24 Грудня,
01:00

Аналіз результатів комплексної оцінки соціально-економічного розвитку області за 9 місяців 2011 року

05 Листопада 2011 16:26   533
Підбиваючи підсумки 9-ти місяців та зважаючи на те, що до кінця року обмаль часу,  маємо особливу увагу  приділити проблемам в розрізі галузей, а також районів та міст.
 

Заплановані макроекономічні показники практично виконанні. По більшості позицій ми вже перебільшили планово-прогнозні річні обсяги та темпи. Але занепокоєння викликає ситуація в промисловому комплексі, де утримується спад виробництва на рівні  1%, на фоні зростання промисловості України майже на 9%. На загальний індекс промислової продукції вплинуло суттєве зменшення обсягів переробки нафти на Кременчуцькому НПЗ. Спад в нафтопереробній галузі 18%. На жаль,  ми змушенні робити корегування річного прогнозу щодо промислового виробництва за песимістичним сценарієм. В залежності від обсягів падіння переробки нафтосировини (від 350 до 100 тис.т.) загальний індекс промислової продукції за рік буде коливатися в межах 98% - 103%. В інших галузях промисловості другий рік поспіль забезпечено значний приріст виробництва – найбільше в машинобудуванні, металургії, хімічній, виробництві неметалевих виробів (в першу чергу будматеріалів), харчовій.

У сільському господарстві за 9 місяців нарощено виробництво валової продукції на 17,5%, зокрема, в сільгосппідприємствах – майже на 14%, а в господарствах населення – на 21%. На сьогодні зібрано понад 3,5 млн.т зернових, що майже на 40% більше, ніж у минулому році. Урожайність збільшилася на 47%, а загальний приріст галузі рослинництва склав 24%. У тваринницькій галузі за 9 місяців виробництво м’яса зросло на 12,4%, а молока – на 3,6%. Разом з тим відбувається скорочення поголів’я великої рогатої худоби (на 0,7%), зокрема корів – на 3,4%, а також свиней – на 12% та птиці – на 11%. Особливо зменшилось поголів’я ВРХ в Чорнухинському (на 31,9%), Пирятинському (на 28,1%) та Новосанжарському (на 21,6%) районах. Поголів’я свиней зменшилося практично на половину – в Пирятинському (на 57,4%), Лохвицькому (на 52,8%) та Гадяцькому (на 43,7%). Керівникам районів необхідно приділити особливу увагу розвитку тваринницької галузі та забезпечити нарощення поголів’я.

Будівельна галузь області працювала стабільно. За 9 місяців виконано будівельних робіт на суму 2,3 млрд. грн., що на 8% більше проти минулого року. За питомою вагою у загальному обсязі будівельних робіт область закріпилася в п’ятірці лідерів  України. З початку року за оперативними даними введено в експлуатацію 80 тис. кв.м житла, в т.ч. 6 багатоквартирних житлових будинків (10,8 тис.кв.м.).

Підтвердженням сталої роботи провідних галузей економіки є позитивна динаміка фінансових результатів. Майже 60% із загальної кількості підприємств спрацювали прибутково, а загальний фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування перевищив 4,8 млрд.грн. Найбільші прибутки в промисловості – близько 3 млрд.грн. За 8 місяців поточного року позитивний фінансовий результат показали підприємства міст Кременчука, Комсомольська, Полтави і Миргорода та більшості районів області. Цифри ви бачите на слайді. Разом з тим збитковий фінансовий результат отримали місто Лубни та 7 районів – серед них Лохвицький, Полтавський, Зінківський, Решетилівський, Диканський, Лубенський, Кременчуцький. Їх керівникам необхідно активніше працювати зі збитковими підприємствами, з’ясувати причини збитковості та надати дієву допомогу в її подоланні.

З початку року облдержадміністрація координувала зусилля органів місцевого самоврядування щодо створення належних умов для розвитку підприємництва, зокрема, шляхом дерегуляції. У рамках реалізації програми економічних реформ переглянуто близько 7 тис. регуляторних актів, що діяли на території області. Понад 3 тис. – скасовано як такі, що не відповідали принципам державної регуляторної політики. В частину регуляторних актів внесено зміни та доповнення. Таки заходи з дерегуляції помітно позитивно вплинуло на підприємницьке середовище.

