Після останньої прес-конференції міського голови Олександра Мамая найбільш обговорювана тема – коли саме з полтавських доріг зникнуть примусові обмежувачі швидкості. Тему доцільності «лежачих поліцейських» на дорогах міста досліджували журналісти Студії «Місто».
Із кількох джерел – власне міського гаманця й позабюджетних коштів – у 2007-му році на вулицях міста почали з'являтися перші «лежачі поліцейські».
Олександр Русін, екс-заступник Полтавського міського голови з гуманітарних питань:
"Тоді міським головою Андрієм Матковським була перейнята ідея з деяких міст України, де почали встановлювати «лежачі поліцейські», депутатами була підтримана ідея. Спрямовані як бюджетні кошти, так і з інших позабюджетних джерел для того, щоб встановити ці «лежачі поліцейські». Перш за все, ми встановлювали їх біля шкіл".
Нагадаємо, на останній прес-конференції міський голова Олександр Мамай піддав сумніву необхідність встановлення «лежачих поліцейських» у місті.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
«Лежачі поліцейські» в такому центрі, де постійно перепади температури взимку, – це помилка і неправильне витрачання коштів міською радою. Той, хто літає, «лежачий поліцейський» перелетіти ніякої перешкоди не ставить. Тому я вважаю, це помилка попередньої влади із встановленням «лежачих поліцейських».
Хоча, нагадаємо, ще 1,5 місяці тому у планах комунальників був ремонт «лежачих поліцейських», хоча кошти на цей вид робіт так і не виділили.
Олександр Русін, екс-заступник Полтавського міського голови з гуманітарних питань:
"Я хотів би, щоб його радники більше прислухались до директорів шкіл, до вчителів, завідуючих садочками стосовно того, чи потрібні «лежачі поліцейські». Я просто вважаю, моя така думка, що це хтось підсунув йому цю ідею або ж просто нестача бюджетнх коштів".
Позиція управління ДАІ в Полтавській області теж однозначна: «лежачим поліцейським» бути! Згідно з відповідними держстандартами, встановлені штучні примусові обмежувачі швидкості мають бути біля шкіл, садочків і в місцях масового скупчення людей. Це вже не новина для міст України.
Іван Тумко, начальник сектору організації дор.руху та нагляду за станом доріг УДАІ УМВС України в Полт.обл.:
"Погляд ДАІ однозначний – «лежачі поліцейські» в тих місцях, де вони встановлені, мають бути відремонтовані, тому що вони, ми переконані, впливають на аварійність".
Статистика, продовжує Іван Тумко, говорить сама за себе.
Іван Тумко, начальник сектору організації дор.руху та нагляду за станом доріг УДАІ УМВС України в Полт.обл.:
"Наведу приклад – місце скупчення людей – це перехрестя вулиць Матвієнка і Красіна. В 2010 році коли були влаштовані пристрої обеження швидкості, не було скоєно жодного ДТП. А коли ці пристрої в процесі експлуатації були демонтовані, то будь-ласка – в 2011 році на цьому місці – 2 ДТП з потерпілими".
Опитані нами водії говорять: хочеш-не хочеш, а перед «лежачим поліцейським» доводиться як не пригальмувати, то як мінімум – скинути швидкість. Втім, і такі незручності, переконані, – мають бути.
Бліци водіїв
- Я думаю, потрібно
- Водій буде пригальмовувати, аби пропустити пішохода, а не летіти по дорозі. Пригальмовувати будуть, машину ж шкода, тому потрібні
Яким буде вердикт безпечності полтавських доріг у майбутньому – доводиться тільки здогадуватись. Доки питання відкрите, пішоходам залишається застосовувати відому приказку до себе – «Допомога потопаючих – у руках самих потопаючих».