24 Грудня,
05:12

Олена Адамович: «Ми усвідомлюємо, що створення сприятливого підприємницького клімату є головним завданням виконавчої влади»

06 Липня 2012 09:17   840
Сьогодні малому та середньому бізнесу належить важлива роль у розвитку ринкової економіки, адже в розвинених країнах світу цей сектор формує понад 70% валового внутрішнього продукту.

За останній час підприємці зазнали багато втрат, особливо боляче по них вдарила фінансово-економічна криза. Але об’єднавши зусилля, нам вдалося вистояти та вийти на якісно новий етап економічного розвитку.

Підтвердженням тому є стабільна ситуація в економіці області, про що свідчить позитивна динаміка більшості макроекономічних показників.

У поточному році приріст промислового виробництва становить 1,6%, валової продукції сільського господарства – майже 5%.

В області працюють 780 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій, обсяг яких до початку року збільшився на 11%, а капітальні інвестиції підприємств регіону зросли в 1,8 рази.

Надходження до Державного та місцевих бюджетів збільшились на третину. Зростає прибутковість економіки – майже 60% підприємств спрацювали з позитивним фінансовим результатом, який становить 1,6 млрд.грн.

На 15% зросла реальна заробітна плата, а рівень безробіття зменшився до 2,5%.

Вагомий вклад в цих досягненнях – малого та середнього бізнесу, який несе велике соціальне навантаження. На сьогодні в даному секторі економіки зайнято майже 50% працездатного населення області.

Суттєві зміни в законодавстві, в зв’язку з введенням нового Податкового кодексу, були сприйняті підприємницьким середовищем не однозначно. Його окремі положення не влаштовували підприємців, тому ми вийшли на шлях конструктивного діалогу. Активно попрацювала ініціативна група від області, якою було внесено суттєві пропозиції до податкового законодавства, і особливо щодо збереження спрощеної системи оподаткування та звітності суб’єктів малого підприємництва.

Маємо подякувати за вирішення зазначених питань керівникам всеукраїнських об’єднань підприємців, які присутні на нашому форумі.

Після довготривалого спаду, нарешті, отримано позитивну динаміку основних показників розвитку бізнесу. Майже на 2% збільшилась кількість юридичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності (з 26,4 тис. до 27 тис., дані податкової).

В умовах врегулювання податкового законодавства та не дивлячись на негативні прогнози скептиків, кількість малих підприємств в області збільшилась на 1% до 8,4 тис. одиниць (57 од. на 10 тис. наявного населення, по Україні – 63 од.).

А обсяг реалізованої продукції та послуг малих підприємств збільшився на 7% та склав майже 14 млрд.грн. - а це 13% в загальнообласних обсягах реалізації продукції.

Впровадження оновленої спрощеної системи оподаткування сприяло легалізації ведення бізнесу та спонукало підприємців вийти з тіні – подано більше 40 тис. заяв на переєстрацію.

Сьогодні на податковому обліку знаходиться понад 77 тис. фізичних осіб-підприємців, в поточному році їх кількість зросла на 2,5%. Зареєстровано 1,7 тис. селянських фермерських господарств, в минулому році запрацювало ще 20 новостворених господарств.

Зростає активність бізнесу, особливо в сфері торгівлі – приріст роздрібного товарообороту за 2011 рік склав 12%, а за 5 міс. поточного року - майже 19%.

Відбулися якісні зрушення у галузевій структурі бізнесу – якщо у попередні роки переважна більшість підприємців були задіяні в сфері торгівлі, то на сьогодні домінують виробнича галузь та послуги.

Слід зазначити, що виробнича сфера в малому та середньому бізнесі є найбільш інноваційною. Оскільки підприємці сміливо йдуть на ризики, впроваджуючи нові ідеї та інноваційні розробки.

Як результат, підвищується технологічний рівень виробництва та зростає конкурентоспроможність економіки.

Особлива увага приділяється дерегуляції підприємницької діяльності.

У минулому році було переглянуто близько 7 тис. регуляторних актів органів місцевого самоврядування. Понад 3 тис. – скасовано, як такі, що не відповідали принципам державної регуляторної політики. В частину регуляторних актів внесено зміни та доповнення. Це позитивно вплинуло на підприємницьке середовище та покращило умови ведення бізнесу.

Ми усвідомлюємо, що створення сприятливого підприємницького клімату є головним завданням виконавчої влади.

Ще два роки тому в області розроблено обласну Програму економічних реформ до 2014 року, яка успішно втілюється в життя. Серед стратегічних напрямів реформування – розвиток малого та середнього бізнесу шляхом дерегуляції та формування ефективної інфраструктури підтримки.

Більш деталізовані заходи, визначені в Комплексній програмі розвитку малого підприємництва на 2011-2012 роки. Ми системно працюємо в даному напрямку та спільно з підприємницьким загалом розпочали роботу по розробці проекту Програми на наступні 2 роки.

Особлива увага приділяється спрощенню процедур реєстрації та видачі документів дозвільного характеру.

На сьогодні дозвільна система області налічує 30 дозвільних центрів -  25 в районах та 5 в містах обласного підпорядкування.

У минулому році в м. Полтаві відкрито Єдиний дозвільний центр, що набув статусу обласного та працює за принципом «єдиного вікна».

У його роботі беруть участь представники 18 регіональних та  7 міських дозвільних органів.

Робота центру значно спрощує процедури отримання дозволів, зменшує витрати та скорочує час підприємців на отримання різноманітних документів для ведення бізнесу.

Разом з тим, проведені органами прокуратури перевірки роботи дозвільних центрів області засвідчили окремі факти порушень у діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Зокрема, мають місце порушення строків при видачі документів, необґрунтованість тарифів за надані послуги, стягнення плати за безоплатні послуги, недотримання принципу організаційної єдності при видачі документів тощо.

Такі недоліки в роботі дозвільної системи необхідно негайно усунути.

Важливим інструментом захисту інтересів та прав підприємців є їх громадські об’єднання та організації. В області успішно працює скоординована структура таких об’єднань, яка налічує близько 90 організацій.

Проблемні питання, що стримують розвиток бізнесу, щомісячно розглядаються на засіданнях регіональної Ради підприємців при облдержадміністрації, обласної Ради підприємців та Координаційної ради з питань підприємництва із запрошенням представників громадськості та державних контролюючих органів.

Це дозволяє нам працювати в режимі «швидкої допомоги», оперативно реагувати на скарги підприємців щодо неправомірних дій окремих посадовців та органів виконавчої влади.

На особливому контролі - питання недопущення надмірних перевірок та втручання в підприємницьку діяльність.

У результаті спільної роботи досягнуто порозуміння податкових органів, управління Пенсійного фонду, Держказначейства та бізнесу щодо повернення платникам помилково або надмірно сплаченого єдиного податку.

Також, вжито заходів щодо застосування понижуючих коефіцієнтів до нормативної грошової оцінки землі безпосередньо за видами бізнесу та рентабельністю його ведення. Це дозволило об’єктивно визначити вартість оренди підприємцями земельних ділянок в містах Полтава, Миргород та Лубни.

Завдяки вчасному та ретельному опрацюванню питання щодо розташування малих архітектурних форм у місті Полтаві, затверджено відповідний порядок, який влаштував як підприємців так органи місцевого самоврядування.

Практикуємо вивчення проблемних питань бізнесу з виїздом на місце, що дозволяє нам об’єктивно вивчити ситуацію, почути думку підприємців та прийняти відповідні рішення.

Так, ліквідовано стихійні ринки в містах Кременчук, Миргород, Комсомольськ та смт Шишаки. Також, вирішено питання несанкціонованої торгівлі на узбіччі траси Київ-Харків.

Проведена робота з ліквідації нелегальних пасажирських автоперевезень. За минулий та поточний рік в облдержадміністрації відбулося 11 нарад з перевізниками, але вважаємо, що дане питання має залишатися на постійному контролі.

Уже котрий рік активно співпрацюємо з представниками фармацевтичної галузі області.

Важлива увага приділяється інформаційно-методичній підтримці підприємництва, особливо в питаннях залучення інвестицій, інноваційного розвитку та використання досвіду європейський країн щодо ведення бізнесу.

Зокрема, налагоджено співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку, німецькими товариствами з міжнародного співробітництва - GIZ та «Інвент», експертами Європейської економічної палати торгівлі, комерції та промисловості.

У рамках співробітництва відбулися семінари, тренінги та «круглі столи» з питань використання концепцій регіонального маркетингу та брендингу, індикаторів для моніторингу інноваційних проектів, підвищення інвестиційної привабливості регіонів та галузей виробництва, реалізації механізму державно-приватного партнерства.

Незважаючи на отримані здобутки у співпраці влади та бізнесу, розуміємо, що залишається багато не вирішених питань.

Попри всі наші зусилля, щотижнево на адресу облдержадміністрації приходять скарги від підприємців на дії органів місцевого самоврядування, контролюючих та дозвільних служб.

Перш за все, йдеться про надмірний тиск, втручання в господарську діяльність, перевищення функціональних повноважень. Зазначені проблеми ми маємо вирішувати спільно.

Це кропіткий та тривалий процес, який потребує максимум зусиль кожної із сторін.

Наша мета – створення принципово нової партнерської моделі співпраці влади та бізнесу, що дасть можливість підприємцям працювати в нормальному та спокійному режимі, простих і зрозумілих умовах ведення бізнесу, створювати додаткові робочі місця та забезпечувати добробут як власних родин, так і держави.

У травні відбувся Всеукраїнський з’їзд малого та середнього бізнесу, де обговорено нагальні проблеми розвитку підприємництва. Сьогодні на нашому форумі присутні підприємці з різних регіонів України. Маю надію, що сьогоднішній захід стане одним із дієвих кроків на шляху розвитку підприємництва в Україні.

Запрошую Вас до конструктивного діалогу та подальшої співпраці.

Заступник голови облдержадміністрації Олена АДАМОВИЧ
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   1716
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   1034
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   870
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   937
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   723
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   708
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   790
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   702
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   861
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок