Принаймні, у Київській районній раді міста Полтави. Про це заявили представники політичної сили на 2-ій сесії Київської районної ради. Чому «Батьківщина» голосувала проти більшості та які рішення були прийняті депутатами, знають наші кореспонденти.
І в питанні прийняття регламенту роботи райради, і в утворенні постійних депутатських комісій на 2-й сесії Київської райради 6-го скликання немає одностайності. Перші прояви опозиції від депутатів «ВО «Батьківщина», пояснюють, – через небажання колег співрацювати, на відміну від колишньої депутатської каденції.
Іван Кібкало, депутат Київської райради:
"Після попередніх обговорень і перемовин ми приймали спільне рішення, як свідчення - одностайне «за». Зараз що ми маємо? Небажання більшості рахуватись із нами у питанні створення депутатських комісій".
На момент проведення першої сесії райради його депутат Оксана Черкас ще тримала у руках депутатський мандат облради як народний обранець 5-го скликання, тому не була присутня.
Оскільки офіційно визнали депутатом пізніше, тому і погодили включити не до тієї комісії, в яку хотіла потрапити Оксана Черкас. Більшість голосів «Совісті України» «проти», і вона – член не земельної, а соціальної комісії.
Своє рішення представники більшості аргументували тим, що вона в минулому як заступник голови райради з гуманітарних питань більше знається саме у цій сфері.
Оксана Черкас, депутат Київської райради:
"Політика повинна залишитися у передвиборчій гонці. Тут ми маємо працювати і між нами не повинно виникати таких питань".
«Фрон змін» Київського району, на відміну від своїх однопартійців у міській та облрадах, які відпочатку заявили, що вони – в опозиції до діючої влади і партій, що з ними співпрацюють, нині дотримується очікувальної позиції.
Олександр Буцький, депутат Київської райради (Фронт змін):
"В першу чергу ми повинні подбати про наш район - про вирішення питань, працювати із громадянами - не принципово, аби ми були в опозиції. Головне - працювати на результат".
Відтепер у Київському районі не 6, а 7 постійних депутатських комісій(комунальну виділили як окрему). Планами на подальшу роботу діляться голови комісій.
Іван Кібкало, голова постійної депутатської комісії мандатної, з питань регламенту, деп.діяльності та етики Київської райради:
"Щоб наші депутати дотримувались законності і порядку - якщо будуть виникати суперечності - будемо їх розглядати на комісіях, вирішувати згідно з чинним законодавством".
Лілія Гвозденко, голова постйної депутатської комісії з питань комунального господарства та екології Київської райради:
"Перш за все, будемо виносити питання про створення та підтримку ОСББ".
На сесії Київської райради затвердили звіт про виконання бюджету району за 9 місяців поточного року та виконавчі органи загальною чисельністю у 138 чоловік.