У Полтаві по вул. Рози Люксембург працівники обласного водоканалу, прокладаючи труби, зірвали асфальт. Його постелили місяць тому за 4 млн грн. За роботи відповідала міськрада. Раніше комунальники розрили дорожнє покриття по вул. Полюсній. Зіпсовану дорогу засипали щебенем. Подібні випадки безгосподарності місцевої влади зустрічаються по всьому місту, говорить 42-річний Олександр Русін. Був заступником колишнього мера Полтави Андрія Матковського, пише Gazeta.ua.
— Зірваний асфальт по вулицях Радянська, Пролетарська, Фрунзе. Усе місто перерите, нову дорогу ніхто робити не спішить. У багатьох місцях дорогу засипали тільки крупним щебенем. Хоча повинні були утрамбувати піском, щебенем, дати настоятися й обов'язково відновити асфальт.
Міська влада не вміє координувати роботу служб?
— Не всі служби під керівництвом міського голови. Тому, аби не псувати роботу одне одному, меру слід вставати з крісла і йти домовлятися до керівників водоканалу, теплоенерго, газівників. Обов'язково повинен бути узгоджений з усіма цими службами план капітальних і ремонтних робіт на півріччя, рік. Якби такий був — ніхто б і близько не починав стелити асфальт доти, доки роботу на ділянці не закінчать інші служби.
Хто має відновлювати розриту дорогу?
— Та служба, що її зіпсувала. У міській раді є інспекція із благоустрою, працівники якої повинні контролювати, аби після завершення ремонтних робіт водоканал чи теплоенерго привели територію в первісний вигляд. Не хочуть — слід штрафувати. Як не діє — звертатися до прокуратури. Туди ж можуть писати звернення і звичайні полтавці, які живуть у будинках біля розритих доріг. Прокурор зобов'язаний прореагувати.
Полтавців мають повідомляти про початок таких ремонтів?
— На під'їзді чи будинку за кілька днів обов'язково має висіти попереджувальне оголошення, де вказується дата початку і закінчення робіт. Ремонт має тривати не більш як три дні і то тільки в тому випадку, якщо замінюють складний колектор. Те, що ремонти розтягують на три тижні — безвідповідальність місцевої влади. Як і те, що половина Полтави все літо сидить без гарячої води. Мабуть, мер виходить із логіки, що у теплу пору можна в річці купатися. Інакше уже давно поїхав би в Київ шукати рішення проблеми. Та замість цього мер продовжує політику ліквідацій і злиття. Зробив єдиний ЖЕД у місті, і в більшості дворів двірники пощезали.
Усі дванадцять жедів мали лишити?
— Можна було злити з іншими ЖЕД №2, а решту лишити. Слід ліквідувати міські районні ради, що давно віджили своє. Раніше райони займалися освітою, приміськими селищами, виділялися значні кошти на благоустрій. Зараз з них зняли всі повноваження: освіту й комуналку перенесли у місто. Займаються тільки соціальним захистом, та й він більше інтегрований до обласного управління. Виходить, сидить цілий апарат, депутатів понабирали, а толку ніякого.
Чому міська влада так чинить?
— Усі зусилля спрямовують на те, щоб самим заробити. Коли цей мер прийшов, сказав: "Гроші треба заробляти на землі". Узяв наставив на кільцевий маршрут автобусів і заробляє. Через те й тариф на проїзд у нас піднімається. За два з половиною роки місто занепало. Навіть малим підприємцям тут працювати не вигідно, бо туристи не їдуть і грошей не заробиш. Кілька років тому ми відмічали 300-річчя Полтавської битви. Підприємці на тих відзначеннях виходили на поле торгувати і добре заробляти. Зараз поле у бур'янах стоїть, парк "Перемога" безлюдний. Місто сіре.
Який вихід із ситуації?
— Від Полтави у Верховній Раді є депутати. Хай створюють ініціативну групу і підводять місто до референдуму про недовіру міському голові. Бо через два роки місто повністю змарніє. Жителі мають до цього підключитися, якщо хочуть щось змінити.