайнятості та ради стейкхолдерів, керівники галузевих департаментів ПОДА та профтехзакладів.

"Завдання на найближчу перспективу – означити найнеобхідніші професії, – зауважив В. Головко. – Міносвіти надає можливість зробити цей проект. Донині профтехучилища мали статус доволі невисокий. Маємо здолати прірву, що існувала між освітою та роботодавцями. Заклади нині недобирають учнів, тому й підприємства відчувають дефіцит кадрів робітничих професій. І в той же час – центри зайнятості фіксують чимало безробітних".

Завдання Уряду – реорганізувати заклади підготовки спеціалістів. Очільник ОДА закликав здійснити це – відповідально й швидко, не розтягуючи в часі.

"Минулоріч щодо трудових кадрів перейшли з держзамовлення на регіональне, а через місяць затверджуватимемо нове", – поінформував Олег Пругло, заступник керівника Полтавської ОДА. – Головною справою є збереження закладів профтехосвіти, їх потенціалу, їх перспектив".

Олена Харченко, керівник Департаменту освіти й науки ОДА, дякуючи за ініціативу в проведенні заходу, зауважила: "Профтехосвіта – це галузь, інтегрована у виробництво. Вона повинна бути пристосована до вимог часу, будуватись відповідно держстандартів й влаштовувати ринок праці регіону. Відповідна законодавча база дала змогу створити в області базу стейкхолдерів.

Ключові напрямки в реалізації держполітики у сфері освіти – затвердження плану регіонального замовлення, розвиток та модернізація профтехосвіти. Зокрема, з
2-х закладів створили у Горішніх Плавнях вище професійне гірничо-будівельне училилище. За рахунок оптимізації штату, економія – сімсот тис. грн. Три профтехзаклади Кременчука "злилися" для утворення Єдиного регіонального центру профтехосвіти (економія - 1 млн. 150 тис. грн.). І на завершальній стадії – утворення у Зінькові Регіонального центру профтехосвіти через об’єднання 3-х навчальних закладів.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
18 Августа 13:15,   132
У Полтавській області за добу зареєстровано 123 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 14:30,   140
У Полтавській області за добу зареєстровано 129 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 12:05,   203
 Від посягань недобросовісних бізнесменів збирається захищати урожай аграріїв штаб із чиновників і правоохоронців на чолі з заступником голови Полтавської ОДА Романом Товстим. ...
16 Августа 12:30,   135
У Полтавській області за добу зареєстровано 125 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 14:00,   110
У Полтавській області за добу зареєстровано 158 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Августа 11:35,   145
Працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Полтавській області з виїздом до міста Горішні Плавні та смт Котельва проведені  ...
14 Августа 15:00,   132
У Полтавській області зареєстровано 165 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 15:00,   146
У Полтавській області за добу зареєстровано 110 повідомлень стосовно злочинних посягань.
11 Августа 09:19,   126
У відділенні денного перебування Гадяцького терцентру соціального обслуговування пройшла зустріч з В.М. Білохою, головним спеціалістом Гадяцького бюро правової допомоги. ...
10 Августа 16:27,   257
Двадцятидвохрічний житель села Засулля звернувся до поліції за допомогою.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь