Дісталось всім: і мерам міст, і будівельникам, і банкірам. На апаратній нараді у голови Полтавської облдержадміністрації Олександра Удовіченка розглядали питання доступного житла, а саме – виконання молодіжної програми кредитування. Гарна ініціатива, переконаний губернатор, гальмується одразу на кількох етапах. Очільник області назвав це не інакше як саботажем і поставив конкретні терміни виконання ряду доручень.
Розпочали апаратну нараду в області із ключового – програми доступного житла у розділі молодіжного кредитування, яка почала діяти у травні поточного року.
Юрій Петрук, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації: "Проводиться робота щодо інформування громадян, які потребують поліпшення житлових умов, про умови участі у програмі будівництва, придбання житла, направлені листи, роз'яснення, публікації".
І аж тут нарікання від губернатора Олександра Удовіченка дістались всім. Очільник області переконаний: механізм простий і цілком реальний для виконання. У результаті ж процес гальмується у кожного по-своєму – відповідальні пояснюють свої причини відсутності підписаних документів на отримання кредиту, хоча по області загальна кількість бажаючих (тобто, тієї молоді, яка підпадає під цю програму) вже перевалила за сотню. Їм пропонуватимуть квартири у 16-ти об'єктах, які розташовані у різних містах Полтавщини.
Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації: "Якщо ці банкіри нічого не роблять, тут філіали у носі довбаються - перекрийте їм кисень. Жирують, нічого не роблять і все отримують. Одне попросили - зробити нормально програму. Виділіть хоча б 2 десятки кредитів. 100 людей підпадають під цю програму замість 700, які у нас стоять у плані".
Втім проблема, наголошують обласники, не лише у банківських установах. По-своєму гальмують процес і міста.
Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації: "Основна робота - це міськвиконкоми, це відпрацювання черг. Якщо стоїть по 8-10 тисяч людей на черзі в місті, то міські якраз ради зобов'язані відпрацювати цю чергу на предмет готовності людей до цієї програми, що на сьогодні буксує явно".
І на десерт «на горіхи» дісталось іще окремо меру Полтави і контролюючим службам. Все – через проблемні гуртожитки, ті, які місто не хоче брати у комунвласність, і допомогти людям приватизувати своє житло ніхто не поспішає.
Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації: "І ми не можемо допомогти? Тут прокуратура, перевіряльники, ось ми всі разом не можемо людям допомогти?".
Тож по ряду проблемних питань губернатор дав доручення із конкретними термінами виконань.