Олександр Коваль: "В області підвищується якість освіти та покращуються умови в навчальних закладах"
18 Липня 2013 22:01
905
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль узяв участь у прямому радіоефірі передачі «На благо громади». Він поінформував громаду області про стан розвитку галузі освіти, хід реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.
Олександр Коваль підкреслив, що в області триває підготовка закладів освіти до нового навчального року. Наразі проводяться поточні, капітальні ремонти, особливий акцент – на облаштування внутрішніх шкільних туалетів. В області близько 100 загальноосвітніх навчальних закладів не мали теплих вбиралень. Органами влади прийнято рішення – до 1 вересня повністю забезпечити всі школи внутрішніми вбиральнями.
Відповідаючи на питання журналіста стосовно оптимізації шкіл, Олександр Коваль зазначив: «Це не самоціль, а критична все ж таки необхідність – відповідь на виклик сьогоднішнього часу. Найперша глобальна проблема – демографічна ситуація. А це – низька народжуваність, зменшення контингенту учнів, особливо в сільській місцевості. Якщо в дитячих садках ми бачимо збільшення контингенту дітей, то в загальноосвітніх закладах у ряді районів – критична ситуація. Близько 50% загальноосвітніх сільських шкіл – малокомплектні. Що таке малокомплектні школи? Як приклад наведемо 5 шкіл у Кобеляцькому районі, про які доволі часто говорять зараз деякі політики у ЗМІ, залучаючи до цього громаду. Зокрема Сокільська школа І-ІІ ступенів, де навчаються 15 учнів, хоча проектна потужність розрахована на 82 учня. Тобто діти навчаються за індивідуальною програмою. У деяких випадках урок триває 15 хвилин: учитель прийшов дав завдання учню для самоопрацювання. Якщо програмою розраховано вивчення нового матеріалу на 24 години то в малокомплектних школах на це відводиться 7–8 годин. Дитина не має можливості сидіти на уроці, засвоювати новий матеріал з однокласниками, обговорювати його та ставити питання перед учителем під час опрацювання нового матеріалу.
Стосовно фінансової сторони: в державі згідно з нормативами на рік розраховано на навчання 1 учня – 8300 грн., на навчання 1 учня малокомплектної школи витрачається 25 тисяч грн. і більше. Де беруться додаткові кошти? За рахунок перерозподілу коштів районного бюджету. Так, замість того, щоб покращити матеріальну базу інших шкіл, виділити кошти на медицину, дитячі садки, дороги, інші важливі потреби району, фінансові ресурси спрямовуються на утримання малокомплектних шкіл. Але основне – якість навчання в таких школах. Діти не зможуть конкурувати на ринку знань зі своїми ровесниками, які навчаються у школах, що мають високий фаховий потенціал викладачів, сучасне оснащення, тобто забезпечені всім необхідним для надання якісної освіти, також мають спортивні майданчики, є підвезення шкільним автобусом.
До речі, програма шкільний автобус потужно працює. Якщо в попередніх роках область від держави отримувала 1 автобус або взагалі жодного, то в 2012 році отримано 41 автобус, не стоїть осторонь цієї програми й місцева влада: за рахунок обласного бюджету придбано 14, районних бюджетів – 8 автобусів. У 2013 році очікуємо 30 автобусів за рахунок державного бюджету, 10 буде закуплено за рахунок коштів обласного бюджету. В області 100% організовано підвезення, і на сьогодні мова йде про покращення підвезення, заміну старих автобусів новими, заміну орендованих автобусів. Іде мова про якісне, комфортне підвезення учнів, учителів, дітей до дитячих садків”.
Під час прямого ефіру Олександр Коваль відмітив, що соціальними ініціативами Президент України Віктор Янукович спонукав органи влади до розбудови дошкільної освіти, позашкілля, виявлення творчих здібностей молоді, сприяння їх розвитку. У цьому напрямі наразі ведеться значна робота як органами виконавчої влади, так і освітянами.
Заступник голови облдержадміністрації поінформував, що органами влади проаналізовано динаміку розвитку дошкільної освіти. Так, з 2010 року відновлено роботу 87 дитячих садків, а це – більше 5 тисяч додаткових місць для дітей. У 2013 році в області передбачається створення 19 дошкільних навчальних закладів та 19 груп у вже функціонуючих. Це дасть можливість збільшити кількість місць на 1139. Відновлено вже 3 (с. Пригорівка Козельщинського р-ну, с. Тарасівка Хорольського р-ну, ДНЗ „Смородинка” в м.Лубни). Розроблено перспективний план відновлення ДНЗ. Зокрема у 2014 році передбачається створення 12 дошкільних закладів та 15 груп на 295 місць.
Щодо запитання журналіста про електронну реєстрацію дітей до дошкільних закладів, Олександр Коваль поінформував, що електронна реєстрація передбачає фіксацію черги та дає можливість прозоро, публічно влаштувати дитину у будь-який дошкільний навчальний заклад, до того ж, вона дасть можливість зафіксувати дійсну потребу населення в дошкільних закладах. Проте на сьогодні дане питання нормативно не врегульоване. Над цим зараз працює Міністерство освіти і науки України. Наразі Департаментом освіти і науки облдержадміністрації вивчається досвід впровадження такої системи у Дніпропетровську.
У нашій області деякі кроки також зроблено. На веб-сайтах окремих управлінь в містах обласного підпорядкування висвітлюється інформація щодо наявності вільних місць у кожному дошкільному навчальному закладі.
Робота в цьому напрямку ведеться, і вже наприкінці поточного року батьки матимуть змогу самі спостерігати за рекламою дитсадка й обирати його для своєї дитини, сидячи за комп’ютером.
Поряд з тим, велика увага в області приділяється й усебічному розвитку дітей. Мається на увазі позашкільна освіта, фізичний розвиток, розвиток творчих здібностей, сприяння естетичному вихованню дітей.
Одним із актуальних питань, над яким працюють органи виконавчої влади – шкільні спортивні майданчики.
Олександр Коваль повідомив, що на сесії обласної ради прийнято відповідні доповнення до вже діючої програми розбудови спортивної інфраструктури, аби за кошти обласного в співфінансуванні з районними, міст обласного значення бюджетів створити базові спортивні майданчики, які будуть у кожному районі, матимуть футбольні міні-поля зі штучним покриттям, гімнастичне обладнання. Одним із пріоритетів роботи влади є створення у найближчому часі – до 2016 року – в переважній більшості шкіл області сучасні спортивні бази.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,
1368
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,
1095
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,
1142
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,
747
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,
720
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,
703
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,
663
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,
694
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,
824
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,
666
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.