Також загальному економічному розвитку сприяла і виважена податкова політика. Зокрема, за 9 місяців відшкодовано ПДВ в сумі понад 1,4 млрд.грн., що майже в 7 разів більше за минулорічний показник. З них в автоматичному режимі – 610 млн.грн., або 42% від загальної суми відшкодувань. Підтвердженням ефективності  суб’єктів господарювання є і збільшення  надходжень від основних податків до бюджету. Зокрема, від податку на прибуток – в 2,6 рази, ПДВ – на 36%, акцизу – на 14%. Загалом, від області до Державного бюджету України надійшло 11 млрд.грн., що майже на 40% більше минулорічного. Надходження до місцевих бюджетів зросли на чверть (на 25%) та склали  2,3 млрд. грн. Практично всі райони області забезпечили приріст бюджетних надходжень від 2% у Пирятинському до 50% у Новосанжарському.

Надходження власних коштів до Пенсійного фонду за 9 місяців перевищили 3,2 млрд. грн. і зросли на  508 млн. грн., або на 18,5%.

Пріоритетом роботи виконавчої влади залишається підвищення соціальних стандартів життя населення, зокрема, зростання  його доходів. Середньомісячна заробітна плата в області (за 8 міс.) зросла на 18,5% та склала 2390 грн., а  реальна - збільшилася на 8,1% (по Україні – на 7,7%).

Закріплено позитивну тенденцію щодо  скорочення заборгованості  із виплати заробітної плати. За 8 місяців вона склала 17,4 млн.грн. і з початку року скоротилась на 34%, в тому числі на економічно-активних підприємствах –  на 57% (на 6,1 млн.грн.).

Покращилась ситуація на  ринку праці. З початку року (за 9 міс.) чисельність безробітних в області зменшилась наполовину (на 54%). Станом на 1 жовтня рівень безробіття складає 1,8% (по Україні - 1,5%). На початок року рівень безробіття в області  вдвічі перевищував загальноукраїнський показник. Проблемним, рівень безробіття, є у Чорнухинському (4,8%), Зіньківському (4,3%), Гадяцькому (3,9%), Великобагачанському (3,8%)  та Семенівському (3,7%) районах, на які припадає майже третина зареєстрованого безробіття в сільській місцевості. З метою зменшення соціальної напруги керівникам районів необхідно відійти від формального вирішення даного питання та посилити роботу зі створення нових робочих місць.

Коротко щодо інфляційних процесів. У поточному році нами вживалися системні заходи щодо утримання стабільної цінової ситуації на споживчому ринку області. За 9 місяців індекс споживчих цін становить 104,3%  (по Україні – 104,2%). Хочу відмітити уповільнення цінової динаміки, адже у попередні роки зростання цін було значно вищим (9 місяців: 2010 – 6,9%; 2009 – 9,7%; 2008 – 19,5%; 2007 – 9,4%). Завдяки насиченню ринку продукцією місцевих товаровиробників індекс цін на продукти харчування з початку року в області склав 101,6% (по Україні -101,8%). Порівняльний аналіз середньообласних цін з загально-українськими на кінець жовтня показує, що ми маємо нижчий рівень по 18 групах продуктів харчування, зокрема, на всі овочі, цукор, борошно, крупи, включаючи гречану. Слід зазначити, що в третьому кварталі відбулося зростання цін на м’ясо-молочну продукцію. І якщо по м’ясопродуктах ми маємо об’єктивні причини, обумовлені підвищенням закупівельних цін на сировину, то для зростання цін на молокопродукцію – підстав не вбачаємо. Необхідно відпрацювати дане питання з керівниками підприємств та посилити їх відповідальність за необґрунтоване зростання цін. Найвищі ціни в області зафіксовано на олію, цукор та яйця у Мирогородському, Лубенському та Машівському районах. Перевищують середньообласний рівень ціни на масло вершкове та сметану в усіх містах обласного значення.

Стосовно ситуації на ринку хліба. Хочу подякувати керівникам районів за проведену роботу по формуванню регіональних ресурсів зерна, особливо в частині його заготівлі підприємствами хлібопечення. Уперше підприємствами за власні кошти закуплено більше 40 тис. тонн. продовольчої пшениці – серед них: ТОВ “Хлібопекарський комплекс Кулиничівський”, група компаній “Формула смаку”, ПП “Полтавський хлібозавод “Південний” та ряд інших підприємств, які ви бачите на слайді. Тепер ми маємо реальні обсяги сировини, що дає можливість зафіксувати ціну на хліб масового вжитку на весь поточний маркетинговий рік.

У поточному році нами приділено особливої уваги створенню позитивного інвестиційного іміджу регіону, за рахунок посилення зовнішньо-економічного вектору розвитку. Налагодженні партнерські зв’язки та підписана Угода про співробітництво з Московською областю. Розпочато роботу щодо підписання відповідних угод з Ленінградською областю та містом Санкт-Петербургом. Укладений Меморандум з Міністерством закордонних справ України щодо співробітництва в рамках відповідної робочої групи. На минулому тижні підписана Угода про співробітництво з Донецькою областю та детальний План дій виконання Угоди з Московською областю.

Ми  взяли активну участь у  багатьох  презентаційно-іміджевих заходах, національних та міжнародних виставках: «Агро-2011», «Подмосков’є-2011», інноваційному форумі в Белгородській області та саміті з транскордонного співробітництва у м. Донецьку, виступили співорганізаторами Полтавської обласної виставки «Енергодім», організували та стали учасниками Національного Сорочинського ярмарку.

На сьогодні в регіоні реалізується 6 міжнародних проектів, зокрема «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», «Підтримки наукоємних та інноваційних підприємств, а також трансфер технологій».

Зазначене сприяло створенню позитивного інвестиційного клімату та дало потужний сигнал бізнесу для інвестування в економіку Полтавщини. Як наслідок, за звітний період приріст іноземного капіталу склав близько 35 млн. дол. США., а його накопичений обсяг збільшився на 6,5% та перевищив півмільярда дол. США. Уперше за останні два роки досягнуто приросту загального обсягу інвестування економіки, що склав 19%. Збільшення обсягу інвестицій в основний капітал маємо в 12 районах – найбільші темпи в Великобагачанському, Пирятинському, Лубенському, Оржицькому, Машівському, а також в містах Кременчук, Комсомольськ та Лубни. Поряд з тим Чутівський, Гребінківський і Козельщинський райони допустили зниження інвестування економіки більше, ніж удвічі. Негативна тенденція зниження обсягів капіталовкладень спостерігається в місті Полтаві. І це закономірно. За останні роки від міста не надходило пропозицій щодо вільних земельних ділянок, які можливо запропонувати інвесторам. Не напрацьовано жодних вагомих інвестиційних проектів, реалізація яких могла б суттєво вплинули на перспективи розвитку міста.

Значно більшої уваги керівників міст і районів потребує інвестиційна сфера, оскільки вона є рушійною силою для розвитку економіки. Уперше за підсумками 9 місяців оцінка діяльності райдержадміністрацій та міськвиконкомів проводиться за розробленою нами новою методикою. Вона охоплює майже 80 показників. Така деталізація дає можливість провести всебічний аналіз та дати об’єктивну оцінку соціально-економічному розвитку територій. Відбулися деякі переміщення. Наприклад, значно погіршилися рейтинги – більше, ніж на 10 позицій, Диканського (з 1 на 15) та Лохвицького (з 4 на 18) районів. Детальні результати рейтингу оприлюднені на сайтах облдержадміністрації та Головного управління економіки.

До речі, за рейтингом Міністерства економіки за I півріччя 2011 року область знаходиться на 6 місці, зокрема в сфері  економічного розвитку – 3, інвестицій і інновацій – 5, фінансів – 4, споживчого ринку – 10, ринок праці – 19, ЖКГ – 17.

Підсумовуючи, зазначу: для вдалого завершення року ми повинні зосередити всі зусилля на вирішенні першочергових проблем соціально-економічного розвитку області, зокрема:
- подолати спад у промисловості, забезпечивши стабілізацію діяльності нафтопереробної галузі;
- завершити комплекс осінньо-польових робіт, провести підготовку до зимівлі тваринництва, не допускати скорочення поголів’я худоби та птиці;
- забезпечити безперебійну роботу підприємств житлово-комунального господарства в осінньо-зимовий період, вжити заходів щодо економії енергоресурсів і підвищення якості послуг;
- здійснювати заходи щодо впливу на цінову ситуацію та не допускати безпідставного зростання цін на споживчому ринку області;
- активізувати роботу по залученню інвестицій в розвиток економіки територій.

 Заступник голови облдержадміністрації Олена АДАМОВИЧ           
Прес-служба Полтавської облдержадміністрації
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   1716
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   1034
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   870
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   936
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   723
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   708
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   790
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   702
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   861
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок