"Мусимо піднімати вартість послуг, інакше підприємство збанкрутує", — говорить начальник КАТП-1628 у Полтаві 35-річний Дмитро Третяков. Кожен мешканець багатоповерхівки за вивіз сміття платить щомісяця 1,7 грн, у приватному секторі — 2,9 грн. Після подорожчання буде від 5 грн з людини.
— Тариф у Полтаві — найнижчий в Україні. Не можемо закуповувати пальне, ремонтувати машини. Зростання не дозволить нам узяти нову техніку чи контейнери, та зможемо повноцінно платити зарплату, податки і купувати пальне. Про це пише
Gazeta.ua.
Полтавці кажуть, від багатоповерхівок сміття не вивозять тижнями. На пров. Хорольському переповнені контейнери стояли близько місяця. Змінився графік вивозу?
— Графік не змінюється з 2007 року. До багатоповерхівок наші сміттєвози їздять щоденно. По місту є 15 маршрутів, що обслуговують 80 автомобілів. Троє наших майстрів щоденно їздять Полтавою та перевіряють, щоб баки не були переповнені. Нас контролює управління житлово-комунального господарства міста. Якщо десь контейнери переповнені, треба телефонувати в наше підприємство, номери є на сайті Полтавської мерії.
Сміття з баків забирають, а поряд лишають купи відходів. Хто має їх прибирати?
— Відповідаємо за те, що лежить у контейнері. Не повинні прибирати за людьми, які кидають біля баків меблі, побутову техніку чи будівельне сміття. За це відповідає жек.
Мешканці сваряться на тих, хто викидає меблі, будівельне сміття. Куди його подіти?
— Ми таке сміття не забираємо. Потрібно найняти вантажний автомобіль та везти відходи до Макухівського сміттєзвалища. На контрольно-пропускному пункті працівник зважить непотріб і випише талони. Повна вантажна машина обійдеться у 30 гривень. Якщо інспектори з благоустрою спіймають людину, яка залишає біля контейнерів подібні речі, випишуть штраф 1300 гривень.
Що найчастіше викидають полтавці?
— Пластикові пляшки. Вони найбільше захаращують Макухівське сміттєзвалище. Переробляти пластик ніде, бо у нас немає ні полігона, ні сміттєвого заводу. Пляшки навіть спресувати важко, бо люди кидають їх, не випустивши повітря. Частково допомагають підприємці: укладають з нами договори та забирають пластик для власної переробки. Будівництво сміттєпереробного заводу для Полтави — далека перспектива.
Чому сміттєві баки не миють?
— Для миття і дезінфекції потрібна спеціальна машина за мільйон гривень. Авто при наявності грошей купимо до 2016 року. Якщо баки тхнуть чи заважають — їх можна переставити. Мешканці повинні написати колективне звернення до начальника житлово-комунального господарства. Там створять комісію, яка визначить нове місце для контейнерів.