Про виконання комплексу заходів із запобігання поширенню карантинних організмів та боротьби з ними слухали учасники апаратної наради при першому заступнику голови облдержадміністрації Віктору ЖИВОТЕНКУ, в роботі якої взяв участь і голова обласної ради Іван МОМОТ.
Нині в області зареєстровано три види карантинних організмів: американський білий метелик на площі майже 238 гектарів, повитиця польова – півтора гектара, амброзія полинолиста – 8 тисяч гектарів. Ними засмічені всі райони. Як повідомив начальник Державної інспекції по карантину рослин у Полтавській області Віталій НАЗАРЕНКО, інспекцією спільно з іншими службами, органами місцевої виконавчої влади та самоврядування проводиться відповідна робота зі своєчасного виявлення, локалізації та ліквідації регульованих шкідливих організмів. Зокрема, реалізується затверджена облдержадміністрацією „Програма фітосанітарних заходів з виявлення, локалізації та ліквідації регульованих шкідливих організмів у Полтавській області в 2011-2015 роках”.
Міськими, селищними, сільськими радами на виконання програми було виділено 1,3 млн. грн. та іншими суб’єктами господарювання – 1,5 млн. грн. З відповідальними посадовими особами неодноразово проводилися наради, навчання, організовувалися акції щодо знешкодження рослин-алергенів. На більшості адміністративних територій досить відповідально поставилися до цієї справи. В цілому було закуплено понад півтори тисячі ручних мотокіс, а також тракторні косарки, до робіт було залучено 3,5 тисячі осіб, котрі перебувають на обліку в центрах зайнятості. Застосовуються й заходи адміністративного впливу. Так за невиконання карантинного законодавства накладено 315 адміністративних стягнень на суму майже 35 тисяч гривень, що на 35% більше, ніж у попередньому році, з них – на 57 сільських голів, 167 керівників, 5 працівників органів виконавчої влади.
Однак, не дивлячись на проведену роботу, ситуація з розповсюдженням регульованих шкідливих організмів в області залишається досить складною. Різкій критиці було піддано її організацію в обласному центрі. За словами виступаючих Полтава потопає в амброзії, що загрожує здоров’ю населення. Важко було відповідати на поставленні питання заступнику міського голови Олександру НЕЙПАКУ.
З приводу недоліків пояснення також давали керівники Полтавського та Хорольського районів. Перед місцевими органами влади поставлено завдання у двотижневий термін корінним чином змінити ситуацію на краще. Навести порядок на автошляхах області доручено службі автомобільних доріг та ДП „Полтавський облавтодор”.
Віктор КІКОТЬ. Головне управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації