Таку інформацію журналісти Студії "Місто" отримали на останньому засіданні бюджетної комісії обласної ради. Чи відповідає вона дійсності і що тягне за собою невиконання бюджету Полтави, намагався розібратися Руслан Гунько.
Бюджет міста – основа, на якій тримається майже усе господарство населеного пункту, а тому залежить від нього дійсно багато. Зокрема: фінансування різноманітних міських програм, а також ремонти об'єктів міської інфраструктури. Тому завчасно бюджет населеного пункту намагаються формульно розрахувати, аби дохідна частина перевищувала видаткову, говорить екс-начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського міськвиконкому Ольга Вакула.
Ольга Вакула, екс-начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК:
"Якщо не виконується бюджет – це, перш за все, вплине на фінансування виконання міських програм, утримання житлово-комунального господарства і збільшить борги бюджету міського перед держбюджетом, тому що необхідно буде користуватися середньостроковою позичкою державного бюджету".
А це означає, додає Ольга Вакула, що цю позичку рано чи пізно доведеться погашати. Схоже на те, що така ситуація очікує і Полтаву. Зокрема, за даними обласної державної адміністрації, з виконанням міського бюджету є суттєві проблеми.
Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА:
"По місту Полтава дохідна частина не виконується, але це задача місцевої влади – шукати додаткові джерела. Мені доповідав наш начальник Головного фінансового управління. Скажу, чого не виконується: тому що завищені показники дохідної частини".
Підтвердити чи спростувати інформацію про невиконання міського бюджету у Полтавського міського голови Олександра Мамая не вдалося. Він в телефонній розмові пояснив, що з цим питанням слід звертатися до податкової інспекції міста. В останній пояснюють: цього року установа перевиконує минулорічні показники.
Віктор Книш, заступник начальника ДПІ м.Полтава:
"Державна податкова інспекція у місті Полтава забезпечує надходження до міського бюджету майже 448 мільйонів гривень за період січень-жовтень 2011 року. Це в порівнянні з минулим роком складає приріст майже 17%".
Втім, уточнень про виконання чи невиконання міського бюджету тут не роблять. Ми намагалися зв'язатися з нинішнім головою постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін Сергієм Хуторянським, однак, впродовж декількох днів це зробити не вдалося.
А от екс-голова постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін Полтавського міськвиконкому Володимир Головко невиконанню цьогорічного міського бюджету не дивується, говорить він сам. На це, пояснює чоловік в телефонній розмові, є об'єктивні причини.
Володимир Головко, екс-голова постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін Полтавського МВК:
"Потрібно займатися цим: створювати ситуацію, коли інвестори будуть зацікавлені приходити до міста, відповідно, створювати нові робочі місця і сплачувати податки, а не створювати проблеми тим, хто вже працює. Я думаю, що в цьому головна причина того, що не виповнюється бюджет. Нинішня влада, на відміну від усіх попередніх, не створює умови, а руйнує все, що є. Мені здається, в цьому головна причина того, що не виконується бюджет міста сьогодні".
Володимир Головко підсумовує чоловік: на його пам'яті випадків невиконання міського бюджету не було.
Одна з традиційних форм оприлюднення показників міського бюджету – сесія міської ради. А тому точну відповідь про виконання чи невиконання міського бюджету за 9 місяців можна буде дізнатися лише на найближчій з них, запланованій на початок грудня.