Журналісти Студії "Місто" намагалися з'ясувати, що із обіцяного за цей рік виконав Олександр Мамай, а що так і залишилося обіцянкою.
Передвиборчої програми у нині діючого міського голови Олександра Мамая як такої взагалі не було. До уваги усіх полтавців в одній з газет було опубліковано перелік пріоритетів для розвитку Полтави. Більш детально своє бачення розбудови міста Олександр Мамай розкрив на своїй першій прес-конференції. Серед перших змін обіцяв змінити оплату праці високопосадовців.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Буде одна гривня у всіх заступників, а всі кошти, які повинні отримувати заступники і міський голова, будуть розподілені між працівниками міськвиконкому пропорційно".
Наскільки відомо, наразі і мер, і його заступники отримують стандартні зарплати для посадовців цього рівня, тож обіцянка із зарплатами так нею і залишилася.
Обіцяв Олександр Мамай і терміново повернути у власність міста дихаючий на ладан Кадетський корпус.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Кадетський корпус повинен належати місту, крапка. Але тільки шляхом домовленостей з діючим власником цього Кадетського корпусу".
Рік потому ця споруда і досі належить приватній особі, натомість, конкретних шляхів її повернення на баланс міста і досі немає. Наскільки відомо, суди тривають.
Були серед пріоритетів у роботі мера і автошляхи міста, але вже навесні з ремонтними роботами в цьому напрямку виявилися значні проблеми, пов'язані з тендером, оскільки його не оголосили вчасно. Кошти зависли.
Уривок з фільму:
"Вечером деньги - утром стулья, утром стулья - вечером деньги".
На переконання очільника міста, дороги ремонтуватимуть на совість. Як свідчать численні звернення наших глядачів до редакції та власне їхні коментарі, чи-то ремонтникам, чи представникам влади совісті бракує.
Бліци:
- Їх потрібно було ще весною зробити. Воно ж розбиває машину, всі механізми: рульове, шарову, диски. Часто тут ковпаки валяються
- Та жах, в Європі, наприклад, ходова працює довше, аніж сама машина, а у нас за сезон пару раз її робиш. То шарову вирве, то стійки полетять, то ще щось - це ж жах якийсь
- У країні дві біди, причому, одна з них ремонтує іншу
- Полтава, я думаю, вже прирівнялася до тих міст, де немає взагалі доріг: Дніпропетровська, Харкова
- Дороги жахливі, раніше в Полтаву заїжджаєш, все було прекрасно. Зараз заїхав в Полтавську область, траса Київ-Харків, проїжджаєш знак «Полтава» і все – дорога закінчується
- Будівництво доріг - це просто велика прірва, де можна купу грошей вкрасти, зарити туди, як говорять, купити машину, а потім вбити її на тих же дорогах
Обіцяли серед іншого в пріоритетних напрямках і оптимізацію транспортної системи міста.
В результаті зникли виликогабаритні кільцеві – з'явилися додаткові тролейбуси, які пустили цим же маршрутом.
Бліци:
- Не дуже добре, тому що є більш віддалені маршрути: Алмазний, Розсошенці - туди новий не ходить
- Чули скарги, що Левада залишилася без тролейбусів нових
Натомість, саме за каденції Олександра Мамая вартість проїзду у Полтаві в автобусах та маршрутках збільшилася до двох гривень, і тільки під тиском громадських організацій та обласної влади ціна опустилася до гривні 75-ти копійок.
Пріоритетами в розвитку Полтави перед виборами в Олександра Мамая були і будівництво сучасного сміттєпереробного заводу та будівництво молокозаводу. Пройшов рік, а зрушень в цих питаннях і досі не видно. Оцінку роботи влади за рік, що минув, мають і пересічні полтавці.
Бліци
- Це ще мало, півроку потрібно думати, а потім починати робити
- Може й мало
- Я думаю, що для мера міста це достатньо
- По-моєму, достатньо: так не за горами і 4 роки пролетить, а результат, я думаю, буде попереднім
Погоджуються з тим, що рік – це невеликий термін – і представник минулої влади Віталій Нікіпєлов. Хоча він і уточнює: свого часу
Андрій Матковський та його команда зробили багато корисного і за перші пів року.
Віталій Нікіпєлов, заступник Полтавського міського голови (2006-2010):
"Запроваджено контейнерний вивіз сміття в місті, розпочато капітальну реконструкцію системи зовнішнього освітлення і вже більша частина міста була освітлена, навіть двори житлових будинків, стало безпечніше жити. Прийнято до комунальної власності міста житловий фонд Авіамістечка і підготовлено в аварійному режимі до зими".
Окрім того, додає Віталій Нікіпєлов, саме за каденції Андрія Матковського в Полтаві трималися найнижчі ціни на комунальні послуги, а також тарифи на транспортні перевезення. Рік пройшов, впевнений чоловік, а в місті кардинально на краще нічого не змінилося, тому полтавцям залишається лише сподіватися, що в наступні три роки своєї каденції Олександр Мамай не залишить свої обіцянки лише обіцянками.