Корупція скрізь і на прозорість немає навіть натяку. Принаймні, саме так стверджують підприємці, які не потрапили на тендерні торги до ВАТ«Полтаваобленерго». Говорять: все робили згідно з офіційної інформації, що була на сайті підприємства, натомість: охорона їх не пустила, пропуски не видали, а знімальній групі Студії «Місто» не дозволяли працювати.
Робили все офіційно, а поводяться із нами так, що навіть слова важко підібрати, розповідає ось ця ініціативна група. Це – представники різних фірм і структур із Полтави і навіть столиці, які хотіли взяти участь у конкурентних торгах, що були заплановані ВАТ «Полтаваобленерго». Люди говорять: просто відреагували на оголошення на сайті підприємства про заплановану закупівлю: товарів, робіт, послуг.
Ольга Телевко, представник адвокатського об'єднання (м.Київ), хотіла взяти участь у тендері: "Згідно з умовами, які були вивішені на сайті, ми повинні були подати документи у проміжку між 7.30 ранку до 8-ї ранку".
Тільки починаємо спілкуватись із людьми – як починається штурм із боку охорони підприємства.
Не треба тут знімати, вийдіть туди, за територію
Такі закиди і небажання пропустити людей на територію, розповідає ініціативна група, – із самого ранку. Вони тут – хто з 6.30, а хто із 7-ї ранку – марно намагаються пройти на територію підприємства, аби подати свої підготовлені матеріали і взяти участь у торгах. Охорона не пускає, перепусток не дають, у тендерному комітеті слухавку не підіймають. Люди говорять: відповідь напрошується сама собою: переможець був відомий наперед. Питання про це планують піднімати на столичному рівні.
Ольга Телевко, представник адвокатського об'єднання (м.Київ), хотіла взяти участь у тендері: "Все гранично зрозуміло. Просто все проводилось для галочки, все відоме наперед, просто потрібна була якась масовка".
Тим часом пристрасті навколо нашого із підприємцями спілкування не вщухають. Охорона і люди, які представляються співробітниками «Полтаваобленерго», не називаючи посади і імені, затуляють камеру, вимагають припинити зйомку, відправляють на інший бік вулиці знімати (цитата) «щось інше». Нашого оператора закликають до сумлінності і називають «ботаном».
Охоронець: "Якусь совість потрібно мати. І взагалі, ботанік – це не приниження, законодавство читайте".
В Антимонопольному комітеті говорять: будуть офіційні звернення людей – буде і офіційна перевірка стосовно даної ситуації. Якщо ж будуть виявлені відхилення від законодавства – буде порушена і справа. Досвід роботи із порушниками у теруправлінні Антимонопольного комітету області вже мають: серед останніх – оштрафували 2 підприємства на загальну суму 85 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії у вигляді спотворення результатів торгів. Отримати відповідь від прес-служби підприємства і тендерної комісії, до яких ми звертались, нам не вдалось. Али ми традиційно залишаємо право за всіма зацікавленими сторонами висловити свою точку зору з приводу означеної ситуації.