Про це заявляють правозахисники. Підстави – не до кінця прозора процедура продажу та власне занизька ціна.
Резонансне рішення міської влади стосовно продажу 5 з половиною га земельної ділянки у центрі міста сколихнуло як звичайну громадськість міста, так і правозахисників. 5 з половиною гектарів за вісім мільйонів гривень - саме у стільки оцінили землю. Але всі знають, є експертна оцінка - а є ринкова ціна. Не потрібно далеко ходити, аби дізнатися про неї. У газетах рясніють ціни - сотка - від 2,5 тисяч американських доларів.
Депутат міської ради і секретар міської ради попереднього скликання Олександр Козуб також стверджує: ціна не надто приваблива для полтавського бюджету.
Олександр Козуб, депутат Полтавської міської ради:
"Ми розуміємо, що ця земельна ділянка вартує по нормативам грошової оцінки, яка діє у всьому місті, близько 30-ти млн гривень, а продали за 8. Тобто, будь-який депутат, який розуміє, що наповнення бюджету достатньо мале, вправі поставити питання, як і я поставив на сесії - чому ми продаємо за такі гроші?".
Шукати гроші до бюджету варто не там, переконаний депутат обласної ради Василь Сільчук. Він впевнений - треба створювати робочі місця та залучати інвестиції, а не продавати землю. Наводить факт, що бачив відкриту рекламу на бігборді про продаж ділянки прибережної смуги Ворскли. А далі що буде? Керманич міста під час виборчої кампанії землі продавати не обіцяв. Василь Сільчук як представник Комуністичної партії «за» мораторій на продаж землі - чи то сільгосппризначення, чи іншої. Більше того, така думка - у більшості полтавців.
Василь Сільчук, депутат Полтавської обласної ради:
"Ми зараз проводимо референдум, чи згодні люди на мораторій про продаж землі - опитано близько 38 тисяч людей - 97% «за» мораторій. Тому мене дуже дивує - що з такою легкістю деякі ділки вирішують ці питання по продажу землі. Я як депутат обласної влади звертаюсь до депутатів міської ради, правоохоронних органів - зупинить таких керівників, які раздають землі - якщо треба наповнювати бюджет - в іншому місці треба шукати".
Відомий у Полтаві правозахисник Василь Ковальчук говорить: оскаржуватиме рішення у суді. Ціна низька - і скільки айсбергу залишилося під водою - виникає питання. Адже фактично квадратний метр землі коштував дешевше, аніж якийсь паркет чи сучасний ламінат.
Василь Ковальчук, правозахисник:
"Я підрахував нині - 146 гривень за один квадратний метр - це настільки принизлива ціна для полтавців. Але я так розумію що це айсберг - одна частина зверху - а вісім частин знизу. Тут таке саме. Але що ж гречкосії принесли нам ту владу, бабусі. Дідусі привели тих, хто одностайно голосує, а ми, полтавці, втрачаємо ті кошти, які по праву нам належать. Ми будемо оскаржувати рішення - це буде наступний етап, оскільки ніхто нічого не знав про це рішення".
Дійсно, мало кому було відомо про такі наміри міської ради, переконаний і голова комітету з питань земельних ресурсів Громадської ради при міськвиконкомі Ростислав Шевченко. Ніхто фактично проекту рішення зазделегідь не бачив, з громадськістю ніхто і не збирався радитись. А питання ж не зовсім просте.
Ростислав Шевченко, голова комітету з питань земельних ресурсів громадської ради при міськвиконкомі:
"Важливі питання вирішуються без будь-якої участі громадськості, інформування. Тут навіть не стоїть питання - рішення правильне, чи ні? Питання в тому, що є доленосні рішення для міста, які повинні бути виваженими - для мене це було неочікуваним, я про це нічого не знав, це певною мірою говорить про систему інформації".
Сьогодні з усіх сторін лунає: найбільша цінність - це земля, а наскільки вистачить її полтавцям, щоб продавати, а гроші, натомість, проїдати та латати дірки у бюджеті.