Готовність служб до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2011 – 2012 рр., створення місцевої пожежної охорони в районах області та стан протипожежного захисту будівель підвищеної поверховості в містах Полтаві, Кременчуці та Комсомольську, заходи щодо попередження отруєнь громадян області дикорослими грибами – ці та інші питання обговорювали на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке 20 жовтня провів заступник голови облдержадміністрації Борис ГАЛУШКО.
За прогнозами синоптиків, цьогорічна зима буде близькою до кліматичної норми. Але відповідні служби мають бути готові до будь-яких погодних умов.
За словами першого заступника начальника Служби автомобільних доріг в Полтавській області Дмитра КОБЧЕНКА, вже заготовлено 17 тис. тонн піску, що складає 60% до необхідної кількості, та завезено понад 800 тонн солі. За кошти з державного бюджету цьогоріч планується закупити 4 одиниці спецтехніки, яка взимку працюватиме на автошляху Київ-Харків-Довжанський у Лубнах, Білоцерківці та Копилах.
Готові до можливих надзвичайних ситуацій взимку і залізничники.
«На найважливіших станціях Полтавської дирекції залізничних перевезень створено штаби зі снігоборотьби, на які покладено відповідальність за своєчасне очищення колій, переїздів, платформ від снігу та криги. На станціях створено необхідний технологічний запас матеріалів, запчастин, необхідних для забезпечення стійкої роботи дирекції у складних метеорологічних умовах», - повідомив головний інженер Полтавської дирекції залізничних перевезень Сергій ПОСТАВНИЙ.
На випадок аварій при Головному управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації створена оперативно-чергова служба, на кожному підприємстві у районах є аварійні бригади.
Про свою готовність до реагування на надзвичайні ситуації взимку повідомили енергетики та медики. Останні зазначили, що опалювальний сезон в лікарняних закладах розпочався ще 7 жовтня.
Наступне питання, яке було розглянуте учасниками засідання, - створення місцевої пожежної охорони в районах області.
У 2003 році обласна влада на Полтавщині запланувала створити 70 підрозділів місцевої пожежної охорони, але на даний час створено лише 25. Не створено жодного підрозділу місцевої пожежної охорони в Гребінківському, Диканському, Козельщинському, Кременчуцькому, Лохвицькому, Машівському, Пирятинському та Полтавському районах.
Зі створенням на місцях пожежної охорони покращиться протипожежний захист в сільській місцевості – впевнені фахівці УМНС України в Полтавській області. Адже місцева пожежна охорона швидко прибуває на пожежу та встигає вчасно прийти на допомогу населенню. Не треба чекати рятування з віддалених пожежних частин, що знаходяться у райцентрі.
Актуальним в області залишається і питання протипожежного захисту будівель підвищеної поверховості. В містах області збудовано 32 житлових будинки підвищеної поверховості (у Полтаві – 17, Кременчуці - 13, Комсомольську – 2). Але лише в 12-ти будинках системи протипожежного захисту знаходяться в працездатному стані ( у Кременчуці – 8, у Полтаві – 4). З 8-ми будинків в місті Кременчуці сигнали від установок пожежної автоматики виведено на пульт централізованого пожежного спостерігання.
Зараз у містах прийняті програми «Безпечне житло» на період 2011 – 2015 роки, в яких передбачено приведення у робочий стан інженерного обладнання систем протипожежного захисту багатоповерхівок.
Крім проблем пожежної охорони, учасники засідання приділили увагу небезпеці отруєнь людей дикорослими грибами.
Як повідомив головний державний санітарний лікар області Анатолій ЖУРАВЛЬОВ, з початку грибного сезону в Україні від отруєнь дикорослими грибами постраждало 247 людей, у тому числі 41 дитина. Від отруєнь дикорослими грибами в Україні вже померло 25 осіб, з них 3 дітей.
У цьому році в області дикорослими грибами отруїлось 9 осіб, з них 3-є дітей. Лише завдяки своєчасній медичній допомозі життя та здоров’я людей вдалося врятувати.
Аби не допустити подальших отруєнь дикорослими грибами було вирішено посилити контроль по недопущенню торгівлі дикорослими грибами на ринках, осередках стихійної торгівлі, на вокзалах залізничного та автомобільного транспорту, поблизу автошляхів. Відповідні служби активізують роз’яснювальну роботу серед населення з питать профілактики отруєнь грибами.